İçeriğe Yönlendir

Mondeo 1.6 Titanium Lpg

Suat Set

Recommended Posts

Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Bize de bu gidişle zorla mondeo aldırıp LPG taktırtacaksınız yani :D

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Ben Landirenzo taktırmıştım, herhangi bir sorun yaşamadım, gayet uyumluydu, tabi şu daha önemli kit ne kadar kaliteli olsa da usta iyi olmazsa yine tat vermez.

1,6 olduğu için fazla sıkıştırmamak gerekir özellikle 140 tan sonra motor sesi çok rahatsız ediyor insanı.En sevmediğim yanı bu olmuştu.geçen sene sattım benim titaniumu.Güle güle binin aracınıza :nazar:

üç yıldan fazla oldu lpg takılalı. lpg den dolayı bir problem yaşamadım. inşallah da yaşamam.

Bize de bu gidişle zorla mondeo aldırıp LPG taktırtacaksınız yani :D

Çok teşekkürler arkadaşlar, geçen gün serviste korkma takdır dedi arkadaşa :) BRC'nin destek forumunda da bu sorunun giderildiği; her enjektör için değerlerin ayrı ayrı okunduğu yazıyor. Sanırım artık kimse sorun yaşamıyor :)

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Brc taktıracaksanız VSR menüsünü muhakkak aktif ettirin.

Teşekkürler hocam, Arkadaş Prins marka düşünüyordu, serviste de Prins olursa daha iyi dediler. Eğer BRC' ye dönüş yaparsa, dediğinizi iletirim, tekrar sağolun :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizde 65 bin km oldu. Teleflex ile sorun yaşamadık henüz.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Bizde 65 bin km oldu. Teleflex ile sorun yaşamadık henüz.

Teşekkürler hocam, Eskişehir'de yaygın değil diye arkadaşım Teleflex düşünmüyor :) Bizim önceki araçta da (Lacetti) Teleflex vardı, o zamanlar en iyisi diye Teleflex taktırmıştık; fakat yakıt konusunda çok sorun yaşadık. Ne yapılırsa yapılsın, araç fazla yakıyordu; örneğin 2011 Mayıs ayında (O anki LPG fiyatlarını hatırlamıyorum) araç şehir içinde 35 kuruş yakıyordu. İşin ilginci şehir içi ve şehir dışı arasında, yapılan km farkı çok azdı, şehir içi 280 km yapılıyorsa bir depo ile, şehir dışı 310 km yapıyordu araç; şehir içinde de ister sakin kullanım, ister performanslı kullanım yakıtta fark etmiyordu, hep 35 kuruş yakıyordu. 2 Yıl boyunca yakıt konusunda uğraştık, sistem sökülüp baştan takıldı vb. falan ama nafile. En son Aracı perte çıkarınca, LPG'den bıkıp Dizel aldık işte :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dizel en iyisi, akarı yok kokarı yok.

Lpg konusunda usta çok önemli diyorlar. İyi bir işçilik ve kit ile sorunsuz kullananlar var. Umarım yeni yaptıracak arkadaşlarda sorunsuz kullanır.

Aksi taktirde böyle kötü örnekleri görüp bu araçtan soğumamalı insanlar.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Dizel en iyisi, akarı yok kokarı yok.

Lpg konusunda usta çok önemli diyorlar. İyi bir işçilik ve kit ile sorunsuz kullananlar var. Umarım yeni yaptıracak arkadaşlarda sorunsuz kullanır.

Aksi taktirde böyle kötü örnekleri görüp bu araçtan soğumamalı insanlar.

Hocam kesinlikle Kit' ten daha önemlisi Usta :good1: Fakat bizim montajlattığımız servis'ten Lpg konusunda kimse sorun yaşamamış, sadece sorun yaşayan biziz :biggrin: Bosch ünvanı vardı biz yaptırırken, daha sonra Yıllık ücret fazla geldiğinden ötürü Bosch ünvanını bıraktılar :)

Kesinlikle soğumamalı insanlar, bu zamanda benzinli arabaya binmek büyük maddiyat doğuruyor :) Mondeo' suna LPG taktırıcak arkadaşımda, LPG' ye karşı olan bir Makine Mühendisi. Bundan önce Toledo'su vardı, yani yaklaşık 8 yıldır önce Toledo'yu, sonra bu Mondeo' sunu benzinli olarak kullandı, fakat benzinin litre fiyatının ulaştığı rakam, LPG' ye karşı olan bir insanı bile bezdirdi :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar
(düzenlendi)

Lpgli aracınız varsa kendiniz lpg ustası olacaksınız.Çünkü ustalar bu işin mekaniğini iyi kötü biliyorlar.Ama işin mantıksal kısmını özellikle de kalibrasyonun mantığını bilen usta sayısı çok az.Dün Malatya 'da bir firmanın servisinden nozul (nozzle) sordum.Montaj yapan adam ne olduğunu bile bilmiyor.

tarihinde Ünal Doğar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Lpgli aracınız varsa kendiniz lpg ustası olacaksınız.Çünkü ustalar bu işin mekaniğini iyi kötü biliyorlar.Ama işin mantıksal kısmını özellikle de kalibrasyonun mantığını bilen usta sayısı çok az.Dün Malatya 'da bir firmanın servisinden nozul (nozzle) sordum.Montaj yapan adam ne olduğunu bile bilmiyor.

Kalibrasyon konusunda oldukça haklısınız hocam, ustaların geneli, programla oto-kalibrasyon yapıp gönderiyorlar ne yazıkki. İnce ince detayları inceleyip değiştiren pek yok. Bu konuda bilgi edinilmesi şart dedğiniz gibi :)

Yorum bağlantısı

Birde aklıma gelmişken mondeolarda pipo sistemiyle montaj yapılabiliyor, onu tercih edin manifold delinmiyor.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Birde aklıma gelmişken mondeolarda pipo sistemiyle montaj yapılabiliyor, onu tercih edin manifold delinmiyor.

Teşekkürler hocam, bildiriyim arkadaşa :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Anıl Kandemir

Bu sıralar 1.6 Mondeo'lara bakıyorum bende , arada sırada LPG sorunu görüyorum çok genel birşeymi yoksa her arabada çıkabilen ufak sorunlarmı , subap erimesi olayı gerçekten varmıdır ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Hasturan

Aralık 2013 te aldığım 1.6 dizel Titanıum Mondeo dan memnunum.Bundan önce Audi A4 benzinli vardı ve lpg de takılıydı Audi yi Mondeo yla kıyaslamıyorum ama şimdi

yakıt oranım % 30 daha düştü.Dizel araç günümüz şartlarında sanırım en uygun olanı.

Yorum bağlantısı

Aralık 2013 te aldığım 1.6 dizel Titanıum Mondeo dan memnunum.Bundan önce Audi A4 benzinli vardı ve lpg de takılıydı Audi yi Mondeo yla kıyaslamıyorum ama şimdi

yakıt oranım % 30 daha düştü.Dizel araç günümüz şartlarında sanırım en uygun olanı.

Önümüzdeki aylarda bende 1.6 Mondeoyu satıp 1.6 dizel selective e geçmeyi düşünüyorum.

Kullanan biri olarak performans tatminkar mı? ve yakıt ortalamanız nedir acaba?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Çakar

ben teleflex tavsiye ederim 2009 mondeo titanyum aracımızda var çokta memnunuz var mı yok mu aracta anlamıyoruz bile yakıt durumuda çok iyi yani ben çok iyi uyum sagladıgını düşünüyorum.fiyat konusunda üst sınırları zorlayabilirseniz prins en iyisi ama arkasındanda teleflex geliyor fiyatı 2000 civarındaydı.Prins yağlamalı bir sistem ancak buna istinaden araştırırsanız teleflexte yağlamalı sisteme sahip 2.marka kesinlikle tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihan Arslan

selamlar bir şey merak ettim yeni başlık açmayayım dedim.

mondeo yol bilgisayarında lpg ile giderken gösterilen yakıt tüketimi benzin içinmi yoksa lpg içinmi yakıt tüketimi. cumartesi günü ortalama 90 km/s hız ile hız sabitleyiciyi kullanarak lpg ile yolculuk yaptım ortalama yakıt tüketimim 5,8l/100 km gösteriyordu  160 km yol yaptım yolculuğa başlamadan sayacı sıfırladım. eğer bu lpg için ise  gerçekten çok az bir yakıt tüketimi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

mondeo yol bilgisayarında lpg ile giderken gösterilen yakıt tüketimi benzin içinmi yoksa lpg içinmi yakıt tüketimi. cumartesi günü ortalama 90 km/s hız ile hız sabitleyiciyi kullanarak lpg ile yolculuk yaptım ortalama yakıt tüketimim 5,8l/100 km gösteriyordu  160 km yol yaptım yolculuğa başlamadan sayacı sıfırladım. eğer bu lpg için ise  gerçekten çok az bir yakıt tüketimi.

Lpg yi değil benzini gösteriyor. Bende sabit 100 km hızla Beypazarı'na gidip geldim 5.6 yaktı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lpg yi değil benzini gösteriyor. Bende sabit 100 km hızla Beypazarı'na gidip geldim 5.6 yaktı

5.6litre Benzin *%15=6.5 litre LPG demek buda.gayet iyi 1400 kilo araç için.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu sıralar 1.6 Mondeo'lara bakıyorum bende , arada sırada LPG sorunu görüyorum çok genel birşeymi yoksa her arabada çıkabilen ufak sorunlarmı , subap erimesi olayı gerçekten varmıdır ?

Bizde 75 bin kmdir lpg li olarak kullaniyoruz herhangi bir problem yasamadik. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...