İçeriğe Yönlendir

Ağ'Daki Bilgisayarların Internet Hızını Sınırlama

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

TTnet interneti 3 kişi kullanıyoruz. Ortaklardan biri gece gündüz hiç durmadan download yapıyor ve interneti çok yavaşlatıyor. Bazen kablosunu çekmek zorunda kalıyorum.

Modem bende ve internetini kısıtlayabileceğim bir program varmı. Belli bir hızın üzerine çıkamasın. Bende bir program var ama onun bilgisayarına kurmam gerekiyor. Ben direk kendi bilgisayarımdan ağı kontrol etmek istiyorum. Kısıtlayamassam ve indirmeye devam ederse ortaklıktan çıkartmak zorunda kalacağım. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Modem üzerinde genelde ağ genişliğine yönelik ayarlar vardır. Airties ise modeminiz bu ayarları QoS menüsü altnda bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Qos üzerinden httpler limitlense bile filedownloader tarzı programlarla indirildiği için 80 portuna müdahele tam başarılı bir sonuç olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

point ile download etmesini iptal edebilirsin bağlı kullanıcıların. Lakin kullandığın modeminn böle bir ayarı olduğunu sanmam

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Qos üzerinden httpler limitlense bile filedownloader tarzı programlarla indirildiği için 80 portuna müdahele tam başarılı bir sonuç olmayacaktır.

Demek ben ayar yaptığımda ondan çalışmadı :)

Bir de modeminiz ttnet modemi ise bu menü genelde olmuyor. Firmware güncellemesi yapmanız gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Modem üzerinde genelde ağ genişliğine yönelik ayarlar vardır. Airties ise modeminiz bu ayarları QoS menüsü altnda bulabilirsiniz.

Benim de böyle bir çözüme ihtiyacım, modem de airties, fakat bu QoS menüsü biraz karışık gibi, nasıl yapılacağını biraz detaylandırabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İnternet kablosunu kessem. O ince ince renkli kablolardan birine direnc koysam :)

Eskiden NetLimiter kullanırdım, çok faydalı.

o program var. ama sanırım karşı tarafın bilgisayarına kurmam gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
yanlış ortak seçmişsin
yanlış ortak seçmişsin

En iyisi konuşmak. Ya ayda 3-4 günden fazla download yapmasın, yada çıkartırım. Zaten TTnetin interneti yavaş. Süperonline fiberoptik hattı yok. Bu interneti kullanmaya mecburum. Sözde 8mbt ama hızlı zamanında bile 2 mbt olmuyor. 15 gb limitinide süperortak 3 günde doldurunca 512'ye düşüyor... Ondan sonra 1 ay eziyet..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İnternet kablosunu kessem. O ince ince renkli kablolardan birine direnc koysam :)

o program var. ama sanırım karşı tarafın bilgisayarına kurmam gerekiyor..

Kabloyu kestiğiniz anda elemanın interneti hepten gider. Sonra "Aaaaa, kopmuuuş!" :D

Evet, karşıya kurmanız lazım. Admin modu ile ikonu gizleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

TTnet interneti 3 kişi kullanıyoruz. Ortaklardan biri gece gündüz hiç durmadan download yapıyor ve interneti çok yavaşlatıyor. Bazen kablosunu çekmek zorunda kalıyorum.

Modem bende ve internetini kısıtlayabileceğim bir program varmı. Belli bir hızın üzerine çıkamasın. Bende bir program var ama onun bilgisayarına kurmam gerekiyor. Ben direk kendi bilgisayarımdan ağı kontrol etmek istiyorum. Kısıtlayamassam ve indirmeye devam ederse ortaklıktan çıkartmak zorunda kalacağım. :)

Aynı sorun bende e var komşü ile kullanıyoruz, sıpaları hiç kapatmıyorlar sabah akşam bişeyler indiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bence ortağına bir ayar çekmelisin o zaman yavaşlar biraz :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yasal olmaya yasal değil ama bu tip kullanım çok fazla.Yapılacak en güzel şey durumu anlatmak.Çünkü adil kullanım kotası aşıldıktan sonra herkese eziyet.Dikkatsizce kullanmaya devam ederse başka bir ortak bulun :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Bir kaç gün sonra 3 sayfa haberi ''İnterneti ortak kullandığı komşusunun fazla download yapmasından şikayetçi olan A.Ş bunu engellemek için foruma açtığı konuda ki iletilerinden ve fikirlerinden haberdar olan komşusu tarafından ethernet kablosuyla bağlandı.Forumdan uzak kalması sebebi ile merak eden arkadaşları tarafından evine gidildiğinde bulunan A.Ş yaptığı açıklamada bir daha foruma konu açanın... diye başlayan cümleler kurdu '' :D:p

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

İnterneti paylaşmak yasal değil :p

Verimli kullanıyorum, israf olmasın. :)

24 saatin 1/3'ünü kullansam 55 liralık faturanın 18 lirasını kullanıyorum. Kalan 37 lira israf oluyor :)) Zaten kullandığım dandik internetin değeri gözümde 18 lira. Bende 3 kişi kullanıyorum. Vatana faydalı bir iş yapıyorum. Türk telekomu satmadılarmı !. Milli servetimiz ülkemizde kalsın...

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İnterneti paylaşmak yasal değil :p

Oteller, kafeler vs bunu nasıl yapıyorlar?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Oteller, kafeler vs bunu nasıl yapıyorlar?

Bizimki kurumsal, sözleşmemiz farklı. İşyerleri içinde kullanılabiliyor. 3. şahıslara vermemiz yasak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...