İçeriğe Yönlendir

Harici Hard Disk Tavsiyeleri

Nuri Güngör

Recommended Posts

Nuri Güngör

Sevgili forumdaşlar acil harici hard disk lazım oldu 2 TB lık birşey almayı planlıyorum vatan dan baktım seagate ve WD fiyatları aynı

http://www.vatanbilg...OEMDEX&qs=|9=50

Hangisini tavsiye edersiniz ya da başka bir model, USB2.0/3.0 çok fark eder mi

Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

WD'nin haricisini uzun süre kullandım. Memmun kaldım ama yanımda çok taşıdığım için sanırım iğnesi bozuldu. Şimdi LG ninkini kullanıyorum teknosadan baya avantajlı almıştım gayet iyi memmunum bundanda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

Bektaş bey zaten sürekli taşımayacağım %99 evde duracak

Maxtor daha önce hiç duymamıştım kaliteli midir?

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sonat Özmutaf

yanii ben kullandım memnunum 1 tb kaliteli bi ürün maxtor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bulabilirsen Samsung, bulamazsan Seagate'ten şaşma. 2.5" alırsan adaptör kalabalığı ile uğraşmazsın. Anakartta usb 3.0 yoksa, uzun bir sürede almayı planlamıyorsan 2.0 yeter.

bide maxtora bakın derim ..

Bektaş bey zaten sürekli taşımayacağım %99 evde duracak

Maxtor daha önce hiç duymamıştım kaliteli midir?

Maxtor'un üretimi seneler evvel durdu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Seagate Free Agent 3,5", 1 TB kullanıyorum, 1 seneyi geçti. Evde kullanıyorum 3-5 kez dışarı çıkarmışımdır. Hiç sorun yaşamadım. Kullanılmadığında duruyor, içindeki bir klasörü açmak istediğinizde yeniden çalışmaya başlayıp klasörü açması 3 sn civarı süre gerektiriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hayırlı olsun, bence doğru karar. Fiyatlar hepsinde artmış hakikaten. USB 3.0 da kaymak olmuş.

Güle güle kullan Nuri hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlı olsun hocam, yakında banada lazım olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bulabilirsen Samsung, bulamazsan Seagate'ten şaşma. 2.5" alırsan adaptör kalabalığı ile uğraşmazsın. Anakartta usb 3.0 yoksa, uzun bir sürede almayı planlamıyorsan 2.0 yeter.

Maxtor'un üretimi seneler evvel durdu...

Sayın meslektaşıma katılıyorum, boşuna teknolojik danışman demiyoruz. İşin özeti budur. :) Hayırlı olsun güle güle kullanın, seagate çok iyi bu konuda, hem 2.5(640GB) hemde 3.5inch(1TB) yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Özellikle 2.5 olanın başına gelmeyen kalmadı maşallah daha tık demedi.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Çok teşekkür ederim bundan 3-4 ay önce niyetlenmiştim o zaman 180 civarındaydı üzerine düşüp de almamıştım şimdi lazım oldu önce ilk iletide olan ürünlerden birini alacaktım sonra baktım arada 20 lira var olmuşken 3.0 olsun dedim ben 335 e aldım şimdi 404 olmuş bu %25 işine pek inanmıyordum ama 2 ay önce fotograf makinasında şimdi harici de işe yaradı

Yorum bağlantısı
Misafir

Segate marka 1.5tb'lik 3 seneden beri kullandığım ve resimlerim dahil tüm arşivimin saklı olduğu harici disk çalışıyor ama 8-10kere kafa vurma sesine benzer taktaklardan sonra duruyor. Bilgşsayar, dolayısıyla recovery tarzı programlar da içeriği görmüyor. Yarın arkadaşıma teslim edeceğim veriler kurtarilabilir mi?diye. Pek umudum yok açıkçası ancak çok fazla başka yedeği olmayan verinin bu şekilde kaybedilmesi de gerçekten üzücü. Yaklaşık 10 senelik resimler var. Çok ciddi müzik arşivi var. Evden yapılabilecek sanırım bir müdahale yok. Aldığımdan beri inceden kafa vurma sesi yapan ama 3 senedir kullandığım bir modeldi. Elektriğe bağlı olarak çalışan yapısı nedeni ile elektrikler kesilip geldiğinde kapanmıyor, bu yüzden ısınıyordu. Ben de çok fazla prizde bırakmadan, işim oldukça kullanıyordum. Yaklaşık 2 haftadır mp3 kaydettiğim için yine hazır tutuyordum ama bozulduğu gün adaptörünü çıkarmamamışım.

Artık diskten vazgeçtim verilerin peşindeyim. İnternetten biraz araştırma yapınca ses ve bozulma şikayetlerin en fazla olduğu ürünü tercih ettiğimi gördüm. YEdekleme yapmak için en güvenilir yollardan biri olarak düşündüğüm harici disk çözümü de böylece yarıda bırakmış oldu. Sanırım eski sistem dvd olarak kaydetmek daha doğru.

Saygılarımla.

*** Not: Bilgisayarım başlığı altında konu açamadığım için buradan devam ettim.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

yahu bu fiyatlar ne böyle noldu bunlara ... 175 liraya 2tb seagate almıştım 2 ay önce şaka mı bu ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

2 TB düşünüyorsanız onlar büyük zaten. Adaptör gerektirdiği için kablosuda fazla. harddisc olsun harici olsun segate en iyisi diye düşünüyorum. 2 yıldır 1,5 tb lık olanından kullanıyorum. hepsiburadadan uygun fiyata almıştım zamanında. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yahu bu fiyatlar ne böyle noldu bunlara ... 175 liraya 2tb seagate almıştım 2 ay önce şaka mı bu ...

en az 4-5 ay olabilir mi? ben 3 aydır takip ediyorum da, düşeceğne tam gaza bağladılar, yılbaşı sonrası düşer dedim, nafile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

4 ay olmamıştır abi ya vatandan aldım bakarım faturadan tarihe ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

en az 4-5 ay olabilir mi? ben 3 aydır takip ediyorum da, düşeceğne tam gaza bağladılar, yılbaşı sonrası düşer dedim, nafile

Çağlar Abi ne kadar doğru bilmiyorum ama yaz sonuna kadar düşmeyecek diyorlar üretimi öncelikle bilgisayar üreticilerine vermişler tam gaz pc ve notebook için üretim yapacaklarmış

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Segate marka 1.5tb'lik 3 seneden beri kullandığım ve resimlerim dahil tüm arşivimin saklı olduğu harici disk çalışıyor ama 8-10kere kafa vurma sesine benzer taktaklardan sonra duruyor. Bilgşsayar, dolayısıyla recovery tarzı programlar da içeriği görmüyor. Yarın arkadaşıma teslim edeceğim veriler kurtarilabilir mi?diye. Pek umudum yok açıkçası ancak çok fazla başka yedeği olmayan verinin bu şekilde kaybedilmesi de gerçekten üzücü. Yaklaşık 10 senelik resimler var. Çok ciddi müzik arşivi var. Evden yapılabilecek sanırım bir müdahale yok. Aldığımdan beri inceden kafa vurma sesi yapan ama 3 senedir kullandığım bir modeldi. Elektriğe bağlı olarak çalışan yapısı nedeni ile elektrikler kesilip geldiğinde kapanmıyor, bu yüzden ısınıyordu. Ben de çok fazla prizde bırakmadan, işim oldukça kullanıyordum. Yaklaşık 2 haftadır mp3 kaydettiğim için yine hazır tutuyordum ama bozulduğu gün adaptörünü çıkarmamamışım.

Artık diskten vazgeçtim verilerin peşindeyim. İnternetten biraz araştırma yapınca ses ve bozulma şikayetlerin en fazla olduğu ürünü tercih ettiğimi gördüm. YEdekleme yapmak için en güvenilir yollardan biri olarak düşündüğüm harici disk çözümü de böylece yarıda bırakmış oldu. Sanırım eski sistem dvd olarak kaydetmek daha doğru.

Saygılarımla.

*** Not: Bilgisayarım başlığı altında konu açamadığım için buradan devam ettim.

Başka usb kablo ile denedin mi? Elektrik geliyor değil mi?

Çağlar Abi ne kadar doğru bilmiyorum ama yaz sonuna kadar düşmeyecek diyorlar üretimi öncelikle bilgisayar üreticilerine vermişler tam gaz pc ve notebook için üretim yapacaklarmış

Uzakdoğu'daki selden dolayı fiyatı arttırdılar. Sonrada düşürmediler. Şimdilerde işi çakallığa vuranlar var. Arızalı diski alıyorlar, ücret iadesi yapıyorlar (90TL) Yetkili servisten değiştiriyorlar, yeni fiyatı ile satıyorlar (290TL)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Uzakdoğu'daki selden dolayı fiyatı arttırdılar. Sonrada düşürmediler. Şimdilerde işi çakallığa vuranlar var. Arızalı diski alıyorlar, ücret iadesi yapıyorlar (90TL) Yetkili servisten değiştiriyorlar, yeni fiyatı ile satıyorlar (290TL)

Vay be her yer üçkağıtçı dolmuş kime güvenip de iş yapacagız neyse benim fatura da 335 yazıyor arıza olursa ister değiştirsinler ister iade yapsınlar

Yorum bağlantısı
Misafir

Sani Bey,

Kablo olmadan da kafa vuruyor. Bu nedenle başka kablo denemedim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Bey,

Kablo olmadan da kafa vuruyor. Bu nedenle başka kablo denemedim.

Saygılarımla.

:( Muhtemelen voltaj düzgün gelmiyor. İmkan varsa, garanti unutulabilecek durumdaysa, disk kasadan ayrılır, pc'ye direkt bağlanır, veri kontrolü yapılır. Oldu oldu... Olmadı... :(

Yorum bağlantısı
Misafir

Aslında aklıma alternatif olarak bir yol geliyor ama pratiği var mı?

Resimlere belirli zamanlarda laptoptan harici disk bağlayarak bakmışımdır. Bunların tutulduğu bir dosya vs. var mıdır? O dosyalardan kurtarma sağlanabilir mi?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aslında aklıma alternatif olarak bir yol geliyor ama pratiği var mı?

Resimlere belirli zamanlarda laptoptan harici disk bağlayarak bakmışımdır. Bunların tutulduğu bir dosya vs. var mıdır? O dosyalardan kurtarma sağlanabilir mi?

Saygılarımla.

Temp dosyasına bakılabilir ama hiç sanmıyorum.

şaka değil Anıl. uzakdoğudaki sel felaketinden dolayı böyle olmuş fiyatlar. ama işin ilginci sadece harddiskleri sel vurmuş, diğerlerinin fabrikası dağlardaymış, kurtarmışlar paçayı... peh.! :D

Sani, abimsin kanma artık şu palavralara yahu. ne ilkti ne de son olacak bunlar... :p:biggrin:

Kanmıyorum ki, dikkat ettiyseniz, "arttırdılar" dedim. Yani birileri müdaheleyi sağlam etti. En az değiştirilen parça disktir bilgisayarlarda. Bu sebeple "bir kere geçirelim, tam olsun" hesabı muhtemelen :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...