İçeriğe Yönlendir

Şarj Voltajı

Mehmet Akmermer

Recommended Posts

Mehmet Akmermer

Merhaba arkadaşlar, dün araba akü yeni olmasına rağmen çalışmadı takviye yaparak çalıştırdım. Araç çalışırken şarj voltajı max. 13.5 volt çıkıyor farları yaktığımda 12.5 volta kadar düşüyor bana akü tam şarj olmuyor gibi geldi normalde şarj voltajı kaç olması lazım ben 14,14.5 arası olması lazım diye biliyorum bilgisi olan arkdaşlar cevaplarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bildiğiniz rakam doğru.

akünüz boşta iken kaç volt tam dolu mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Akmermer

boşta iken 11.8 volt çıkıyor. ama yaklaşık 1 saat yol gittikten sonrada ölçtüm akü boşkende doluykende 13.5 volt ile şarj ediyor kaçaktan dolayı akü bitiyor desek kaçakta yok kapıları kitleyip akımı ölçtüğümde 300 ma civarı çıkıyor. demekki akü tam şarj olmuyor, diyot tablasından şüpeleniyorum sanayide bi söktürüp kontrol ettireceğim. cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
alternatör kömürü bitmiş..

+1 yada konjektör fazla kırpıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akmermer

alternatör bakımı ve konjektör değişiminden sonra şarj voltajı 14 v oldu, şimdi normal şarj eder herhalde yardımlarınız için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

alternatör bakımı ve konjektör değişiminden sonra şarj voltajı 14 v oldu, şimdi normal şarj eder herhalde yardımlarınız için teşekkürler.

Geçmiş olsun bunlar ufak tefek şeyler Allah daha büyüklerini yaşatmasın size ve aracınıza

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...