İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü

Vural Okan

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bildiğim kadarıyla bu modellerin hiç biri ön park sensörlü üretilmedi. Ben olsam, plakalığın oradakiler güzel ama, diğerlerini biraz daha açardım. Kaşlara takılır ama eğim fazla, güzel durmaz bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tampondaki çıtaların altında muhtemelen sensör delikleri vardır... Yerleri bellidir...

Sani'nin yüklediği fotoğraf bence çok amatör olmuş...

Bu arada... Geçenlerde, geri geri gidiyordum... Arkamdaki clio nasıl becerdi ise kör noktama girmiş.. Hiç bir aynada görmemiştim... Park sensörü olmasa idi, benim arka sağ ezik, clionun sol önü dağılmış vaziyette olurdu...

Park sensörü şart...

Çetin Bey öndeki çıtaları söküp baksın.. orada yerleri var ise, öne ben de takabilirim... Arabayı hanım istiyor :D

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

emm benim de aklıma orada delik olma ihtimali geldi bakalım olmazsa bu hafta sonu bir el atayım çıtalara ne sonuc verecek

Yorum bağlantısı

tampon harince şöyle bir tercih daha var,

mlrq5.jpg

arabayı aldıgımda üzerindeydi, ilk başda tereddüt ettim ama kapsama alanı tampondakilerle aynı, gayet güzel çalışıyor.

mlrw4.jpg

mlrwf.jpg

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

forumda arkadaşlar yazmışlardı delmeden tamponun arkasına takılan manyetik şerit ile çalışan sensör sistemi var delik açmaya gerek yok ben ondan taktım gayet güzel çalışıyor hem deliksiz olduğundan insanlar şaşırıyor 97 mondeo nun orjinali zannedip şok oluyorlar vay be 97 arabada park sensörü diyorlar , deliksiz olması benim hoşuma gitmişti , you tube da videoları olcaktı bir inceleyin derim hem öne de takılabilir forumda arkadaşlar küçük bir anahtar takarak ön tamponun park sensörünü sanki takip asistanı gibi de kullanılır gibi bir sonuç çıkmıştı , ön tamponu denemedim ama arka tamponda iyi çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

mehmet abi bugun arka tampondaki çıtaları yerinden çıkardım 2 adet orta çıtada 1 er adet yan çıtalarda olmak üzere çıta altı delikleri mevcut.2 şer adet de öntampon çatalarında işaretler mevcut şimdi yerler belirlendi iki takım park sensoru alıp ki elde mecut birini orta dikiz aynasının üstüne monte etmek diğerinide önkonsul ortasında havalandırmanın orda yer var oraya montaj yapacam.

buraya kadar herşey tamamda sorun olan bu ön sensorler için genelde dugme koyarlar neden oldugunu bılen varmıdır.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
mehmet abi bugun arka tampondaki çıtaları yerinden çıkardım 2 adet orta çıtada 1 er adet yan çıtalarda olmak üzere çıta altı delikleri mevcut.2 şer adet de öntampon çatalarında işaretler mevcut şimdi yerler belirlendi iki takım park sensoru alıp ki elde mecut birini orta dikiz aynasının üstüne monte etmek diğerinide önkonsul ortasında havalandırmanın orda yer var oraya montaj yapacam.

buraya kadar herşey tamamda sorun olan bu ön sensorler için genelde dugme koyarlar neden oldugunu bılen varmıdır.

Geri sensorler geri vitese bağlı oldugundan sadece geri manevrada çalışır. Işıkta dururken arkanıza biri yaklaşırsa ötmez. Onde boyle bir durum olmadıgı icin düğme ile lazım oldugunda açılır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çetin Bey, fotoğraf çekseydin keşke...

Soruna gelince, anahtar bağlaman gerek, yoksa yağmurda karda sürekli çalışır... Canından bezdirir...

Ben yapacak olsam, bacanaa yada Servet'e devre yaptırır, 10 km hızın altında çalışacak şekilde tasarlatırdım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Arka kısımda zaten orjinallerde çıta üstünde sensörler.Ön için kesin devre lazım yoksa sürekli öter gibi geliyor bana da trafikte falan.Küçük bir kamera olsa nasıl olur ki.Panjurun arkasına monte edilse.Navi falan varsa ona bağlantı yapılsa.Devreye sokmak içinde çok basit bir yöntem bulunsa :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Soruna gelince, anahtar bağlaman gerek, yoksa yağmurda karda sürekli çalışır... Canından bezdirir...

Ben yapacak olsam, bacanaa yada Servet'e devre yaptırır, 10 km hızın altında çalışacak şekilde tasarlatırdım...

emmi bugun sensorleri taktim eve gidince fotolari yukleyecem

Bu arada o devreden bende isterim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mercedes'te böyle.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...