İçeriğe Yönlendir

Benzinli Araca Düşük Vergi

Fatih Öz

Recommended Posts

İlhan Kayım

Vergiden yapılan kısıntı pompalara yansımaz ize sevindirici haber.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Benzin satışları azalmıştır. Genellikle dizel yada lpg satışı yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ahanda pişti oldu yine..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

iyide arkadaş dizelin emisyon oranları daha düşük benzinliye göre bu nasıl iş ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Dizelin müşterisi sabit gibi düşünüyor belki de. Şirketler vs. satış olur. Amaç benzinli satışını hızlandırmak olabilir. Ama indirim olacağını zannetmiyorum .. Para lazım para. :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Dizelin müşterisi sabit gibi düşünüyor belki de. Şirketler vs. satış olur. Amaç benzinli satışını hızlandırmak olabilir. Ama indirim olacağını zannetmiyorum .. Para lazım para. :D

yani olayın çevre ile alakası yok

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Devlet alacağını alır yine verirler güncellemeyi benzine dengelerler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Görsel emisyon var canım. Senin arabanın arkasından gidenler sis farı yakıyor.. :tongue:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)
Sadece CO2 değil NOX emisyonları da var.

biz motora soğuk hava gönderdikçe ve egr iptali yaptıkça co2 azalıyor. Lakin bu seferde silindir içi sıcaklık arttığı içinde nox artıyor.birde setan sayısı yüksek mazot kullanıyoruz hangisi daha tehlikeli ?

Görsel emisyon var canım. Senin arabanın arkasından gidenler sis farı yakıyor.. :tongue:

Ne güzel işte abi arkamdan gelen dizel için daha az yakıt ve daha az emisyon demek :D

Cavit ağam abartmayalım lütfen sadece özel zamanlarda oluyor o ben istersem :D

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

nox daha tehlikeli ama co2 miktarı fazla olduğu için tehlikeli oluyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

nox daha tehlikeli ama co2 miktarı fazla olduğu için tehlikeli oluyor.

yani bu işte belirleyici olan co2 mi ? oluyor

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

bence ikisi beraber düşünülmeli. yani sırf co2 emisyonu düşük diye dizel motor benzinli motordan daha çevreci denmez. dizel motor daha tehlikelidir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gazteci bu haberi okurken nereden ne okuyup ne anladı bilemem de, öğropada, emisyona göre vergi alınıyor, diesel/benzin ayrımı yok, üreticinin yayınladığı ve uzun zamandır reklamlarda da gözükür bu rakam örneğin 99gr altı en ucuzu, 149gr bir sonraki mertebe gibi. Lpg lierden vergi almayan, 2-3 yıl muaf tutanlar da var, sonuç: Türküz, her şekilde ilaveyi bindirip de çıkartırız tasarıyı ben güveniyorum....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Emisyona göre vergi işi bizde sakat Şahinden ne kadar vergi alacaklar, araba kaç para? bu iş olmaz. En azından ben mondeoyu satıncaya kadar olmasın.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

yani olayın çevre ile alakası yok

Tamamen duygusal. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cips ambalaj üretiminin, çevreye neler saldığını araştırsınlar önce, pet şişe poşetleri saymayalım bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sadece CO2 değil NOX emisyonları da var.

:good1: CO2 de dizeller üstün, diğerlerinde benzinli. Gerçi pdf li dizellerin düşüktür.

benim aklıma başka yöntemlerde geliyor ama, forumdan atılırız :D

bence hiç kimse heves etmesin, benzinde öyle bir güncelleme yaparlar ki, keşke vergiler aynı kalsaydı dersiniz. ;)

Öpecekler zaten, hazılık yapıyorlar besbelli. :D

Yorum bağlantısı
Fatih Öz

Emisyona göre düşerler yeni yıl diye zam yaparlar kafa kafaya getirirler olan dizelcilere olur :shok::biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

herkes benzinli arabaya yönelsin, 1 yıl içinde birşey uydurup benzini 10 TL yaparlar.

Bu benzin fiyatlarının yükseleceğinede işaret olabilir. Taktik şu, önce herkezi benzine yönelt, sonra benzine zamı bas ve parayı götür...

Yada para yerine biraz halkı düşünün, benzin fiyatını motorininde altına çekin. herkes benzine geçer zaten. Çevreye zararda azalır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bİldiğim motorin benzin üretiminde yan ürün olarak çıkıyor. Yani ikisi de hatta lpg ile üçü de olmak zorunda. Biri sıfır olsun, hep öbürü kullanılsın olmaz. Dengelemek gerekir, bunu da fiyat değişimi ile yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...