İçeriğe Yönlendir

Kapılar Anahtar Ile Açılmıyor . . .

Cihat Can

Recommended Posts

Cihat Can

Aracı ilk sahibinden aldım aldığım kişinin küçük oğlu arabanın içerisindeyken anahtarın düğmeleriyle oynadığını sonrada kapıdan açma-kapama işlemi yapamadığını söyledi.Böyle bir sorunla karsılasan var mı ? Çözümü nedir ?

Saygılarımla . . .

Yorum bağlantısı
Cihat Can

tesadüf; belkide anahtarınızın pili bitmiş olabilir, öncelikle sökebiliyorsanız kumandanın pilini sökerek tekrar takıp deneyin.

pili bitse kumandadan açma kapama işleminide yapamam gibi geliyor. . . saygılarımla

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Bence anahtar yaptırılmış.

Orjinal anahtar olmayabilir.

Kontak değişmiştir o anahtarda yeni kontağa göre yapılıp kumanda etkinleştirilmiştir.

Ama kapı kilidi değişmediği için anahtar kapıları açmaz.

Bu bir ihtimal sadece.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Can

Bence anahtar yaptırılmış.

Orjinal anahtar olmayabilir.

Kontak değişmiştir o anahtarda yeni kontağa göre yapılıp kumanda etkinleştirilmiştir.

Ama kapı kilidi değişmediği için anahtar kapıları açmaz.

Bu bir ihtimal sadece.

Evet olabilir yedek anahtarda açmıyor . . .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Satanın belirttiği sebep, geçersiz, bir kilitçiye gidiniz.

Yorum bağlantısı
Cihat Can
(düzenlendi)

Haklısınız peki . . .

tarihinde Cihat Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

wd-40 anahtar sokulan yere ve kapi acik iken kilit mekanizmasina sıkılacak öncelikle

Yorum bağlantısı
Cihat Can

wd-40 anahtar sokulan yere ve kapi acik iken kilit mekanizmasina sıkılacak öncelikle

nasıl yani biraz daha açabilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

wd40 spreyi, ancak zor çalışıan mekanizmada işe yarar, 2 anahtarda kapıyı açmıyorsa, baktırmalı, çocuk oynaması ile olmaz böyle bir arıza

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

nasıl yani biraz daha açabilirmisiniz ?

wd-40 yağlayıcı -pas sökücü etkisiyle kilit içersindeki paslanma yada temassızlığı giderebilir..Denemenizde fayda var önceki aracımda tecrübe ettiğim bir durum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Zeytin

Benzer bir arıza bende yaşadım.Tam bir yıldır idare ediyordum çünkü kime gitsem ya çok uzun süreceğinden yada çok zor bir iş olduğundan bahsediyordu.En sonunda yapacak bir ustayı buldum.Binbir türlü sözle ustayı ikna ettikten sonra(usta bir focus kapısında daha aynı sorun olduğunu yaptığını ama 2-3 saat zaman aldığını söyledi) başladık.Aman allahım sök sök sök kilide zor ulaştık.Hava soğuk dışarda kar atıştırıyor.Hafiften bir rüzgarda var.Ustada bende donduk.Sorun kilidin içinde bir yayda çıktı yay esnemiş ve mekanik olarak kapı o yüzden açılmıyormuş.İşin ilginci anahtar kapıyı kilitleyince yine anahtar açabiliyor.Elle içerden kapıyı açmanın mümkünü yok.Herşey plastik esniyor ha kırıldı kırılacak o soğukta bir kırılsa yandık.Ustayı o saatte zorla bulmuşum birde parça servisten başka bulamazsın.Bir sıkıntı...3 kere sök tak yine başladığımız noktaya geri dönüyoruz.Başka bir usta geldi bulacaz dedi.Kapı kolunun altında kapı kilit menteşesinin içinde bir yay gevşemiş elle sıkılıyor.Çok sıkı oluyor sök biraz daha ince bir ayar...Neyse çok uzattık kapı şimdi elle manuel olarak kilitlenip açılabiliyor.Uzaktan kumanda süper...Ve bu uğraşın sonunda tekrar arıza verirse dedik usta bir kaç yıl sorun çıkarmaz dedi.Borcumuz 80 TL ve inanın o soğukta kimse o kadar uğraşmazdı.Biraz fazla diye düşündüm önce ama sonra helal olsun dedim.Şimdilik iyi ama bakalım ne kadar dayanır.Ama manuel için ayrı uzaktan kumanda için ayrı iki aparat yapmışlar mekanizmanın içine ustada bende çok şaşırdım.Çünkü tek aparatla iş yapılabilir arıza riski ve kilit karmaşası da olmazdı ama ford işte.Acaba neden bu karmaşa diye düşündürüyor insanı.Her zamanki gibi...

Yorum bağlantısı
Cihat Can

Benzer bir arıza bende yaşadım.Tam bir yıldır idare ediyordum çünkü kime gitsem ya çok uzun süreceğinden yada çok zor bir iş olduğundan bahsediyordu.En sonunda yapacak bir ustayı buldum.Binbir türlü sözle ustayı ikna ettikten sonra(usta bir focus kapısında daha aynı sorun olduğunu yaptığını ama 2-3 saat zaman aldığını söyledi) başladık.Aman allahım sök sök sök kilide zor ulaştık.Hava soğuk dışarda kar atıştırıyor.Hafiften bir rüzgarda var.Ustada bende donduk.Sorun kilidin içinde bir yayda çıktı yay esnemiş ve mekanik olarak kapı o yüzden açılmıyormuş.İşin ilginci anahtar kapıyı kilitleyince yine anahtar açabiliyor.Elle içerden kapıyı açmanın mümkünü yok.Herşey plastik esniyor ha kırıldı kırılacak o soğukta bir kırılsa yandık.Ustayı o saatte zorla bulmuşum birde parça servisten başka bulamazsın.Bir sıkıntı...3 kere sök tak yine başladığımız noktaya geri dönüyoruz.Başka bir usta geldi bulacaz dedi.Kapı kolunun altında kapı kilit menteşesinin içinde bir yay gevşemiş elle sıkılıyor.Çok sıkı oluyor sök biraz daha ince bir ayar...Neyse çok uzattık kapı şimdi elle manuel olarak kilitlenip açılabiliyor.Uzaktan kumanda süper...Ve bu uğraşın sonunda tekrar arıza verirse dedik usta bir kaç yıl sorun çıkarmaz dedi.Borcumuz 80 TL ve inanın o soğukta kimse o kadar uğraşmazdı.Biraz fazla diye düşündüm önce ama sonra helal olsun dedim.Şimdilik iyi ama bakalım ne kadar dayanır.Ama manuel için ayrı uzaktan kumanda için ayrı iki aparat yapmışlar mekanizmanın içine ustada bende çok şaşırdım.Çünkü tek aparatla iş yapılabilir arıza riski ve kilit karmaşası da olmazdı ama ford işte.Acaba neden bu karmaşa diye düşündürüyor insanı.Her zamanki gibi...

tebrikler bukadar uğraşacak usta bulmak kolay değil gerçekten, bende zaten manuel olarak hiç kullanmıyorum kumanda da sıkıntı çıkarmadığı sürece devam :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...