İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Sökümü Yardım..

Fatih Işık

Recommended Posts

Fatih Işık

Arabamı aldığımdan beri bagaj camları filmliydi ancak kaliyesinden mi yada güneşin etkisimi bilinmez artık özelliğini kaybetti ve şeffaflaştı. Geçen gün köşesinden kalkan yeri hafif çektim ancak çabuk kopuyo. Bunu sökmenin daha kolay ve temiz bi yolu varsa deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Bu konu bir çok kez görüşüldü biraz araştırsanız detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz...

Bence en kolay yöntem sıcak hava tabancası ile ısıtmak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kopmaya başlamış ise, camcıya gidin söktürün, hem de arka cam, rezistanslar için riskli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Enguzeli bi filmciye gidin 20-30tl ye piril piril yaparlar.. Siz yaparsaniz hem cok ugrasirsiniz hemde Caglar abinin dedigi gibi riskli..

Ben filmcide söktürdüm hemde 3 aylık filmlerdi daha. Yine de bozuldu rezistanslar. Bence kötü görünmüyorsa hiç ellemeyin, büyük ihtimalle rezistanslar bozulacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bende filmciye gitmenizi tavsiye derim.Ancak illa kendim halledeyim diyorsanız bunun için havaların sınmasını bekleyin.Keza şöyle bir örnek görmüştüm internette.arka cam boyutunda naylon parçasını kesiyorsunuz.Büyük çöp poşeti olabilir.Daha sonra içten alt kısımlarında boşluk olmayacak şekilde ,ilk önce altını cama yapıştırıyorsunuz.sonra cama cam sil veya ılık su püskürtüyorsunuz.bunu hafif şekilde cama yedirin.Sonra poşetin üst ve yan kısımlarınıda cama hava almayacak şekilde yapıştırın.Eğer hava güneşli ise arka cam güneş ışınlarına maruz kalıcak şekilde bir süre bekleyin.Yok değilde fön makinesi ile çok aşırı ısınmayacak şekilde 10-15 dk dışarıdan ısıtın .Sonra poşeti çıkartığınızda cam filminin kolayca söküldüğünü göreceksiniz.Bunu yaparken hiç acele etmeyin.Çıkmayan yerler için zorlamayın,gerekirse bu yerler için aynı işlemi tekrar edin.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ben 20 TL ' ye söktürmüştüm. Arka cam rezistans yüzünden riskli olur diye söktürmeyecektim. Ancak önler çok rahat sökülmeye başlayınca arkanın da sökülmesinde bir sıkıntı olmayacağına karar verip sökmüştü. Siz de o şekilde yaptırın ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben 20 TL ' ye söktürmüştüm. Arka cam rezistans yüzünden riskli olur diye söktürmeyecektim. Ancak önler çok rahat sökülmeye başlayınca arkanın da sökülmesinde bir sıkıntı olmayacağına karar verip sökmüştü. Siz de o şekilde yaptırın ...

Abi 20 tl ye sökmüyorlar.Ben dün sordum herkes 50 den kapı açıyor.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Abi 20 tl ye sökmüyorlar.Ben dün sordum herkes 50 den kapı açıyor.

Yıldırım oto' da bakım yaptırırken Can' ın tanıdığı var dediler, hiç pazarlık yapmadan söktürdüm ne kadar borcum dedim , söken çocuk patronu gösterdi... patron düşündü , düşündü 20 TL ver yeterli dedi, İşin doğrusu, piyasayı bilmiyorum az veya çok demeden verdim..Isıtıcı tapanca varsa dikkatli bir şekilde herkes yapabilir. Maket bıçağı ile önce bir uc kaldırılıyor, sonra belli bir mesafe de cama zarar vermeyecek şekilde ısıtıcı ile ısıtılarak, kalkan uc yavaş yavaş çekilerek, sökülüyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Arka için denemek tehlikeli ama diğer camları ucundan hızlıca asılın. Kalan yapışkanları cama camsil sıkarak ve falçatayı yatay çevirip o şekilde kazıyarak kolayca sökebilirsiniz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yıldırım oto' da bakım yaptırırken Can' ın tanıdığı var dediler, hiç pazarlık yapmadan söktürdüm ne kadar borcum dedim , söken çocuk patronu gösterdi... patron düşündü , düşündü 20 TL ver yeterli dedi, İşin doğrusu, piyasayı bilmiyorum az veya çok demeden verdim..Isıtıcı tapanca varsa dikkatli bir şekilde herkes yapabilir. Maket bıçağı ile önce bir uc kaldırılıyor, sonra belli bir mesafe de cama zarar vermeyecek şekilde ısıtıcı ile ısıtılarak, kalkan uc yavaş yavaş çekilerek, sökülüyor.

Anladım abi.Dediğin doğru ancak arka cam biraz sıkıntılı.el yatkınlığı yoksa rezistans a zarar verirsiniz.Piyasada bu şekilde fiyatlar.Siz hatır rica fiyatına yaptırmışsınız.Bende yenileteyim diye fiyat sordum.söküp takması 150 tl dediler.Ne çok kötü ne de çok çok iyi bir yer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...