İçeriğe Yönlendir

Süet Ayakkabıma Yağ Damlamış Çözümü Varmı?

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hasan Varnalı
(düzenlendi)

Süet ayakkabıma yağ damlamış mangaldan nası çıkarabilirim kime sorsam çıkmaz diyor çıkmazmı gerçekten daha 5 günlük ayakkabılar :s

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Başlık açıklayıcı olmalı
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mutfaklarda kullanılan yağ çözücü spreyler iş görür; ama süete zarar verirmi bilemem..

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
(düzenlendi)

Mutfaklarda kullanılan yağ çözücü spreyler iş görür; ama süete zarar verirmi bilemem..

deniyim abi zaten zararm versede giyilmez bu haldede giyilmez bu ayakkabı

Sirke yada sodaya batırılmış süngerle silin. Kuruduktan sonra da fırçalayın.

fırçalayın derken normal boya fırçası ile mi fırçalıyalım

tarihinde Hasan Varnalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bala

Öncelikle affınıza sığınarak 5 günlük ayakkabıyla mangala niye gittiniz diye sormak istiyorum. Çözüm ise bir boya vardı adını hatırlayamadım ama süet ayakkabıyı deriye çeviriyordu o işinizi görebilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Öncelikle affınıza sığınarak 5 günlük ayakkabıyla mangala niye gittiniz diye sormak istiyorum. Çözüm ise bir boya vardı adını hatırlayamadım ama süet ayakkabıyı deriye çeviriyordu o işinizi görebilir.

haklısın abi havalar soğuk olunca dedim sıcak tutar nerden bileyim böyle olacağını :( boyanın ismini yada nerden bulacağımı bilebilirmisin abi?

Yorum bağlantısı

biz eksi 18 lerle ugraşalım, sen mangal yak, oh ne güzel :biggrin: benimkiler kahverengiydi, üzerine siyah saç boyası damlamışdı, ben çıramadım ama seninki çıkar büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Osman Bala

haklısın abi havalar soğuk olunca dedim sıcak tutar nerden bileyim böyle olacağını :( boyanın ismini yada nerden bulacağımı bilebilirmisin abi?

Akşam evden bakarım. Kesin çözüm. Ayakkabı siyah değil mi eğer değilse rengi de siyah olacak ona göre. Haber bekle.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Uğraşma, benim yaptığımı yap, mesela kotuma gress falan bulaşır bazen, direk sorunlu bölgeye yağsız kontak sprey sıkarım tertemiz olur, sen çok az olacak şekilde bunu leke buharlaşana kadar az az sık, tertemiz olsun, çook hafif bir renk farkı oluşursa fırçalarsan geçer, geçmezse azıcık süet boyası sürdünmü sonsuza dek iz kalmaz, korkmana gerek yok sprey zarar vermez, ben hanımın elbisesinde bile denedim banamısın demedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence de sprey iş görür veya kuru temizlemecilerde trikloretilen vardır.Onunla silin kesin çıkar.Ankara da olsan hallederdik..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Hasan o yukarıda bahsi geçen boyayı kullanırsan ayakkabın süet olmaktan çıkar,hatta şöyle söyleyeyim 5 günlük ayakkabını kaldırır atarsın,içine sinmez..

Ali abinin dediği spreyi kullanmanı öneririm..

Diğer bir metod,boyacılar ayakkabıdan yağ vs. gibi lekeleri çıkarmak için genelde benzin kullanırlar.. (bir beze benzin damlatılır ve dairesel hareketlerle silinir)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benzin renk solmasına sebep olabilir.Dediğim gibi bir kurutemizlemeciye gidip perkloretilen yada trikloretilen bir pamuğa dökülür istenildiği kadar silinir.Ne renk değişir nede başka bir zarar verir.İlk gün ki gibi olur.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

abi evde aspirin denemişler olmamış pril cıkarır diye duymuşlar ondan sürmüşler bekliyorlarmış pril ile geçmezse kuru temizliyiciye gidicem direk

Hasan o yukarıda bahsi geçen boyayı kullanırsan ayakkabın süet olmaktan çıkar,hatta şöyle söyleyeyim 5 günlük ayakkabını kaldırır atarsın,içine sinmez..

Ali abinin dediği spreyi kullanmanı öneririm..

Diğer bir metod,boyacılar ayakkabıdan yağ vs. gibi lekeleri çıkarmak için genelde benzin kullanırlar.. (bir beze benzin damlatılır ve dairesel hareketlerle silinir)

fatih abi benzin deri için dediler tabii ne kadar doğru bilemiyorum da :s

Uğraşma, benim yaptığımı yap, mesela kotuma gress falan bulaşır bazen, direk sorunlu bölgeye yağsız kontak sprey sıkarım tertemiz olur, sen çok az olacak şekilde bunu leke buharlaşana kadar az az sık, tertemiz olsun, çook hafif bir renk farkı oluşursa fırçalarsan geçer, geçmezse azıcık süet boyası sürdünmü sonsuza dek iz kalmaz, korkmana gerek yok sprey zarar vermez, ben hanımın elbisesinde bile denedim banamısın demedi :D

abi yağsız kontak nerden bulurum ki?

Ben en yakın lostra nerde diye araştırırdım..

lostra nedir acaba

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Marketler de, elektronikçiler de (rica et sıkarlar) yada olmadı parçacı yada tamircilere hatta servise git, balata temizleme spreyi iste, o da aynı işi görür, azar azar sık kurumasını bekle, leke durumununa göre tekrar sıkarsın.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sakın ha, kutsal falan kurtarmaz komple lekelersin, wd-40 ta bir nevi yağlayıcı zaten.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Oto döşeme köpükleri var;bilirsiniz. Spreyi sıkınca lekeli yer köpürür ve bezle silince ışıl ışıl olur. Kyafetlerimde de kullanırım,şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

senin yüzünden 1 koli zararım var, aklıma gelse idi, avizeler elimin altında idi, kaçırdık fırsatı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

senin yüzünden 1 koli zararım var, aklıma gelse idi, avizeler elimin altında idi, kaçırdık fırsatı :unsure2:

Yazık çok yazık. Neyse konu komşuya satıp para kazanın bare :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

sonuc olarak lekeyı cıkaramadık :s boyle gırıcez artık

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim dediğimi yapsaydınız çıkardı.Kim olsa silerdi...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nasıl çıkmadı, ne yaptın bakiim canım ayakkabıya :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

lostra nedir acaba

Ayakkabı boyanan yer... ;) salon...

sirke yada maden suyuna batırılmış bir bez yardımıyla silin sonra fırçalayın... :)

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...