İçeriğe Yönlendir

Focus 1,Km'ye,Neredeyse 1 TL Yakıyor..

Harun Aydın

Recommended Posts

Harun Aydın

focus filitresi alırsan o karter süngeri çıkar. connect flitresi alırsan çıkmaz.

valla bilmiyorum focus dedim onu verdi hatta yok dedim süngerli olcak bulamadı hep baktık

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bu kısa mesafenin etkisi olurmu acaba ustalarda birşey diyemiyor , ankaranın havaları malum çalıştırıyorm mesela 3 km gidiyorum stop ediyorum sonra çalıştırıyorum tabi motor soğuyor 2 km gidiyiyorum oyalanıyorum arkadaşların yanında tekrar çalıştırıyorum 4-5 km hep böyle oluyor hiç kontağa basıp şehir içi 10 km yapmadım tek seferde bunun etkisi olabilirmi sizce ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bana öyle geliyor ki, sen bize soru soruyorsun, ama cevapları okumuyorsun.

Evet,,

O küçük süngerin cevabını da vermiştim ben sana...

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Sana mesaj yazanların mesajlarını bir oku bakalım Harun. Sence olur muymuş? Bana öyle geliyor ki, sen bize soru soruyorsun, ama cevapları okumuyorsun.

Evet,,

O küçük süngerin cevabını da vermiştim ben sana...

tmm abi kızmayın ya (: doğru bir ölçüm yapana kadar bu konu hakkında konuşmayacağım (: ama kısa mesafeden kaynaklanıyor devamlı stop edip calıştırınca yakıyor ciklede gidip geliyoruz hep 20 dk falan gezdim dün tek kontakta bayağı gitii bu sefer (: bugun sanayiye gittim söktüm kendim boğaz kelebeğini falanda temizledim ama o boğaz kelebeğini sökünce orada bir yer var orası kap kara yağlıydı temizleyebildiğim kadarıyla temizledim ama orayı komple söküp yıkatmak gerekiyormuş benzinle falan daha içinde vardır öyle dedi usta bunu o yeri temizlemenin başka yolu varmı acaba o boğazı söktükten sonra araç motor üzerindeki delik var aynı zamanda rolanti ayarlayıcısyla birleşiyor orası

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Resim çekseydin ya.. nereymiş ora..

bogaz kelebeğini söktüğümüz yer ve motor kısmında kalıyor orası

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konuyu baştan sonra okudum, 88 mesaj yazılmış ve herkesin ortak çözüm önerisi denenmemiş. Galiba herkes boşuna yazmış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuyu baştan sonra okudum, 88 mesaj yazılmış ve herkesin ortak çözüm önerisi denenmemiş. Galiba herkes boşuna yazmış...

Çözüm değil de, tespit...

Paraya kıyılacak, Depo dolacak.. 100 km hız ile 50 km gidilip geri dönülüp aynı istasyondan depo tekrar dolacak...

Sonuçlara göre yorum yapılacak...

Şu anda boş konuşuyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sonucu çok merak ediyorum.Bende yani aldığım 306 da ne yaktığını anlamak için depoyu dün fulledim.Işık yeni yanmıştı.dile kolay 57 litre :shok:

Ben 100 km yi normal kullandığım yollarda deneyeceğim şehir içi sayılır.bakalım ne çıkacak

Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

Sonucu çok merak ediyorum.Bende yani aldığım 306 da ne yaktığını anlamak için depoyu dün fulledim.Işık yeni yanmıştı.dile kolay 57 litre :shok:

Ben 100 km yi normal kullandığım yollarda deneyeceğim şehir içi sayılır.bakalım ne çıkacak

bende öyle yapcam yani rutin olarak ne yapıyorsam öyle şimdi nereye gidim gelim 100 km karda kışta (: sorun olmaz galiba bu şekil illaki uzun yolamı gidilmeli ? ben arabanın kontağını günde basmıyorsam 10-15 kere basıyorum.

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uzun yolda test etmezseniz araç hakkında fikir edinemeyiz..

Çevre yoluna çıkın..

Günde 10-15 defa araç çalıştırıp her seferinde 2-3 km gidiyorsanız, 100 km'de 15 litre tüketmeniz bence normaldir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Uzun yolda test etmezseniz araç hakkında fikir edinemeyiz..

Çevre yoluna çıkın..

Günde 10-15 defa araç çalıştırıp her seferinde 2-3 km gidiyorsanız, 100 km'de 15 litre tüketmeniz bence normaldir..

abi aracı her stop edip çalıştırdığımda katran dahada inmiş oluyor.. benzin akmıyor bir yerden bembeyaz karın üzerine bıraktım sabah aldım tek damla ne yağ ne benzin vardı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:D

Focus depolarının ilk çeyreği yarımdır.. geriye kalan üç çeyreği de diğer yarıyı gösterir..

Benim focusla ilk çeyrekle 350 km.. geriye kalan 3 çeyrekle 350 km daha giderdim..

Yani araçta çeyrek depo benzin görünürken senin kullanım tarzında ibrenin düştüğünü görmen normaldir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

:D

Focus depolarının ilk çeyreği yarımdır.. geriye kalan üç çeyreği de diğer yarıyı gösterir..

Benim focusla ilk çeyrekle 350 km.. geriye kalan 3 çeyrekle 350 km daha giderdim..

Yani araçta çeyrek depo benzin görünürken senin kullanım tarzında ibrenin düştüğünü görmen normaldir..

nasıl yani abi anlamadım :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Depoyu dolduracaksın ya... llk çeyrek bitmek bilmez, çünkü aslında o kısım deponun yarısıdır..

Yani gösterge doğru göstermez...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

Depoyu dolduracaksın ya... llk çeyrek bitmek bilmez, çünkü aslında o kısım deponun yarısıdır..

Yani gösterge doğru göstermez...

anladım abi kararsız kaldım 280 tl ye depoyumu fullesem tüpmü taktırsam direk gecikmeden :D birde bunun sıcaklığı cama verdiğimde klimada devreye giriyormuş bunuda yeni öğrendim maşalah bende 10 km cama 3 üncü kademede gittim artık camada veremiyorum havayı korkuma :D her yöntemi deniyoruz tekerlere nitrojen hava bile bastırdım artık :rolleyes:

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2001 otomatik devreye girmez...

yönlendirici anahtarın resmi var mı... ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

giriyor abi :) 98-99 üretimi tuşlarda girmiyor :) diğerlerinde giriyor.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

nasıl yani 2001 otomatik ne devreye girmez abi ? yönlendirici anahtar derken ? ben cama verdiğimde cıt ediyor klima devreye giriyor ve fan çalışıyor başka yere verdiğimde havayı 10 sn sonra susuyor fan

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O zaman eski model tuş alınıp takılmalı :D

Ortağımın araba 2000 üretimi 2001 di ama devreye girmezdi..

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

remini hemen cekeyim isterseniz atim telden foruma ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

nasıl yani 2001 otomatik ne devreye girmez abi ? yönlendirici anahtar derken ? ben cama verdiğimde cıt ediyor klima devreye giriyor ve fan çalışıyor başka yere verdiğimde havayı 10 sn sonra susuyor fan

Seninki kesin devreye giriyor...

99 model focus klima anahtarı bulup takarsan girmezmiş.. Mustafa da olacaktı :)

Cam ve ayak pozisyonunu kullan..

remini hemen cekeyim isterseniz atim telden foruma ?

Gerek yok.. fan devreye giriyorsa klima devreye giriyor demektir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bendeki bi tuş takımı 98 üretimi. onda devreye girmedi. diğer tuş takımları klimayı da açıyor.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

2000-2001 üzeri focuslardamı giriyor devreye klima camda ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...