İçeriğe Yönlendir

Ubuntu Linux 11.10'Da Driver Kurulumu...

Ümit Atmaca

Recommended Posts

Ümit Atmaca
(düzenlendi)

Visual studio, 3ds Max, Office 2010 ve oyunlar da mı alışkanlık? Nasıl bir çözüm olacak. Şimdi bana tutup wine ya da crossover demeyin de...

Tabi ki sizlerin de dediği gibi bazı istisnai durumlar hariç. Ben saydığınız bu uygulamaları zaten kullanmıyorum, Office hariç. Kullanacak olursamda yeni bilgisayarımda 7 yüklü, onda hallederim. :) Oyunlara gelince; şu son 2.5 aydır değil oyun oynamak, nete bile girmeye ancak zaman ayırabiliyorum.

Konsol açmayı öğreniyseniz bir lspci yazın da çıktısını buraya yapıştırın.

Hiç ilgilenemedim ki konsol açmayı öğreneyim. :) Gördüğüm kadarıyla windows'tan sonra epey zorlayacak bu linux beni ama olsun, hiç olmazsa az da olsa öğrenmek iyidir.

tarihinde Ümit Atmaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Şendur

Ubuntu 11.10 da matematik ile ilgili programları calıstırırken cok sorun yasamıstım belki diger alanlarda da problem yasayabilirsiniz. 10.04 "Long term support" u kullanmanızı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Mac kullanın konforu yaşayın. :D

Bir vw, bir de mac, operasyon tamamdır. :)

11.10'u gnome 3 ile kullanın dadından yinmez vallaha.

Aman unity'den uzak durun.

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Ubuntu 11.10 da matematik ile ilgili programları calıstırırken cok sorun yasamıstım belki diger alanlarda da problem yasayabilirsiniz. 10.04 "Long term support" u kullanmanızı tavsiye ederim

Teşekkür ederim. Bakıcam artık, eğer Ubuntu'da istediklerimi yapamazsam, başaramazsam başka bir Linux dağıtımı seçeceğim ki, Pardus 2011 kurulan versiyonunu yüklemeyi düşünüyorum. Yani biraz kolaya kaçıcam ama ne yapayım... :D

Bir vw, bir de mac, operasyon tamamdır. :)

11.10'u gnome 3 ile kullanın dadından yinmez vallaha.

Aman unity'den uzak durun.

Vallahi Linux'dan anlamam, bu gerçek. :D Biraz fırsat bulupta bazı şeyleri öğrenebilsem harika olacak ama vakit yok. Yeni Pardus 2011 yüklemeyi düşünüyorum, kullanımı kolaymış deniliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Teşekkür ederim. Bakıcam artık, eğer Ubuntu'da istediklerimi yapamazsam, başaramazsam başka bir Linux dağıtımı seçeceğim ki, Pardus 2011 kurulan versiyonunu yüklemeyi düşünüyorum. Yani biraz kolaya kaçıcam ama ne yapayım... :D

Vallahi Linux'dan anlamam, bu gerçek. :D Biraz fırsat bulupta bazı şeyleri öğrenebilsem harika olacak ama vakit yok. Yeni Pardus 2011 yüklemeyi düşünüyorum, kullanımı kolaymış deniliyor.

Uygulama sorunları yaşarsınız. Aradığınız uygulamayı bulamazsınız kolay kolay. Çünkü kendi paket yöneticisini kullanıyor. Birileri pisi formatına çevirmeden kurmanız zor. Ama tabi bir de işin iyi yönü var.

Uygulama compile etmeyi falan öğrenirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Pardus tırt, uğraşmayın. Ubuntuya devam. Pardusçular töbe haşa ilahlaştırmaya çalıştılar kendilerini. OpenSource ruhuna aykırı !

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Pardus tırt, uğraşmayın. Ubuntuya devam. Pardusçular töbe haşa ilahlaştırmaya çalıştılar kendilerini. OpenSource ruhuna aykırı !

Ben onlara arpaları fazla geldi diyorum. Arpayı kısmak lazım biraz.

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Doğrudur Tarık bey. Biz taa en başından beri Windows'a alışkın olduğumuz için Linux'a yeni başlamak, öğrenmek ciddi anlamda zor ve bıktırıcı gelebiliyor ama niye bilmiyorum, Linux'u gerçekten çok seviyorum. :) Hiç olmazsa istediğim uygulamaları yükleyip silecek kadar öğrensem bana yeter. Çok derinlere dalmak niyetinde değilim. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...