İçeriğe Yönlendir

Wireless Mesafesini Arttırma...

Mehmet Saat

Recommended Posts

Mehmet Saat

bu cihazı kullanan veya hakkında bigi sahibi olan varsa beni de bilgilendirir ise sevinirim... bu cihaza benzeyen 2 adet cihaz aldım ama sonuç alamadım... bu cihazdan da alacağım ama netten sipariş vermem gerekiyor olmazsa iade için sıkıntı olacak... arkadaşım evdeki interneti ni dükkanda kulanmak istiyor... arada 300-400 metre var.. laptop modemi görüyor ama bir diş çekiyor(sürekli kesintiye uğrayarak)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-dark-rangemax-high-power-1-km-menzilli-wireless-n-300-mbps-68558861/pasif-ilan/

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tam rakamları aklımda değil ama, bu cihazlar cep telefonlarından daha zararlı bilginiz olsun. Yagi anten, cantenna diye nette araştırma yapın derim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

O zaman size şöyle bir öneride bulunayım. Hiç kullanmadığınız 90 lık çanak anteniniz var mı? :) Ben bununla wifi anten yapmıştım. Çekiş alanı inanılmazdı. Bir de aliminyum folyo ile kaplarsanız muhteşem sonuçlar alınıyor, bilginize :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

O zaman size şöyle bir öneride bulunayım. Hiç kullanmadığınız 90 lık çanak anteniniz var mı? :) Ben bununla wifi anten yapmıştım. Çekiş alanı inanılmazdı. Bir de aliminyum folyo ile kaplarsanız muhteşem sonuçlar alınıyor, bilginize :)

kullanmadığım çanak var... önüne wireless adaptör mü takmam gerekiyor

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tam odak yapman gerekiyor, önemli nokta bu zaten. Wifi adaptörün de alıcısı neresinde tam bakmak için içini açman lazım... Wifinin alıcı tarafının çanağa bakması ve odakta olması iki önemli nokta. Gerisi listeyi taşıran bir wifi grubu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Önce büyük anten alıp deneyin. Çift ya da 3 antenli modem deneyin (ödünç arkadaştan felan). 811g modunu iptal edip sadece b ye getirin. Bunlar problemi çözebilir. Olmadı harici USB WIFI adaptörler var laptopa ondan takın, adaptörü pencereye uzatın anteni oraya koyun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

Tam odak yapman gerekiyor, önemli nokta bu zaten. Wifi adaptörün de alıcısı neresinde tam bakmak için içini açman lazım... Wifinin alıcı tarafının çanağa bakması ve odakta olması iki önemli nokta. Gerisi listeyi taşıran bir wifi grubu :)

yardım için teşekkür ederim.... yarın deneyeceğim umarım olur :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

verici cihaz(modem) ara mesafe için yeterli güce ve antene sahip değilse, kendi tarafınıza takacağınız en güçlü anten ile dahi çok birşey elde edemezsiniz. ağ sistemi çift yönlü çalışır, siz güçlü anten kullanarak modeme ulaşsanız bile modem+anteni yeterli güce sahip değilse size ulaşamayacak çünkü. ara mesafenin uzadığı bu tür durumlarda wds sistemini öneririm. hem antenin yayacağı radyasyona mağruz kalmazsınız hem de bağlantınız çok stabil ve korumalı olur.

wds kullanmayı düşündüm ama iki mesafe arasında nereye bağlayacağımı bulamadım :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

yapabileceğin en ucuz ve etkili yöntem şu olabilir. öncelikle kullandığın modemin altenini yüksek dbi lık olanlarla değiştir.(modemin anteninin değişebileceğini varsayıyorum, airties lar genelde değişmez) sonrasında, dizüstü bilgisayara wireless adaptör al ve adaptöre aşağıdaki gibi bi reflektör yap ve camın önüna dükkana bakacak şekilde yerleştir.eğer arada sinyali bozacak manyetik alan oluşturan herhangi birşey yoksa 300-400 m den rahatlıkla bağlantı sağlayabilirsin.

09B7214BF7634D09A6A7670915ED42DE.jpg

Modeme bu şekilde reflektör yapman da işine yarayabilir.

F80A31EB517B41EA893E2C37447B0684.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tek diş görüyorsa para harcamayın, modemi camın önüne koyun yeter.

İmkan varsa modemin antenini de değiştirebilirsiniz. Sonuçta modem iyi dağıtamıyorsa en iyi alıcı olsa ne işe yarar?

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Belki bir faydası olabilir denemekte fayda var .yaklaşık olarak 100 metre uzaklıkta olan akrabamın wirelessine bu şekilde bağlanabiliyorum. ;)http://www.kendinyap...rttirici_yapimi

Eskiden, televizyon antenleri iyi çeksin diye, antenin ucuna aliminyum tencere bağlardık. O uygulamaya benzemiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani, benim olay biraz farklı. Sokakta wifi var. Bu hattan insanlar bağlanıyorlar. Olay o sokaktaki hattı eve taşımakta. Bu anten iş görür mü?

Telefonun için mi konuşuyoruz?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Olay şu : usb wifileriniz veyahut laptoplardaki orjinal anten sistemi ne kadar sinyali yakalayabiliyor? usb ler 2 cm2 civarı, laptoptaki ne kadar toplayabilir? Tartışılır :p

90 lık çanakla odak noktasında toplayabildiğiniz sinyaller birleşince ne oluyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Olay şu. Benim bouygues telecomdan cep telefonu hattım var. Ancak onlar da ttnet wifi gibi halka açık alanlarda çeken wifi servisine sahipler ve ben bu servisten ücretsiz faydalanabiliyorum. Benim evimin sokağında bu hizmet çekiyor ancak benim ev giriş kat ve iç avluya baktığı için sokaktaki hattı ancak 1-3 diş aralığında alabiliyorum. Bunu laptop'umda bulunan kablosuz bağlantı özelliği sayesinde görüyorum. Ama tahminim daha güçlü bir çekici olsa daha iyi alacak gibi. Az daha çekse o hattan ben güzelce bağlanırım. Şimdi bu durumda şu aletler işe yarar mı?

http://www.ebay.co.u...=item2c5ba22a36

İşe yarar, imkan varsa outdoor anten al, laptopa bağla. Ankara'dan bile alırsın interneti :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Laptopu parçalayacaksın, bir tane omni anten alıp kablolarını senin laptopa monte edeceksin :p Pigtail kablo da lazım bu arada :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki Sani, bu aleti laptop'a nasıl bağlayacağız. USB'li falan mı bu? Ben bunu ebay'den bulur getirtirim de .

Hayır, ucu anten girişidir, senin ilk yolladığın linteki aletin anten girişine bağlayacaksın.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bunu laptopa bağlamak için bir dönüştürücü ve bir pigtail kablo ihtiyacın var. Pigtaili laptopa giriş için de laptopun alt kapağında bulunan kapakçıklardan biri sökülüp senin wifi karta giriş yapılacak.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

O zaman diş say sen :p Linux ile 1 diş dediğiniz şiddette bile olsa çok stabil çalışıyor bağlantılar :) Tüm uzuvlarımla gülüyorum fark ediliyor mu adaşcım :p

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

İlandaki cihazdan bende var. Epey iş görüyor.

Zararından azda olsa belki kurtarırız diye camın önüne yerleştirdim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Madem bunu kullanacaksın adaşcım ve zararını düşünüyorsun, 5 metre usb repeater (uzatma değil!) al keyfini sür :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sinyal kalitesi bozulmadan 5 metre uzatıyor olayı adaşcım. 5 meter uzatmalar 15 20 lirayken bu 80 lira civarı .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...