İçeriğe Yönlendir

Megane 2 Dizel,Nasıl Araba?

Yalçın Karaca2

Recommended Posts

Yalçın Karaca2

dizel doğru bir karar ama megane için aynı şeyi söyleyemem,focustadaki sürüş keyfini megane da bulamazsınız

Bir arkadaş da var tüplüsü kullandım güzeldi.

Başka eksi yönleri varmıdır..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane'lar güzeldir, sedan'ların tek kronik problemleri kompresör patlatıyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu segmentte. Ford: ameliyat eldiveni ise, Röno:bulaşık eldiveni.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Eren

dizel doğru bir karar ama megane için aynı şeyi söyleyemem,focustadaki sürüş keyfini megane da bulamazsınız

+1923 :good1:

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Benim için önemli olan yakıt , parça fiyatının uygun oması ve ikinci elinin iyi olması...

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Aracım lpg li de artık yaştan dolayı galiba ufak da olsasorunlar çıkartmaya başlıyor bu da benim hoşuma gitmiyor araba kendinden soğutuyor beni... 102000 km

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Benim için önemli olan yakıt , parça fiyatının uygun oması ve ikinci elinin iyi olması...

Yakıt, parça fiyatı olarak düşünüyorsanız ve 2.elin iyi olmasını istiyorsanız. Başka hiçbirşey lazım değil diyorsanız! Megane tam size göre :good1:

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

bence aracınızın kmsi yaşına göre düşük,ikinci el bir dizel meganda ortama 100000 kmde olacaktır,ilandaki araç 2007 model ama 84000 kmde

Benim istediğim birde modelini de yükseltmek.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Dizel megane'ın sorunundan korkarım ben. Çok üzebilir insanı.

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2
(düzenlendi)

Dizel megane'ın sorunundan korkarım ben. Çok üzebilir insanı.

Bütün dizeller için geçerli değil midir bu.

Ne gibi sornları vardır ki.

tarihinde Yasin Yakup tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Ercan

megan sedanların üretimi durdu artık böyle bir araba yok fluence oldu hepsi.

ayrıca motor 8Valf sohc. ( aynı paraya 16v dohc almak varken)

çok eski tasarım içi de eski teknoloji motoru kötü gücü de düşük.

baz versyon focus almak daha mantıklı sanki aynı paraya.

performans benim için önemli değil bulunduğum şehirde bundan daha temiz,iyi araba yok diyorsanız alınır.sonuçta çocuklu aileler için ideal eskiden en çok satan araçtı. masrafı fazla olmaz genel olarak renault çok sağlam araba yapmıyor iç plastikleri kalitesiz mesela elin teri bile direksiyonu ve vitesi aşındırıyor. ya da teypin tuşları çabuk aşınıyor gibi, mekanik ağır masraf olarak çok da masraf çıkartmaz temiz kullanıldıysa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

ford forumda megane ile ilgili fikir sorarsan o meganı almaktan vazgeçersin

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Megane alınacaksa Fox kasa alınmalı :D

Espirinin Kralı Gardaşım 10 numara adamsın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Espirinin Kralı Gardaşım 10 numara adamsın :)

ben espiriyi anlamadım ama fox kasa derken ( focus kasa )

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

ford forumda megane ile ilgili fikir sorarsan o meganı almaktan vazgeçersin

valla ben hariç ben alsın diyorum Abi...

Yakıtı :good1: parça bulunabirliği ve fiyatı :good1: 2.eldeki başarısı :good1: konuyu açan abimiz bunları arıyor dolayısıyla aradığı araba Megane...

ben sadece bunları aramam yanına Performans, Güvenlik, yol tutuş koyarım giderim FOCUS alırım..

Ama abimiz bunları aramıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2
(düzenlendi)

Bu kriterlere göre megane doğru tercih..

FAKAT....aşağıdaki yorumunuza istinaden de şunu belirtiyorum

İlandaki megane elinizdeki focusu size :ki::) bilemem anlatabildim mi.

Bunu da anlamadım elinizde ki focusu yaktırır derken ?

tarihinde Yasin Yakup tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

valla ben hariç ben alsın diyorum Abi...

Yakıtı :good1: parça bulunabirliği ve fiyatı :good1: 2.eldeki başarısı :good1: konuyu açan abimiz bunları arıyor dolayısıyla aradığı araba Megane...

ben sadece bunları aramam yanına Performans, Güvenlik, yol tutuş koyarım giderim FOCUS alırım..

Ama abimiz bunları aramıyor...

Aynen dediğiniz gibi

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

2005 yilinda sifir aldik 2010 yilina kadar kullandik 185.000de sattik.Donanim olarak tatminkardir yilina gore,daha yeni focus3lerde sunulan xenon opsiyonu megane2de 2004 yilindan beri vardir mesela.Meganeden focusa gecen biri olarak soyluyorum,focusun yol tutusu daha iyidir sert suspansiyon ve direksiyonla,megane ise focustan cok daha konforludur.Burdan megane2 cok kotu yol tutusuna sahiptir demiyorum gayet tatminkardir,focusla arasinda ucurum yok bir kere.Dizel motor cok ekonomiktir ama performans beklemiyceksiniz asiri bir sekilde focusun dizelindende pek kalir yani yoktur.Dizelin kronok sorunu yoktur simdiye kadar.Benzinlilerde ise 2004-2006 yillari arasinda bobin problemi ve aci laydirici aorunu vardi makyajli lasalarda ise sorun yok.Zaten kroniklerde bobinleri coktan ariza verip garantiden degismistir.Focus iceriye cok yol sesi alir ayrica konsol ve kapilardan gelen tikirtilara hazirlikli olunki zaten tecrube edinmisinizdir.Megane2 ise konsollari focustan daha fazla ses cikartir ama yol sesi cok cok azdir.

Sonuc:konforlu ve ekonomik(megane),focus:sert ama surusu daha iyi,megane kadar ekonomik olmasada performanslidir.Megane ile ilgili istediginiz soruyu sorabilirsiniz.Bunlari goz onunde bulundurun :)

Sonuç olarak ? bir de bunlarda kasa değişmesi var mı ? varsa tercih hangisi olur sizce

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

Dci rahat çalışan bir motor cdti gibi güçsüz, tdci gibi traktör değil tam ortada bir yerde..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.el / parça bolluğu veya fiyatını biraz daha incelemek gerekir derim, taze geçti başımdan, şahsen bir daha megane a bulaşmam.

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Autentique piyasa da enfazla olanı galiba. Bütçem 24500 tl civarı ve 2006 diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...