İçeriğe Yönlendir

1998 Mondeo'Nun Krikosu Nerede?

Ali Karadağ

Recommended Posts

Ali Karadağ

Arkadaşlar merhaba,

2 ay önce 1998 model Mondeo GLX satın aldım ama ihmalkarlığıma denk geldi sanırım krikosuna bakmadım. Geçende park ettiğim yerde lastik inmişti lastiği değiştireyim dedim ama aradım aradım ne kriko var ne de bijon anahtarı. Araçta simit tüp var stepne yerinde orada olması imkansız sanırım.

Krikonun kendi yeri neresidir acaba?

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Emmiiii ... sen bilirsin mondeonun krikosunun nerde olduğu.... :help::police:

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
(düzenlendi)

Benim Mondeo'da stepnenin içinde stepneyi kaldırınca altında bir saplamayla sıkılmış şekilde

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
Emmiiii ... sen bilirsin mondeonun krikosunun nerde olduğu.... :help::police:

Anlamadım Şahin hocam?

benim mondeoda stepnenin içinde stepneyi kaldırınca altında bı saplamayla sıkılmış sekilde

Hımm anladım Gökhan Bey, tam tahmin ettiğim gibiymiş. Bizim araca simit LPG tankı takılınca da kriko çıkartıldıktan sonra yalan oldu demek.

İlginiz için teşekkür ederim.

Selamlar

Ali

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şu an simit deponun olduğu yerde stepne vardır, onun altında da kriko

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

şu an simit deponun olduğu yerde stepne vardır, onun altında da kriko

Peki krikonun simidin altında kalmış olma ihtimali var mıdır Çağlar Bey?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiziksel olarak mümkün değil, depo takılmış, stepne ve kriko bagaj içine konmuş, eski sahibi ne yaptı bilinmez artık. Universal krikolar (hem de çok daha iyileri 40-50TL , T bijon anahtarı da 20-40 TL arasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

fiziksel olarak mümkün değil, depo takılmış, stepne ve kriko bagaj içine konmuş, eski sahibi ne yaptı bilinmez artık. Universal krikolar (hem de çok daha iyileri 40-50TL , T bijon anahtarı da 20-40 TL arasında.

Çağlar Bey Ytipi mi, hidrolik mi yoksa makaslı mı kriko almamı tavsiye edersiniz?

Krikoyu orta sınıflı bişey alın derimde.Bijon anahtarının izeltaş marka olanını alın geçen görmüştüm 35 lira.Kötüsünün agzı çabuk bozuluyo hemde bijonu yalama ediyo.

Ahmet Bey arkadaşımın birinde fazladan varmış bugün getirecek ona bakarım somunu yalama edecek cinstense izeltaş marka alırım.

Selamlar

Ali

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...