İçeriğe Yönlendir

Focus 1,Km'ye,Neredeyse 1 TL Yakıyor..

Harun Aydın

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

2001 lerde kesin. onu biliyorum :D 2000 lerde üretim partisine göre değişiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bunun amacı içerdeki buğuyu cabuk çözmek içinmiş klimanın devreye girmesi ve tam ortada bırakınca atlatmadan cama fanı atmıyormuş denemek lazım

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

2001 ambiante 1,6 16 hb'nin yani benim model aracın kullanma kılavuzunu netten nerden bulabilirim bi kaçtane buldum ama cia nın var yada 2005 modelinki var nasıl temin edebilirm

Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

Ghia'nın kullanma kılavuzu ayrı değildi ki. Aynı kılavuzda bütün araçlara ilişkin bilgi vardı.

yani abi 2000 2001 Ghia ambiante comfort farketmiyor değilmi istediğimi indirebilirmiyim

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

Aynen öyle.

tamam indiriyorum buldum forumdan teşekkür ederim Hakan abi..

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

arabayla ana yolda 2 veya 3 ile giderken sıcak hava acık üflüyor 3 üncü kademe vitesi boşa alıyorum rolanti de dalgalanma olmuyor ama havada dalgalanma oluyor böyle bir üfleme azalıyor bir yükseliyor 1 kaç defa

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

ınanılmaz !!!! :( kesınlıkle aracına uzman bır ford ustasında baktır !!! bu arada hava atmak gıbı olmasın ama fiesta 1,4 tdci 50 tl ile testlerımde maksımum 295 km yaptım :)

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bugün arabayı sanayide usta egzozunu bir cihaza bağladı ve karbonmonoksit değerleri normalinin kat kat üzerinde çıktı benzinin yarısını yakmadan dışarı atıyor dedi muhtemelen okjisen sensörüdür dedi pazartesi bakacaklar sorun buldu galiba ama bu değerin fazla çıkması okjisen sensöründenmidir başka yerden kaynaklı olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Oksijen sensörü tabiki bozuk olabilir.. Ama bence Ateşleme bozuktur.

sadece tahmin yütütmüştü usta abi bakalım ne olacak bu ateşleme dedğin ne yani neresi oluyor o tam benzinmi etkilermi buda yakıtı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence her 100 binde bir oksijen sensörünün değişmesi iyi olur...

Ateşleme: buji buji kablosu, bobindir..

Zengin karışıma sebep, oksijen sensörü bozukluğu veya her şeye rağmen iyi yakılamayan yakıttır..

subaplar da kaçırıyor olabilir..

Silindir kompresyonları da ölçülmelidir...

Konuşmak yerine, bir yerden başlanmalıdır artık.. yoksa bu motor seni batıracak.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Bence her 100 binde bir oksijen sensörünün değişmesi iyi olur...

Ateşleme: buji buji kablosu, bobindir..

Zengin karışıma sebep, oksijen sensörü bozukluğu veya her şeye rağmen iyi yakılamayan yakıttır..

subaplar da kaçırıyor olabilir..

Silindir kompresyonları da ölçülmelidir...

Konuşmak yerine, bir yerden başlanmalıdır artık.. yoksa bu motor seni batıracak.. :D

motordan yaparmı dedim motorla alakası yok dedi abi sensörden falandır pazartesi bakalım dedi arabanın değerleri çok yüksek dedi karburatörlü aracın bile değeri şurda olması gerekiyor dedi yani bayağı altta gösterdi benimki ortada karbonmonoksit değerli tam bakalım pazartesi ne olacak haber ederim hiç olmadı artık karkış basıp gidicem şaşmaza ankaraya olmayacak böyle (:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

basıp gidicem şaşmaza ankaraya olmayacak böyle (:

Sen nerdesin ki. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner ANDAÇ

geçen hafta lpg taktırdım. 7 ay gibi bir süre benzin kullandım ortalama 350 yi geçtiğini görmedim 2000-2500 devir aralığında

senin aracının komple bakıma ihtiyaçı var bence

enjektörler için söylenenleride dikkate almak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Sen nerdesin ki. ?

ben beypazarındayım ilçesi ankaranın abi şaşmaz burdan bi 80 km falan (:

ford parçacı bir abi var yarın ben bide ankaradaki ustayla görüşim ford özel servisiyle dedi bakalım ne dicek dedi kafam iyice karışırsa olmazsa ankaraya gidicez artık ama bakalım burda çözüm bulabilceklermi

geçen hafta lpg taktırdım. 7 ay gibi bir süre benzin kullandım ortalama 350 yi geçtiğini görmedim 2000-2500 devir aralığında

senin aracının komple bakıma ihtiyaçı var bence

enjektörler için söylenenleride dikkate almak gerekir.

işte sorun orda abi biz çözüm bulmaya çalışıyoruz bakım derken ben saten buji leri yağını filtresini hava filtresini değiştirdim boğaz kelebeğini temizlettim rolanti ayarlayıcısı temizlendi enjektörler içinde benzin katkı maddesi kullanmıştım ama başka nasıl müdahale edilebilir ki bu carbon claer önermiyorlar 100 bin üzeri km araçlar için

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Lem emmi emice ben depoyu boşuna mı fulledim ölçüm yapmak için. :biggrin: Şehir içi ölçüm olmaz demişsin.çevre yoluna çıkmak için 100 km yol yapmam lazım benim. :D

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Lem emmi emice ben depoyu boşuna mı fulledim ölçüm yapmak için. :biggrin: Şehir içi ölçüm olmaz demişsin.çevre yoluna çıkmak için 100 km yol yapmam lazım benim. :D

valla abi bak bana da dediler okadar fulleyemedim bende bir türlü hala inatla cebelleşiyorum ama sanırım yaklaştık soruna çözülecek inş pazartesi gelişmelerle sizlerle olacam çoook yakında fordclup'te (::

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zarar mı ettin Akan.. yarın zam gelir :D

Abi ne diyorsun belki maddi zarar etmedik ama psikolojim çöktü yahu.57 litre benzin mi alırmış yahu bir araba.Hangi akla hizmet koymuşlar bu depoyu arabaya. :biggrin: bari 1000 km yapabilsem :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu kadar ağırlığı yaşımaya ne gerek var.Boşuna yakıt demek değilmi fazla ağırlık.Bu arada 1 litre benzin kaç kg acaba merak ettim şimdi :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...