İçeriğe Yönlendir

Sizce Karda Ince Stepne Mi Kullanılmalı?

Berk Karatan

Recommended Posts

Berk Karatan

Geçen günkü ''Kışın Lastik Havası Düşürülmeli Mi Artırılmalı Mı?'' konusundan sonra kafamda niye karda ford rally araçları gibi ince tabanlı lastik kullanmıyoruz diye kendi kendime sordum :)

ve şimdide sizlere soruyorum ...

Aracımın bagajında bulanan ince stepneden 1 tane daha alıp karda onları kullanmak sizce mantıklı olurmu?

Şu an aracımın üzerinde 17' jant olduğundan zincir takamıyorum.Dolayısla karda aracımı güvenli bir şekilde kullanamıyorum.

Forumdaki diğer arkadaşlar gibi ya gidip birer teneke jant ve kış lastiği alıp kışın onları takıcam yada ilk seçenek sizce hangisi daha mantıklı?

51825hirvonen02swe08rk2.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rallicilerin kullandıkları lastikler ince ancak bizim stepneler gibi bisiklet lastiği kıvamında değil. Dişleri var, çivileri var, 25 kat yanakları var, varoğlu var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Havada asılı durandakilerden bulursanızi bana da yollayın, takımına 2000TL veririm, cash, görüntüde ince diye, stepnedeki acil durum lastiğine benzetmeyin. 195/65/15 lik bir kış lasitği takımı yapın

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

peki stepneyede kar lastiği taksak ?

Öyle bir kış lastiği bulabiliyorsanız neden olmasın?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Havada asılı durandakilerden bulursanızi bana da yollayın, takımına 2000TL veririm, cash, görüntüde ince diye, stepnedeki acil durum lastiğine benzetmeyin. 195/65/15 lik bir kış lasitği takımı yapın

+1907 Bende isterem.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bence daha kar-kış lastiği ayrımını çözemedik gitti.

+1923

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Çsğlsr abiye katılıyorum bulursanız 2000 TL ye hemen alın o lastikler özel özel.

.a..a. a yerine s yazmışım kusura bakma

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben tavsiye eymiyorum.Ne kadar Geniş taban o kadar iyi tutunma Ama kar lastiği olması şartı ile.

Kar için ince taban. Amaç yumuşak karı yarıp lastiğin tutunabileceği asfalta ulaşmak. Ama kar yoksa geniş taban.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Karda geniş lastik olayı budur. Geniş taban anca bol karda işe yarar, buzlanma yada ince karda işe yaramaz.

2010_Hilux-Antarctic_01.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim bahsettiğimiz bu değil tabiki. Burada insanlar bile ayakkabı ile yani palet takmadan yürüyebiliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Elbette, şehir de bu tür geniş lastik işe yaramaz, genelde az kar ve donma durumu olduğundan ince kar lastikleri iş görür, gidip uludağın araba geçmemiş yarım metre karla kaplı yollarında dolaşacaksanız o zaman bu pickup taki gibi lastik ve araba lazım gelir :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Elbette, şehir de bu tür geniş lastik işe yaramaz, genelde az kar ve donma durumu olduğundan ince kar lastikleri iş görür, gidip uludağın araba geçmemiş yarım metre karla kaplı yollarında dolaşacaksanız o zaman bu pickup taki gibi lastik ve araba lazım gelir :)

o araç olsun, gezecek yer çok. hem yalnız da gidilir. itmeye çekmeye gerek kalmadan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Karda geniş lastik olayı budur. Geniş taban anca bol karda işe yarar, buzlanma yada ince karda işe yaramaz.

2010_Hilux-Antarctic_01.jpg

iilişikteki taşıma araçları özel yapılmıştı, kutuplarda, buz yarıklarından bile geçmek için, öndeki demirlere kadar önden yaslayıp, yola devam etmeleri için, lastikleri de indirilip şişrilebiliyor, belgeselde gösterildi, yani dünyada 2 adet imal edildi.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Her zaman geniş taban, geniş tutunma demek değilmi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim jant konusunda tavsiyem teneke jant. Onu da lastikçilerden yok parasına almak mümkün. Ben kilitçi Erkan'dan 35 liraya almıştım.

O güel günler yok artık, 50 TL ye, bir de bul, kurban kes.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...