İçeriğe Yönlendir

Wireless Mesafesini Arttırma...

Mehmet Saat

Recommended Posts

Mehmet Saat

yapabileceğin en ucuz ve etkili yöntem şu olabilir. öncelikle kullandığın modemin altenini yüksek dbi lık olanlarla değiştir.(modemin anteninin değişebileceğini varsayıyorum, airties lar genelde değişmez) sonrasında, dizüstü bilgisayara wireless adaptör al ve adaptöre aşağıdaki gibi bi reflektör yap ve camın önüna dükkana bakacak şekilde yerleştir.eğer arada sinyali bozacak manyetik alan oluşturan herhangi birşey yoksa 300-400 m den rahatlıkla bağlantı sağlayabilirsin.

09B7214BF7634D09A6A7670915ED42DE.jpg

Modeme bu şekilde reflektör yapman da işine yarayabilir.

F80A31EB517B41EA893E2C37447B0684.jpg

modem exper, anten yerinden çıkmıyor... içini açtım anteni değiştirmek kolay 9db anten alıp değiştireceğim....

Tek diş görüyorsa para harcamayın, modemi camın önüne koyun yeter.

İmkan varsa modemin antenini de değiştirebilirsiniz. Sonuçta modem iyi dağıtamıyorsa en iyi alıcı olsa ne işe yarar?

modemi camın önüne değil, dışarıya çıkardım :biggrin: olmadı

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Access Point almanız gerekli.. Ben kullanıyorum.

Wireless evin alt katınca çekiyor benim katta yukardan çekmiyordu bu ürünü kullanıyorum mahalleye yetiyor.

Pc ye eşleştirip wifinin daha uzak mesafeye aktarılmasını sağlıyor.

Aynı ürün birde modemden çıkan kablolu interneti kablosuzada dönüştürüyor.

Bizim eve taşındığımızda evin içinde duvardan çıkan bir ethernet kablosu vardı pc ye taktım hızlı bir internet erişimi var. Meğer tüm siteye dağıtılmış bundan..

Modem taktım wifi ye dönüştüreyim diye olmadı.. Access Point işimi çözdü.

http://www.google.com.tr/imgres?q=access+point&um=1&hl=tr&sa=N&biw=1024&bih=571&tbm=isch&tbnid=koDG1cRZk1cCWM:&imgrefurl=http://www.mormani.com/urun/c90f3d30aa7de3ff487ba3932c495a02/ASUS-WL-330GE-54Mbps-Access-Point&docid=6AUJBWvT7yhk-M&imgurl=http://cdn.positive.com.tr/mormani/_docs/i400/b/bab22_ASUS-WL-330GE-54Mbps-Access-Point.jpg&w=400&h=400&ei=xysvT8zNIoHb0QWj4YmtCA&zoom=1&iact=rc&dur=47&sig=118233328001842133620&page=2&tbnh=126&tbnw=138&start=10&ndsp=24&ved=1t:429,r:7,s:10&tx=40&ty=65

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizim ev pamuktan hemşerim :)

Şaka bi yana üst kattan ve bahceden çekiyor camın önünde duruyor bende üst katta cam tarafındayım pc de..

Florya'da oturuyoruz çok şükür depremlerden zarar almadık. Allah kimseye yaşatmasın.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Mehmet Saat

ilk mesaj daki ürünün benzerini aldım... 3 diş çekiyor ama bağlantı yavaş modemin anteninide değiştirince bağlantının hızlanacağını düşünüyorum... umuyorum :)

Yorum bağlantısı
ALİ ERBİL

tp link aldım normal kablosuz baglantı bilğisayardan wireless arasında max 2 metre yi geçmemesi gerekiyor günlendirici aparat var link gönderim

almak istersen hallederiz

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

tp link aldım normal kablosuz baglantı bilğisayardan wireless arasında max 2 metre yi geçmemesi gerekiyor günlendirici aparat var link gönderim

almak istersen hallederiz

link gönderirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...