İçeriğe Yönlendir

Şanzıman Dondu

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Bir iki hafta kadar önce başıma gelmişti bugün tekrarladı.Sabah arabayı çalıştırdım ancak vites sadece 3 ve boş arasında hareket ediyor.sağa-sola ileri-geri kesinlikle hareket etmiyor.yaklaşık 25 dakikalık çalışma sonrasında düzeldi.Bundan daha soğuk zamanlarda bile böyle bir durum yaşamamıştım daha önce.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bende fiestada soğuk olduğunda yaşardım hep. Boşa gelirdi ama sağa sola hareket etmezdi. Bir çözüm yolu vardı tarif etmişlerdi ama soğuklar geçincince yapmamıştım. Sonra da sattık zaten. Büyük ihtimal sana da tarif ederler birazdan :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Acayip bir soğuk var hakikatten .Bugün arabayı çıkarmadım.İşyerine gelene kadar ancak ısınıyor zaten.(ev -iş arası 9 km) soğuktan direksiyonu tutamıyorum.Geçen gün bende el frenini çekmiştim.Sabah indirdim.El freni boşa çıktı.Soğuktan donmuş.İlk anda panikledim ancak,soğuktan olabileceği aklıma gelince rahatladım.Bi süre otobüsle gideyim bari.Hem yolda yarım saat şekerleme gibisi yok. :D

edit:imla

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

sabahları vites çok zor geçiyor. araba ısınana kadar böyle. direksiyonda harbiden tutulmuyor buzzz gibi

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

valla adana bile soğuk, sabah çok erken saatte arabayı çalıştırdığımda 1-2 dakika şanzımandan ses geliyor.Adana bile böyleyse sizin oraları düşünemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Az kaldı sabredin ne kaldı şunun şurasında,2 ay sonra bahar gelir. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Arabayı ustaya bıraktım biraz önce konuştuk teller ıslandığı için donuyor dedi.Aynı durumda sabah çekiciyle bir 206 gelmiş.hala orda duruyordu :D benim o kadar vahim değil allahtan :)

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Arkadaşlar; arkadaşım burada bir serviste çelışıyor cuma günü 8 araç mazot donmasından dolayı servise çekilmiş hepsinin ortak noktası Shell den mazot almaları bilgilendirmek istedim.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Ali abi (Ali Cihangiroğlu) sanırım bahsetmişti sanırım çözüm yolundan. Biryerleri iyi kapat silikonla falan bişey olmaz diye tam hatırlamıyorum ancak muhtemelen aynı problem :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok şükür şuana kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım.Ancak çarşamba-perşembe geceleri soğuklar artacakmış.Araca biraz narin davranmak lazım..

Yorum bağlantısı
Misafir

Ali abi (Ali Cihangiroğlu) sanırım bahsetmişti sanırım çözüm yolundan. Biryerleri iyi kapat silikonla falan bişey olmaz diye tam hatırlamıyorum ancak muhtemelen aynı problem :)

mantıklı bir çözüm.Bahsettiğim 206 dan donmuş halde 1 damla su çıkmış :D o bile yetmiş

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Dikmenden kızılaya gelene kadar araba ancak ısınıyor direksiyon ise hiç tutulmuyor. Ama tek seferde çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

mantıklı bir çözüm.Bahsettiğim 206 dan donmuş halde 1 damla su çıkmış :D o bile yetmiş

Bakıyım ben konu mu açmıştım başka bir konuda mı paylaşmıştım hatırlamıyorum bulabilirsek iyi :)

Edit: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/193379-viteste-sertlesme/page__view__findpost__p__892424 Burda bir lafı geçmiş ama konunun özü başka bir yerde sanırım :)

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burhan Gökşen

Arkadaşlar Merhaba

Benim C Max ın otomatik vitesi bazen P (park) konumuna geçmiyor mandalı birkaç defa tutup brakınca geçiyor veya Triptoniğe geçip tekrar P ye aldığında geçiyor. Soğuk havalardan kaynaklanıyor olabilirmi. bu arada 50 cm kar var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...