İçeriğe Yönlendir

Teledünya-Uydunet Kararsızlığı

Misafir

Recommended Posts

Misafir

abi zaten hd top box ve kablosuz modem hediye olarak veriliyor.3mpbs sınırsız internet düşünüyorum.ttnet te 10mpbss kullanıyoruz güya ama o hızın 10 da 1 ini göremiyoruz.bu daha iyidir diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

3mps yavaş olur daha hızlı olsa iyi olur tabi film falan indirmiyorsan yeter

İndirmeden olurmu hiç abi :D bi deneyelim olmadı bi chip yaparız :D

Conax modül le ilgili bi bilgin varmı abi?

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

İndirmeden olurmu hiç abi :D bi deneyelim olmadı bi chip yaparız :D

Conax modül le ilgili bi bilgin varmı abi?

Conax modul kullanıyorum, teledünyanın reciever'i olmadan teledünya izleyebiliyorsun, ayrıca 2 kumanda (tv+reciever) yayıntısı olmuyor. Sadece tv kumandası ile kanalları geziyorsun. Ayrıca conax modul ile HD kanallarıda izleyebilirsin. Teledünya recieverını kullanırsan kanalları istediğin gibi dizemiyorsun, conaxta kafana göre dizebiliyorsun. Kablo yayıntısı olmuyor. Kısacası conax tavsiye ederim çok fazla artıı var, 1 conax modul alıp teledünya kartını buna takıyorsun. Televizyonun conax modul (common interface -DVB-C) destekliyorsa kesinlikle kolaylık. Ama tabi kampanyalarla birlikte recieverı ücretsiz veriyorlar, conax modul 100 TL civarı bir maliyet getirir...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Conax modülü 2 hafta önce Konya sokaktan 110tl ye aldım. Evde kablo ve kumanda karmaşasını ortadan kaldırdı ve görüntü kalitesinde artma oldu ancak kanal değişimleri harici uyduya göre daha yavaş. Bi ara Teledünya"da hd pakette 2 senelik taahhüt verirsen hd kutuyu ücretsiz veriyorlardı. ben conax modülü almadan kablotv ile görüşmüştüm. abone olduğum için hd kutu kampanyasından yararlanamayacağımı söylemişler hd receiver için 210tl istemişlerdi. bende conax modül alıp standart abonelik ile hd kanalaları izlemeye karar vermiştim. Ancak conax modül için tv de DVB-C desteği olmalı. ayarları yaparken de tv yi fabrika ayarlarına getirip ülke olarak finlandiyayı seçmelisin.(Panasonic)

Yorum bağlantısı
Misafir

Conax modul kullanıyorum, teledünyanın reciever'i olmadan teledünya izleyebiliyorsun, ayrıca 2 kumanda (tv+reciever) yayıntısı olmuyor. Sadece tv kumandası ile kanalları geziyorsun. Ayrıca conax modul ile HD kanallarıda izleyebilirsin. Teledünya recieverını kullanırsan kanalları istediğin gibi dizemiyorsun, conaxta kafana göre dizebiliyorsun. Kablo yayıntısı olmuyor. Kısacası conax tavsiye ederim çok fazla artıı var, 1 conax modul alıp teledünya kartını buna takıyorsun. Televizyonun conax modul (common interface -DVB-C) destekliyorsa kesinlikle kolaylık. Ama tabi kampanyalarla birlikte recieverı ücretsiz veriyorlar, conax modul 100 TL civarı bir maliyet getirir...

Conax modülü 2 hafta önce Konya sokaktan 110tl ye aldım. Evde kablo ve kumanda karmaşasını ortadan kaldırdı ve görüntü kalitesinde artma oldu ancak kanal değişimleri harici uyduya göre daha yavaş. Bi ara Teledünya"da hd pakette 2 senelik taahhüt verirsen hd kutuyu ücretsiz veriyorlardı. ben conax modülü almadan kablotv ile görüşmüştüm. abone olduğum için hd kutu kampanyasından yararlanamayacağımı söylemişler hd receiver için 210tl istemişlerdi. bende conax modül alıp standart abonelik ile hd kanalaları izlemeye karar vermiştim. Ancak conax modül için tv de DVB-C desteği olmalı. ayarları yaparken de tv yi fabrika ayarlarına getirip ülke olarak finlandiyayı seçmelisin.(Panasonic)

Televizyon modülü destekliyor.benimde amacım etraftaki receiver ve kumanda karmaşasını ortadan kaldırmak.kutu yerine modül verseler bize iyi olur :)

Şu anki kampanyada da hd kutu ve kablosuz modem ücretsiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

.Bende normal kablo tv kullanıcısıyım.HD yayına geçmek için görüştüm ancak abone olduğumdan bunun mümkün olmadığını söylediler.Bu Türksatın böyle saçma işleri var .Adamlar kendi müşterisini pek takmıyorlar.Hazır müşteriyi kaçırmak için elinden gelen her şeyi yapıyorlar.2 yıllık taahhüt bitince aboneliğimi tekrar gözden geçireceğim.Zaten bir çok kez sorun yaşadık kendileriyle.

Şimdi asıl sorum şu:

-Bu modülü kullanmak için sd uydu alıcısımı olması gerekiyor?

-Hd yayınların hangilerini izleyebiliyoruz.

-Hd kutuya göre avantaj ve dezavantajları nedir?

-Montaj ve kullanım kolaylığı nedir?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Ben 20 senedir kablo tv, 2,5 senedir teledünya 1,5 senedirde uydu net abonesiyim. Teledünya yayın kalitesindende ttnetten sonra internet bağlantısındanda çok memnunum.

Hızım 3gb sınırsız olarak kullanıyorum...Eğer alırsanız modem için ince ayarlarını iyi yapmalarını sağlayın sorun çıksada aynı gün içinde gelip düzeltiyorlar.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kablo tv lerde teledünya paketlerinde hd kanallar standart oldu. yani sd botech kutulardan kullanıyorsan, hd receiver veya tv nin DVB-C desteği varsa modül ile HD yayınları alabilirsin.modül kısaca , receivera takılan kartı , tv nin tanıması için gerekli bir arabirim.

Dijitürk ve Dsmart rekabetinden dolayı sadece star , kanald , gibi kanalları izleyemiyorsun ancak trt , atv , national gibi kanallar hd kalitesinde mevcut. ayrıntılı liste teledünyanın sitesinde var.

kablo tv de mevcut aboneyseniz bildiğim kadarı ile kampanyalardan faydalanamıyorsunuz. ben sd paketi alırken 2 sene taahhüt vermiştim hem aylık olarak uygun hemde sd kutu bedava olmuştu. hd kutu isteyince 210 tl talep etmişlerdi.

Conax modül kullanmanız için tv nin kesinlikle DVB-C desteği olması gerekiyor. sadece tv kumandası ile kanalları değiştirebiliyorsunuz ve uydu alıcılarına göre daha hoş bir menü ve kanalların yerini değiştirme özelliği var. tek handikapı kanal değiştirme hızı harici receiver a göre düşük.

xpress339-8.jpg

Resim temsilidir.

.Bende normal kablo tv kullanıcısıyım.HD yayına geçmek için görüştüm ancak abone olduğumdan bunun mümkün olmadığını söylediler.Bu Türksatın böyle saçma işleri var .Adamlar kendi müşterisini pek takmıyorlar.Hazır müşteriyi kaçırmak için elinden gelen her şeyi yapıyorlar.2 yıllık taahhüt bitince aboneliğimi tekrar gözden geçireceğim.Zaten bir çok kez sorun yaşadık kendileriyle.

Şimdi asıl sorum şu:

-Bu modülü kullanmak için sd uydu alıcısımı olması gerekiyor?

-Hd yayınların hangilerini izleyebiliyoruz.

-Hd kutuya göre avantaj ve dezavantajları nedir?

-Montaj ve kullanım kolaylığı nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

herhangibir kurulum yazılım gerektirmiyor sanırım.Ancak benim sd receiver olmadığı için şimdilik kullanmam zor görünüyor.Eğer hd kutuyu bedava verirlerse o zaman değerlendirilebilir.Ama mevcut aboneye böyle güzellikler yapmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

herhangibir kurulum yazılım gerektirmiyor sanırım.Ancak benim sd receiver olmadığı için şimdilik kullanmam zor görünüyor.Eğer hd kutuyu bedava verirlerse o zaman değerlendirilebilir.Ama mevcut aboneye böyle güzellikler yapmıyorlar.

Bence yapmanız gereken taahhütünüz yoksa kablo tv aboneliğinizi iptal ettirmek. Sonra da 30 Ay Sözleşme ile Hiçbir Ücret Ödemeden Abonelik Fırsatı. SD Kutu BEDAVA.Kurulum ve Aktivasyon Ücretsiz. Aylık Sadece 9,5 TL Fatura Bedeli. kampanyasına abone olup conax modül ile HD kullanmak. bu şekilde sadece 10 tl kapatma ve conax modül ücretini ödersiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Kablo tv taahhütüm 3 ay sonra dolacak.Direk olarak taahhütlü hd kutu alsam daha avantajlı olmazmı?bunun yanısıra uydunet ide kullanıyorum.Su an 38 tl ikisinin fiyatı.HD kutu ekleyip 7 tl farkla izleyin diyorlardı geçen telefonda.Yani 45 tl ye uydunet +teledünya hd nasıldır?Ben aslında d-smart hd yi daha çok beğeniyorum.Genelde kanal d ve star izlediğim için olsa gerek :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

uydunet in interneti berbat.... msn de görüşme bile yaptırmıyor...

İnternet konusunda başarılılar bence.Siz modem ayarlarınızı düzelttirin.Bir ara banada olmuştu telefondan modem ayarlarını yaptırdılar.1,5 senedir hiç takılmadan video tv izleyebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben de 5 Mbit sınırsız Uydunet abonesiyim. ADSL'de hiçbir sorun yaşamama rağmen, aynı ücrete ancak 2 Mbit hizmet alabildiğim için Uydunet'e geçiş yapmıştım. Hızım hep sabit, azalma durumu yaşamyorum. Pek teknik sorun yaşamadım, yaşadığımda da ADSL destek hattına göre çok daha hızlı reaksiyon gösteriyorlar.

Aynı zamanda Teledünya'nın HD cihazı ile SD Sinema paketi abonesiyim. Yayınladıkları filmlerin kalitesine göre sonradan HD sinema paketine geçiş yaparım demiştim ama gerek duymadım.

Tek sorun, olur da Kablo TV'de teknik bir sorun olursa hem TV hem internet hizmetinizin devre dışı kalması ki, bu da benim oturduğum bölgede yaklaşık 2 yılda en fazla 2-3 kere kısa süreli oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...