İçeriğe Yönlendir

İstanbul Donuyor Gündüz Vakti -1,5 Derece

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak
(düzenlendi)

İstanbul'da 14 senedir araç sürüyorum ilk kez yol bilgisayarında -1,5 gördüm ve hemen resim çektim.Daha soğuk oldu mu bilmiyorum benim rekorum bu.Gerçi yaya olarak Sivas'ta -16 görmüştüm saat 06:00'da.

Bu arada yakıt ortalamasına bakıp hoca gazlıyor diye düşünmeyin.Sakin kullanıcıyım biliyorsunuz.Kasımda 7.0 yakıyordum aralıkta 7.5 ocak ayında kar yağışı sonrası 8.0 oldu.CC ile bile bugün bir türlü düşüremedim.

Gerçi haberlerde Ankara'yı görünce İstanbul'u daha çok seviyorum. :)

25f48.jpg

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben bu gün bolca -2 ve -3 gördüm gebze-çamlıca hattında..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

TEM Şile kavşağından döndüğümde ben de gördüm. Sonrasında göstergelere bakacak vaktim olmadı. :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Halis Hocam hız sabitleyici iyi de bir de emniyet kemerini taksaymışsın tadından yenmezmiş.

Konuya dönersem;

Asıl dün çok daha tuhaf oldu. Saat 15:30 - 16:30 arası dışarıdaydım. Hava 11 derece yazıyordu arabada. 10 dakika içinde bir rüzgar başladı ve hava aniden soğuyuverdi.

Hani yazın buzdolabını açarsında bir serinlik gelir ya aynen öyle. Arabadaki dereceye baktı 4 ü gösteriyordu.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Biz ankarada bu sene eksi 1-2 yi görünce seviniyoruz :D gündüz -10 gece -20leri gördük.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Halis hocam bugün saat 14:30 da şişli deki hava sıcaklığı. Bende ikinici defa görüyorum istanbul da bu soğukluğu. Geçen kemerburgazda görmüştüm yollar donmuştu şimdi de güpe gündüz

Not: biz gazlıyoruz mazot ondan yok :D

1327696697616.jpg

:) 1.5 çok komik görünüyor..Ben Muş'ta öğlen vakti -20 olduğunu bilirim

Muş'a birde deniz gönderelimde hissedilen -20 derece gösterdiğinde -50 olsun ;)

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstanbul un -1 i , çok fena yapar yolları/sürücüleri, dün rüzgar başladı, sahilyolunda reklam panoları devriilp, çimento kamyonu aksına dolandı, sahil yolu felç oldu, arabalı vapur kalktı, yanaşamadı, 1.5 saat mahsur kaldı, megaköy

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benzinli araçta 8 gayet iyi.

O araba dizel. :p

Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

-1,5 mu? O ne güzel bir derecedir öyle Halis Hocam. :)

edıt: yanlış kelime

tarihinde Ali Satılmış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hocamın arabası dizel, benimki benzinli. Ama bir terslik var sanki. :D

İstanbulda 2 gün kullan, seninki de düzelir merak etme

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Dün akşam anormal yağış altında Kastamonu- Ankara yolculuğu yaptım. Dört saatte ulaştım Ankara'ya. smile.gif

Çankırı'da bir ara önümü göremez oldum. Galiba kar yağışı gözümü yordu derken; bur de baktım farlarımın önü 5 cm karla kapanmış. biggrin.gif

Bu akşam da Ankara'dan - İstanbul'a geldim. Çamlıhemşin - Gerede - Bolu civrlarında kış mükemmeldi. Otobanda yer yer tek şeride düştü. Sileceklerim hiç durmadı.

Adapazarı civarında da yol çok karlıydı. İstanbul Merkezde aşırı bir şey yok. Ana arterler tamamen açık. Vatandaşlar tvlerdeki haberlerin korkusundan olsa gerek fazla trafiğe çıkmamışlar. Trafik rahat akıyor.

Aracın ekranında gördüğüm en düşük sıcaklık Kastamonu Seydiler - Küre arasındaki Masruf mevkiinde 3 sene önce gördüğüm - 40 dereceydi :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Bu arada yakıt ortalamasına bakıp hoca gazlıyor diye düşünmeyin.Sakin kullanıcıyım biliyorsunuz.Kasımda 7.0 yakıyordum aralıkta 7.5 ocak ayında kar yağışı sonrası 8.0 oldu.CC ile bile bugün bir türlü düşüremedim.

Bu havada? CC? büyük cesaret..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bu aralar kardan dolayı olsa gerek Ankara'da hava yumuşak. -2 civarı öğlenleri. :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

efendim bir şey mi dedin :D

1327698025423.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ya şimdi koyduracaksınız -26C'yi . Sonra sessizce dağılacağız :p:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Şu İstanbul'a taşındık taşınalı doğru düzgün soğuk göremedim. Az önce hava soğuk dediler(İstanbul'lulara göre) kalın giyinip yürüyüşe çıktım benim gibi kansız insanı sıcak bastı. Bu İstanbul soğumuyor mu hiç bu şekilde mi gelecek yaz?

Yakıt normal bence, 140hp makina, 140hp Mondeo da aynı gösteriyor. Çok kısa mesafe kullanıyorsunuz herhalde?

Soğuk hava rüzgar ile doğru orantılıdır aklında bulunsun kardeşim. Örneğin hava sıcaklığı 0 derece olsun dışarda rüzgar 20 ile essin sen -20 hissedersin. Buna nem i daha eklemedim ona göre ;) Soğuk hava yaşamak istiyorsan sahile gitmeni öneririm örneğin kabataş iskelesi ;)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Aracın ekranında gördüğüm en düşük sıcaklık Kastamonu Seydiler - Küre arasındaki Masruf mevkiinde 3 sene önce gördüğüm - 40 dereceydi :)

Ah ulan ah, çekecektim ekranda - 40'ın fotoğrafını. Susturacaktım hepinizi :tongue:

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Soğuk hava rüzgar ile doğru orantılıdır aklında bulunsun kardeşim. Örneğin hava sıcaklığı 0 derece olsun dışarda rüzgar 20 ile essin sen -20 hissedersin. Buna nem i daha eklemedim ona göre ;) Soğuk hava yaşamak istiyorsan sahile gitmeni öneririm örneğin kabataş iskelesi ;)

Kireçburnu veya Çayırbaşı sahili tek geçerim. Alnın çatlar, kulakların düşer ararsın bulamazsın vallahi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)

Halis Hocam hız sabitleyici iyi de bir de emniyet kemerini taksaymışsın tadından yenmezmiş.

Konuya dönersem;

Asıl dün çok daha tuhaf oldu. Saat 15:30 - 16:30 arası dışarıdaydım. Hava 11 derece yazıyordu arabada. 10 dakika içinde bir rüzgar başladı ve hava aniden soğuyuverdi.

Hani yazın buzdolabını açarsında bir serinlik gelir ya aynen öyle. Arabadaki dereceye baktı 4 ü gösteriyordu.

Ersel Abi,

Resimde okula gidiyordum Kağıthane-Kasımpaşa tünelinde idim.Foto çekmek için mecburen çıkardım.Aksi halde bu açı ile çekemez ve daha tehlikeli olurdu.

Tünelde maksimum hız: 70 km.Her tünele girişimde cc ile geçiyorum.Gayet iyi oluyor.

Yavuz Bey;

Sizin resmi açamadım.Benim evimden okula gidiş geliş 10.2 km.Arabayı ilk aldığımda 7.1 yakıyordum.Bu soğukta bu mesafede normal diye düşünüyorum.Geçen haftasonu gazlayan arkadaşlar arabayı test ettiler (Süha,Mertcan) onlar indiğinde 8.5 gösteriyordu :biggrin:

Bu havada? CC? büyük cesaret..

Tüneli her zaman CC ile geçiyorum Fatih Bey.Hız sınırı 70 olduktan sonra hatta giriş ve çıkışlarda 50 km.Gazı ayarlamakla uğraşmıyorum CC rahat oluyor bir yandan da müzik :)

-1,5 mu? O ne güzel bir derecedir öyle Halis Hocam. :)

edıt: yanlış kelime

Ali Hocam,

İstanbul için olup olacağı budur.Bu bile nadirdir,geçen sene bu zamanlar bu kadar kar ve soğuk yoktu.Oraları tahmin edebiliyorum 4 sene Sivasta kaldıktan sonra :)

Şu İstanbul'a taşındık taşınalı doğru düzgün soğuk göremedim. Az önce hava soğuk dediler(İstanbul'lulara göre) kalın giyinip yürüyüşe çıktım benim gibi kansız insanı sıcak bastı. Bu İstanbul soğumuyor mu hiç bu şekilde mi gelecek yaz?

Yakıt normal bence, 140hp makina, 140hp Mondeo da aynı gösteriyor. Çok kısa mesafe kullanıyorsunuz herhalde?

Az önce dışarıdan geldim şu an hava,gündüze göre daha sakin ve sıcak.Araç 0 derece gösteriyordu.Dediğiniz gibi genelde kısa mesafe kullanıyorum.

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali Hocam,

İstanbul için olup olacağı budur.Bu bile nadirdir,geçen sene bu zamanlar bu kadar kar ve soğuk yoktu.Oraları tahmin edebiliyorum 4 sene Sivasta kaldıktan sonra :)

Anlıyorum Halis Hocam, mevsim normallerinin üstünde soğuklar kötü oluyor, ben 2005'te geldim Muş'a yine böyle bir kış vardı, bu sene tayin isteyeceğim, kış yine 2005'teki gibi. Herhalde Muş bana güle güle diyor bu havalarla

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Halis hocam bugün saat 14:30 da şişli deki hava sıcaklığı. Bende ikinici defa görüyorum istanbul da bu soğukluğu. Geçen kemerburgazda görmüştüm yollar donmuştu şimdi de güpe gündüz

Not: biz gazlıyoruz mazot ondan yok :D

İki araç arasında sıcaklık farkı fazla Süha.Abi sen hızlı adamsın mazot yetişmezki sana.Bakma sen bana,aldığımdan beri 3 bin devir üzeri vites değiştirdiğim 5 kere yoktur sanırım :biggrin:

Anlıyorum Halis Hocam, mevsim normallerinin üstünde soğuklar kötü oluyor, ben 2005'te geldim Muş'a yine böyle bir kış vardı, bu sene tayin isteyeceğim, kış yine 2005'teki gibi. Herhalde Muş bana güle güle diyor bu havalarla

Sizin için hayırlısı olsun.Allah gönlünüze göre versin.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Tünelde maksimum hız: 70 km.Her tünele girişimde cc ile geçiyorum.Gayet iyi oluyor.

Tüneli her zaman CC ile geçiyorum Fatih Bey.Hız sınırı 70 olduktan sonra hatta giriş ve çıkışlarda 50 km.Gazı ayarlamakla uğraşmıyorum CC rahat oluyor bir yandan da müzik :)

Halis Bey CC yağışlı havalarda tehlike yaratır,aman dikkat..

CC ıslak zeminde kızaklama yapabilir,tekerlerden birinin asfaltla teması kesildiği an yüksek hızlara çıkabilir.daha önce konuşmuştuk sanırım bunu forumda ama örnek olarak siennalarda silecek açıkken cc açılamıyor.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Ben de açamadım hocam, bozmuşlar forumu. :D

Fotonun özeti: şehiriçinde yaklaşık 50 km. yapmıştım, ortalama 6.8, hava da -12.5 gösteriyor.

6.8 dehşet bir olay.Hem de o sıcaklıkta.Hız ortalaması kaçtı?Ben yazın ne yakacağımı merak ediyorum.Şehiriçinde en düşük 7.0 gördüm arabayı aldığımdan beri.Kasım sonu almıştım.

Halis Bey CC yağışlı havalarda tehlike yaratır,aman dikkat..

CC ıslak zeminde kızaklama yapabilir,tekerlerden birinin asfaltla teması kesildiği an yüksek hızlara çıkabilir.daha önce konuşmuştuk sanırım bunu forumda ama örnek olarak siennalarda silecek açıkken cc açılamıyor.

Islak zeminde sıkıntı olabileceğini bilmiyordum.Her ne kadar tünelde açsam da rahatlık olsun diye..Yine de ıslaklık olur tünelde.Teşekkürler uyarı için.Sienalardaki olay da gayet güzel bir uygulama.

Yaşa ki neler göresin demiş hemşehrim Aşık Veysel,boşuna dememiş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...