İçeriğe Yönlendir

İlk Kazamı Yaptım

Mutlu Koç

Recommended Posts

Mutlu Koç
(düzenlendi)

ilk kazamı belediye otobüsü ile çarpışarak yaptım.siz değerli ve bilgili forum dostlarıma birkaç sorum var.

1.öncelikle hata bende;otobüs bekleme(1 saat) parası çok giydirirlermi?galiba ben ödeme yapacakmışım.

2.tamponumu kurtarabilirmiyim?kopan büyük parça bende

3.sisli tampon ne kadardır?

saygılar...

imag0027p.jpg

tarihinde Mutlu Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Geçmiş olsun öncelikle, inşallah son kazanız olur...

Otobüs parası işi can sıkan bir iş. Bekleme süresi, bu otobüs 1 saat çalışsaydı şu kadar para kazandırcaktı, varsa garaj masrafı vs baya bir fatura sizi bekliyor olabilir. Malum ülkemizde bu tarz şeylerde nasıl para yolarız diye düşünüyorlar.

Diğer sorunuzu bilemiyorum, değerli abilerim cevaplayacaklardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun. İnşallah son olur Rabbim birdaha göstermez. Tamponun yenisini çıkmacılardan bulmanız daha iyi olur gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Çiftçi

geçmiş olsun tampon yapılır da bu bekleme parası çok gelirse şaşırmayın,çünkü fazlasıyla alıyolar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Koç

Geçmiş olsun öncelikle, inşallah son kazanız olur...

Otobüs parası işi can sıkan bir iş. Bekleme süresi, bu otobüs 1 saat çalışsaydı şu kadar para kazandırcaktı, varsa garaj masrafı vs baya bir fatura sizi bekliyor olabilir. Malum ülkemizde bu tarz şeylerde nasıl para yolarız diye düşünüyorlar.

Diğer sorunuzu bilemiyorum, değerli abilerim cevaplayacaklardır.

teşekkürler.benim arkadaş aradı şimdi,söylediğine göre saat başına,100 kişi ücreti(kişi başı 2 tl den)200 tl diyor.onudadaha sonra adrese gönderirler diyor.doğruluğunu bilemiyoruz.

Geçmiş olsun. İnşallah son olur Rabbim birdaha göstermez. Tamponun yenisini çıkmacılardan bulmanız daha iyi olur gibi.

Allah razı olsun

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Geçmiş olsun.Otobüs bekleme parası ilk defa duydum.Sigorta karşılamıyormu peki bu parayı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mutlu Koç

Geçmiş olsun.Otobüs bekleme parası ilk defa duydum.Sigorta karşılamıyormu peki bu parayı?

Allah karşılaştırmasın.evet var ben daha önceden biliyorum ama güncel uygulamalardan habersizim

Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

Sağolun

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Geçmiş olsun. Tamponlarda olunca tatlı bela diyorum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Koç

Geçmiş olsun,parçası sizdeyse iyi bir usta yapar .

evet büyük parça bende ama yanlarda ufak kırıklar var

Geçmiş olsun. Tamponlarda olunca tatlı bela diyorum ben.

bende lugatıma o şekilde yerleştireyim(teselli olarak güzel bir cümle) teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Geçmiş olsun..

Olay tam olarak nedir. Ne otobüsü bu. Suçunuz neydi, neden bekleme parası ödemeniz gerek, otobüs işine devam edemedi mi. O gidecek durumdaysa devam etseydi sonra tutanak tutamazmıydınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Geçmiş olsun.İlk defa duydum bekleme parası.Detaylı bir açıklama isteriz bilenden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Geçmiş olsun. Otobüsü haşat ettiniz galiba. Bekleme parası falan olunca :D

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Anlatayım bildiğim kadarıyla;

Belediye otobüsü gibi kamu hizmetine iş yapan araçla kaza yaptığınız zaman ve suçta sizde ise tazminat gibi bir şey ödüyorsunuz belediyeye. Bir nevi devlet malına zarar vermek gibi bir şey. Şimdi diyelim ki kaza yaptınız suç sizde. Otobüs 1 saat durdu, bekleme yaptı kaza yüzünden. Eğer ki bu otobüs çalışmaya devam etseydi 1 saat boyunca mesela 300 tl kazanç elde edecekti ve sizin yüzünüzden bu parayı kazanamadı. Bu para sizden çıkar. Eğer ki otobüs haşat durumdaysa eyvah ki ne eyvah. Otobüs garaja çekilir. Otobüsün parası, garajda bekleme süresi, beklerkenki gelir kaybı hepsi sizden çıkar. Bütün kamu hizmeti araçları için geçerli diye biliyorum. Bu tarz kazalarda belediye yattığı yerden para kazanır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Geçmiş olsun.. Yaptığınız son kaza olur inşallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Koç

Herkese teşekkürler.Allah sizlere göstermesin.Bekleme parası olayı Borga Bey'in açıkladığı gibi.Esasında otobüsün hiçbir şeyi yok ,25,30 cm lik kapı kenar plastiğini kırmışım.uzlaşmaya çalıştım fakat şoförler özel sektöre bağlı olarak çalıştığı için ve hasarı cepten karşılaması icab edeceği için,haklı olarak yanaşmadı.bilirkişi olarak gelen görevli mülayim bir adama benziyordu,kalem oynatırda araç yatmadı şeklinde tutanak düzenlerse yırtarız.Aksi takdirde 200 ,300 tl tazminat ödemek zorunda kalıcaz.Sağlık olsun herşey Mevla'dan

Herkese teşekkürler.Allah sizlere göstermesin.Bekleme parası olayı Borga Bey'in açıkladığı gibi.Esasında otobüsün hiçbir şeyi yok ,25,30 cm lik kapı kenar plastiğini kırmışım.uzlaşmaya çalıştım fakat şoförler özel sektöre bağlı olarak çalıştığı için ve hasarı cepten karşılaması icab edeceği için,haklı olarak yanaşmadı.bilirkişi olarak gelen görevli mülayim bir adama benziyordu,kalem oynatırda araç yatmadı şeklinde tutanak düzenlerse yırtarız.Aksi takdirde 200 ,300 tl tazminat ödemek zorunda kalıcaz.Sağlık olsun herşey Mevla'dan

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Geçmiş olsun. Tampon değişir,güzelce de boyanır,eskisinden iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Koç
Geçmiş olsun. Tampon değişir,güzelce de boyanır,eskisinden iyi olur.

Teşekkürler, orjinali bulunurmu kaç paradır.nette 130 tl ye var ama orjinalmidir bilmiyorum

Yorum bağlantısı
A.Kadir Özmen

Otobüste küçük hasar olsa bile kaza geçirdği için servise tekrar çıkarmıyorlar parka çekiyorlar.

Benim başımada gelmişti benim araç park halindeydi otobüs durağa girerken benim sol çamurluğa ve aynaya çarparak girdi.

Polis çağırdık durak yakınında olduğum için suçu bana verdi. Otobüsün sağ en arkadaki kedi gözü lamba kırıldı sadece. Onun için bile servise devam etmedi parka çektiler. İki ay sonrada bana 200 tl ceza geldi. Otobüsün duraklama parasını sigortada ödemiyor kaskoda ödemiyor.

Yorum bağlantısı
Aytaç Emre

Tamponun orjinalliği önemli değil,tam otursunda yerine.Sadece çatlak olsa onarılıyor ama sizinki kopmuş.

Birde tamponun altında köpük çıkmadı mı?Normalde köpük olması lazım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...