İçeriğe Yönlendir

İsofix Bağlantısı...

Rıdvan Çelik

Recommended Posts

Ayhan Onaran

İsofix li koltuklarda ayrıca pahalılar..sadece pratiklik için bu kadar fark çok değil mi? Güvenlik bakımından çok farklı olduklarını düşünmüyorum. Yani en azından o zaman bizlerinde isofixle koltuklara bağlanmamız gerekiyor :) Emniyet kemeri ile düzgünce bağlansa gayet sağlam olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

300 liralık isofix siz koltuk arkadaşta var sert fren yapınca koltuk öne geliyor diyor, kaza anını düşünemiyorum.

isofixli koltuklar da 400-450 arası başlıyor değişiyor bence değer.

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Zaten bizim koltuklarimizda isofix gibi gövdeye bağlı ve kemer takiyoruz diğer tip oto koltuklarinin araçla baglantisi yok buda büyük bir kaza için ciddi bir risk aslinda

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Misafir

İsofix arıyorum fakat bulamıyorum. Uygun fiyata temin edeceğimiz bir yer yok mu ? 40-50 TL lik malzeme piyasada yok. :(

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Buğra Höngül

Konuyu hortlatıyım bu parçayı aldık taktık ancak arkadan kancayı nereye takıcaz elinde bu parçadan olan varmı kullananların yorumlarını alayım

Yorum bağlantısı

Konuyu hortlatıyım bu parçayı aldık taktık ancak arkadan kancayı nereye takıcaz elinde bu parçadan olan varmı kullananların yorumlarını alayım

Tam anlamadım Buğra. Hangi kancayı arkadan takacaksın? Parçayı araca monte ettirdiysen ve koltukta İsofxli ise direk kilitler bu demire kitlenmeli. Foto falan atabilirsen daha iyi yorum yaparız.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Tam anlamadım Buğra. Hangi kancayı arkadan takacaksın? Parçayı araca monte ettirdiysen ve koltukta İsofxli ise direk kilitler bu demire kitlenmeli. Foto falan atabilirsen daha iyi yorum yaparız.

Abi bende parçası yok bulursam alıcam ancak videolarda izlediği koltuk yanından 2 tane yeri koltuk bağlantısı için bide koltuğun arkasına bir uzantı var o bizim araçta yok sanırım kanca gibi bişey
Yorum bağlantısı

Abi bende parçası yok bulursam alıcam ancak videolarda izlediği koltuk yanından 2 tane yeri koltuk bağlantısı için bide koltuğun arkasına bir uzantı var o bizim araçta yok sanırım kanca gibi bişey

:unsure2: Yine anlamadım yahu..  :D

Şimdi sonradan arabana takılacak olan parça aşağıdakine benzer bir demir.

34666812.jpg

Çocuk/ bebek koltuğunda da aşağıdaki şekilde uzun çubulu kilit mekanizması olmalı. (İsofix)

Oyuncak_3535213.jpg

Kilitler koltuğa aşağıdaki şekilde kilitlenmeli.

Bebek-Oto-Koltu%C4%9Fu-G%C3%BCvenli%C4%9

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
:) oraları anladım koltuk resminde koltuk arkasında kancalı kemer gibi bişey var çoğu videoda arkada bu kancanın geçmesi için yer var ben benim araçta göremedim ondan dedim
Yorum bağlantısı

:) oraları anladım koltuk resminde koltuk arkasında kancalı kemer gibi bişey var çoğu videoda arkada bu kancanın geçmesi için yer var ben benim araçta göremedim ondan dedim

Bu parçayı aldık taktık demişsin ya ilk mesajında. BEn "bu parça" dan kasıt aşağıdaki parçayı taktın sandım. Takmadın mı? Aracında isofix yok zaten. Eğer bu parçayı takmadıysan koltuğu sadece emniyet kemeri ile bağlayabilirsin..  ;)  :biggrin:

34666812.jpg

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Abi bu parçada lazım aldık diyelim o kanca için arkada bi yer varmı yokmu ben görmedim de

Yorum bağlantısı

Abi bu parçada lazım aldık diyelim o kanca için arkada bi yer varmı yokmu ben görmedim de

Önce bu parçanın senin aracına göre olanından alman lazım. Sanırım Ford larda bu parça kaynak ile takılıyor. En iyi yer servis bence. Bunu taktığında zaten otomatikman kanca olmuş olacak.  ;) Çocuk koltuğunda da isofix bağlantısı varsa şak diye oturacak bu demire.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Yok kaynak değil yeri var demir için ancak opsiyonelmiş vakti zamanında çözecez bakalım :)

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Bu parçayı aldık taktık demişsin ya ilk mesajında. BEn "bu parça" dan kasıt aşağıdaki parçayı taktın sandım. Takmadın mı? Aracında isofix yok zaten. Eğer bu parçayı takmadıysan koltuğu sadece emniyet kemeri ile bağlayabilirsin..  ;)  :biggrin:

34666812.jpg

Buğra alman gereken parça Kerem'in bahsettiği parça.Aynısını bende almıştım 100 tl montaj dahil.Denildiği gibi koltuk altında yeri var  oraya monde ediliyor.Montaj sonrasında ise temisili oto koltuğu resminde olduğu gibi koltuk arkasındaki boynuza benzer çıkıntılar montajını yaptırmıs olduğun demire tık diye kilitleniyor.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

birkaç hafta önce 150 tlye serviste taktırdım. yeni bebeğimiz oldu.. birkaç ay içinde koltuğu da alcam inşallah:) eskiden opsiyoneldi sanırım artık değil.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Buğra beyin bahsettiği tepeden arkaya giden kanca, o Focus da yok, Corolla da falan gördüm. Bazı koltuklarda kanca yerine ayak var örneğin cybex sirona.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Buğra beyin bahsettiği tepeden arkaya giden kanca, o Focus da yok, Corolla da falan gördüm. Bazı koltuklarda kanca yerine ayak var örneğin cybex sirona.

:) evet işte tam bahsettiğim şey diyorum ki eğer bu aparatı taktırırsam sadece yeterli olurmu kancayı takmadan
Yorum bağlantısı

Sonunda anladım Buğra.. [emoji23] [emoji23] Eğer kanca yoksa isofix + emniyet kemeri bağlayacaksın. [emoji6] [emoji106]

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Şükür [emoji4] [emoji4] [emoji4] anlatabildik abi o zaman puset daha mantıklı geliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

9 aylıktan sonra puset olmuyor. Bebek sığmıyor. 12 aylıktan sonra da koltuk şart. [emoji6]

Arada ki 3 ay da kucakta mı [emoji23][emoji23][emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...