İçeriğe Yönlendir

Gsm Tabanlı Ev Alarmı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Arkadaşlar GSM tabanlı bir ev alarmını bağ evi gibi bir yere takmak istiyoruz. Bildiğiniz basit ürün var mıdır? Tek PIR dedektör girişli ve içinde GSM modülü olacak bu kadar. Telefona SMS atsa yeter. Arama yapıp mesaj da çalabilir.

Şu ürün nasıl?

http://www.guvenlikk...ax-2499gsm.html

daha ucuzu var mıdır? Bana uzaktan kumanda felan lazım değil. Hareket olunca beni arasın içeriyi dinletsin yeter.

20100924130438.jpg

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer
(düzenlendi)

Siz bunu araştırıyorsunuz ama hadi telefonunuza mesaj attı nasıl bir sonuç alacaksınız.daha bugün bağladılar benim ofisime pronetten tamamını gider gösterebiliyorsunuz

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
sesli sezsiz harflere dikkat
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Telefona mesaj atınca komşuyu ya da jandarmayı arayacağım. Pronet ne yapıyor? Kendi elemanını gönderip hırsızı dövüyor mu? :)

Gider gösterince kazancınız %40 zarardan kar değil mi? Ayrıca ben gider gösteremem.

Bu alet 700 lira. Onu da gider gösterebilirsin.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Vestel'in Angel'ı vardı ama tam özelliklerini hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

GSM olacak ama, içine sim kart takılacak telefon hattı yok bağ evinde. GSM sadece.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Buldum gsm değil ve aylık ücret var. firma ne yapar onu da anlamam.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Mantıklı bir düşünce , farkına bile varmadan pronet taktırdık eve ve boşu buşuna para ödüyorum her ay 38$ +kdv . Ama sizin dediğiniz gibi hocam , benim evdeki sistemde. Ev telefonu yok , içerisinde gsm hattı var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sahip olmaktansa bu tip şeyleri kiralamak daha mantıklı. Sebebi, bozulursa at sistemi çöpe yerine, gel değiştir yapılıyor.

Tabi maddi yönden bakıldığında kiralama gayet pahalı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar GSM tabanlı bir ev alarmını bağ evi gibi bir yere takmak istiyoruz. Bildiğiniz basit ürün var mıdır? Tek PIR dedektör girişli ve içinde GSM modülü olacak bu kadar. Telefona SMS atsa yeter. Arama yapıp mesaj da çalabilir.

Şu ürün nasıl?

http://www.guvenlikk...ax-2499gsm.html

daha ucuzu var mıdır? Bana uzaktan kumanda felan lazım değil. Hareket olunca beni arasın içeriyi dinletsin yeter.

20100924130438.jpg

Aman hocam gözünü seveyim bu cihaza bu parayı sakın verme..Aynısı yurt dışında 100-150 $ dolar. Ayrıca ben bu tip cihaz kullandım elimde halen MOBİLARM denilen gsm ile çalışan cihaz var.Zamanında çok para vermiştim.TÜrkiye'de ilk GSM alrm sistemiydi.SOnradan Vestel Angeller falan çıkmıştı..Sen şu gönderdiğim linke bir göz at..

http://www.dinodirect.com/wireless-alarm-system-inteligent-home-security-house-gsm-sms.html

Ayrıca yazmadan da edemedim..100$ lık cihaza 350$+KDV diyen firmaya da yazıklar olsun.Bunların yatacak yerleri yok..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

iyi de nasıl alacağız bunu? IMEI kaydı, nakliye vesaire, gümrükten geçmez... vs vs. İthal eden var mı?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mehmet Abi turkcell in böyle bir hizmeti vardı simkartla çalışıyor 3 g bağlantı ile evi gözleme imkanı sağlıyordu bir araştır istersen.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mantıklı bir düşünce , farkına bile varmadan pronet taktırdık eve ve boşu buşuna para ödüyorum her ay 38$ +kdv . Ama sizin dediğiniz gibi hocam , benim evdeki sistemde. Ev telefonu yok , içerisinde gsm hattı var.

Pronet tarzı firmalar para tuzağından başka bir şey değil..Aboneliği iptal ettirmeye kalkın bakalım.Ne diyecekler ? Asıl o zaman pişman olacaksın taktırdığına.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Pronet tarzı firmalar para tuzağından başka bir şey değil..Aboneliği iptal ettirmeye kalkın bakalım.Ne diyecekler ? Asıl o zaman pişman olacaksın taktırdığına.

Aynen öyle abi , 250 tl veya 250 $ cayma bedeli istiyorlar , sökmeyede ayrı para alıyorlarmış . 1 sene bağlılık sözü verdik süre dolumunu bekliyorum .

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

iyi de nasıl alacağız bunu? IMEI kaydı, nakliye vesaire, gümrükten geçmez... vs vs. İthal eden var mı?

Abi gümrüğe takılmayabilir takılsa bile masraf edip alsan buradakinin yine yarı fiyatına gelir..Bence denenebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Mehmet Abi turkcell in böyle bir hizmeti vardı simkartla çalışıyor 3 g bağlantı ile evi gözleme imkanı sağlıyordu bir araştır istersen.

O salak cihazın (vodafonun da var) bize gelen modelinde hareket dedektörü girişi yok, görüntüden dedektör de yok. Yani işe yaramaz. Zaten o yüzden satamadı. Yoksa çok satardı. Taiwan daki ana üreticinin yeni modeli dedektörlü ama turkcell getirmiyor. Umurunda değil.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Buldum gsm değil ve aylık ücret var. firma ne yapar onu da anlamam.

Bir arkadaşımda GSM ile iletişim kuranı değil ama sürekli takip altında olanı vardı. firmanın bir takip merkezi var ve bu takip merkezine alrma geldiğinde derhal jandarmadır karakoldur aranıyor ve konut veya dükkan sahibine de haber veriliyor. Bizim arkadaşı bir iki kere çağırdılar öyle.

Firmanın yaptığı sadece takip ve güvenlik kurumlarına ve size haber vermek.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Bir arkadaşımda GSM ile iletişim kuranı değil ama sürekli takip altında olanı vardı. firmanın bir takip merkezi var ve bu takip merkezine alrma geldiğinde derhal jandarmadır karakoldur aranıyor ve konut veya dükkan sahibine de haber veriliyor. Bizim arkadaşı bir iki kere çağırdılar öyle.

Firmanın yaptığı sadece takip ve güvenlik kurumlarına ve size haber vermek.

Zaten alarm çaldığında bizim daha önceden belirlediğimiz telefonlara SMS yollanıyor yada arama yapılıyor.Size haberi güvenlik firması değil zaten alarmın kendisi veriyor.Bu durumda sizde polisi yada jandarmayı arıyorsunuz.Yani güvenlik güçlerini ha sizi takip eden kurum aramış ha siz aramışsınız bir fark yok.Güvenliğinizi takip ediyoruz diyen şirketler dediğim gibi para tuzağı..Bazıları kendi özel güvenlik güçleri ile olay mahalline geliyor onlar bir nebze daha iyi.En azından aldıkları parayı hak ediyorlar.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kurt köpeği bahçeye salınır, bir hafta sonra kalan insan kemikleri toplanır :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kurt köpeği bahçeye salınır, bir hafta sonra kalan insan kemikleri toplanır :)

salınmamış köpek de olsa, gider bulunur, ve itina ile ısırtılır.

100-300 $ karşılaştırması yanlış olabilir, telsiz telefonlar da 50 TL den 250 TL ye kadar değişiyor mesela

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

salınmamış köpek de olsa, gider bulunur, ve itina ile ısırtılır.

100-300 $ karşılaştırması yanlış olabilir, telsiz telefonlar da 50 TL den 250 TL ye kadar değişiyor mesela

Karşılaştırma yerinde çünkü burada sadece işlev değil kalite de aynı.. Bahsettiğin telsiz telefonlar da sadece işlev aynı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynen öyle abi , 250 tl veya 250 $ cayma bedeli istiyorlar , sökmeyede ayrı para alıyorlarmış . 1 sene bağlılık sözü verdik süre dolumunu bekliyorum .

Sözleşmeyi imzalarken 6 ay evvelinden iptal edilmesi gerektiği sözleşmede yazıyor?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Taahhütlü sözleşme yapıp da müşteri lehine çalışan bir firma daha göremedim ben.Nerede art niyet varsa nere de kendini kollama gereği hisseden firma varsa bu tip taahhütlerle gelir.Aklı fikri müşteriyi nasıl öperim ona çalışır..İşi hep yokuşa sürerler.Bahsi geçen güvenlik firması da bu şekil çalışan bir işletmedir.Elini veren kolunu zor alır..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Taahhütlü sözleşme yapıp da müşteri lehine çalışan bir firma daha göremedim ben.Nerede art niyet varsa nere de kendini kollama gereği hisseden firma varsa bu tip taahhütlerle gelir.Aklı fikri müşteriyi nasıl öperim ona çalışır..İşi hep yokuşa sürerler.Bahsi geçen güvenlik firması da bu şekil çalışan bir işletmedir.Elini veren kolunu zor alır..

Ayhan'cım, belliki senin Pronet'ten ağzın yanmış. Ne söylesem inanmazsın. Tek diyeceğim, 5 sene çalıştım, herşeye çözüm buluyorlar. Doğru kişilerle görüşmemişsindir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...