İçeriğe Yönlendir

2011 Model Focus Silecek Ölçüleri

Koray Kahraman

Recommended Posts

Koray Kahraman

Arkadaşlar, http://www.hepsiburada.com/Liste/rbw-ford-focus-2006-sonrasi-araca-ozel-silecek-supurgesi-sagsol-2li-set-hediyeli/productDetails.aspx?productId=otctn51876&categoryId=20024712 adresindeki bu sileceği almayı düşünüyorum. Fakat silecek ölçüleri hakkında bir bilgim yok.Acaba bu linkteki ölçüler uyumlu mudur? Aracım 2011 model fakat en son çıkan kasa olandan değil.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

yani araç resimdeki gibi mi? resimdeki gibiyse bunlara focus 2,5 denir (yada focus 2 makyajlı kasa) bunun öncesi focus 2, onunda öncesi focus 1...son çıkan kasa ise focus 3 tür...birazdan arkadaşlar devreye girer bilgi verirler. ben aracı teyit ettirmek için yazdım.

OJHsK.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bence 5 lira daha fazla verin ford parçaçılarından focusa uyumlu silecek alın daha iyi.

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Kahraman

Evet araç bu. Bunun da üzerinde Focus 2006 ve sonrası için olduğu yazıyor. Uymaz mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar yeri gelmişken bende bişey sorayım boşuna konu açmayayım, silecekler çok ses çıkartıyo benim, yani sensör ayarlıyken camda yeterli su yoksa kuru yüzeyi siliyomuş gibi ses çıkartıyor. Bunu ayarlamak mı lazım yoksa değiştiriyim mi ?

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

hem yenisini alın hemde orijinal alın

Arkadaşlar yeri gelmişken bende bişey sorayım boşuna konu açmayayım, silecekler çok ses çıkartıyo benim, yani sensör ayarlıyken camda yeterli su yoksa kuru yüzeyi siliyomuş gibi ses çıkartıyor. Bunu ayarlamak mı lazım yoksa değiştiriyim mi ?

trend lerde yağmur sensörü var mı?

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

2-3ay önce servis orjinal silecek için 80TL istedi. Sanayiden "Silgeç" marka sileceği 40TL'na aldım.

Yorum bağlantısı
Bilgihan Ömür

Orjinalleri oldukça pahalı 100 TL civarı. Ben Silbak marka öneririm hem yerli, hemde bir çok yerli araçlar için silecek tedarikcisidir. Fiyatı takım olarak yaklaşık 30 TL civarı.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...

Bu günlerde ford'un ilgisi baya hoşuma gitti. Geçen lastik aldım Ford'dan silecekleri bedava verdiler. bakımda da indirim yaptılar.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Sileceklerin olculeri : sofor : 66 santim, yolcu tarafi: 42 santim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Arkadaşlar orjinal alıpta boş yere gıcırtı sesi dinlemeyin.75tl vermeye gerek yok.Silbak ürünü kullanan arkadaşlar çok memnunlar.Özellikle yağmur sensörünüz var ise tavsiye ederim.Neredeyse kuru camda bile ses yapmıyor ve iz bırakmıyor.Ben de orjinalden yanaydım ama 1 ay içinde ses yapmaya başlayınca bu ürünü denedim.Gerçekten güzel çalışıyor.Örnek video:

edit:link

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

yeo marka muz silecek aldım bende, ilk izlenim güzel, yapısı çok ince şık duruyor ve kuru camda bile sessiz, videoları var nette. 38 lira çok geldi gözüme silbak yerine bunu aldım 17 liraydı ama şimdi 22 görünüyor.

1-2 ay kullanıp yorum yaparım yine.

ölçüler 17" 26" (425mm 650mm) diye geçer ve side pin baglantılı olması gerekiyor.  pug 207 ile aynı ölçü ve bağlantı kullanıyor alırken o şekilde de alabilirsiniz.

http://www.yedekparcatuning.com/?urun-746-yeo-muz-silecek-650mm-425mm

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eyüp Karataş

arkadaşlar herhangi bir muz tipi silecek oluyor mu makyajlı focus 2 ye bugün silecek takma yerine baktım focus 1 den farklı netten herhangi bir muz tipi silecek alsam takılabilir mi yoksa focus için uyumlu olması mı gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bağlantı aparatları değişiktir.. Uyumlu olması gerekiyor yada, yanında aparatı olması gerekiyor.. Bauhaus'ta, İceblue silecekleri var şuan kampanyada, Alman malı çok kaliteli bir silecektir.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

arkadaşlar herhangi bir muz tipi silecek oluyor mu makyajlı focus 2 ye bugün silecek takma yerine baktım focus 1 den farklı netten herhangi bir muz tipi silecek alsam takılabilir mi yoksa focus için uyumlu olması mı gerekiyor ?

herhangi bir muz tibi dediğiniz universal olur U şeklinde kancalı silecek koluna olur ki focus 2 de o şekilde değil.

sidepin olması gerekiyor resimdeki gibi.

461456474_943.JPG

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eyüp Karataş

teşekkür ederim ürünleri geri iade ettim 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

yeo marka muz silecek aldım bende, ilk izlenim güzel, yapısı çok ince şık duruyor ve kuru camda bile sessiz, videoları var nette. 38 lira çok geldi gözüme silbak yerine bunu aldım 17 liraydı ama şimdi 22 görünüyor.

1-2 ay kullanıp yorum yaparım yine.

ölçüler 17" 26" (425mm 650mm) diye geçer ve side pin baglantılı olması gerekiyor.  pug 207 ile aynı ölçü ve bağlantı kullanıyor alırken o şekilde de alabilirsiniz.

http://www.yedekparcatuning.com/?urun-746-yeo-muz-silecek-650mm-425mm

9 ay olmuş, silecek ses yapmıyor ama 3 yerde ince cizgi halinde iz yapmaya başladı. kış gelsin silbak deneyeceğim bu sefer :)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu

Bağlantı aparatları değişiktir.. Uyumlu olması gerekiyor yada, yanında aparatı olması gerekiyor.. Bauhaus'ta, İceblue silecekleri var şuan kampanyada, Alman malı çok kaliteli bir silecektir.

bende aralık ayında İceblue sileceklerden aldım. ancak silecekleri taktığım günden beri üst son noktaya gelip geri dönmeye başladığında tak diye ses geliyor. tahminimce lastik geri harekette dönme yapıyor, bunun ile ilgili ne yapabilirim. silecekleri değiştirmeyi bile düşünüyorum. yerine tavsiye edeceğiniz başka bir marka varmı ?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bende aralık ayında İceblue sileceklerden aldım. ancak silecekleri taktığım günden beri üst son noktaya gelip geri dönmeye başladığında tak diye ses geliyor. tahminimce lastik geri harekette dönme yapıyor, bunun ile ilgili ne yapabilirim. silecekleri değiştirmeyi bile düşünüyorum. yerine tavsiye edeceğiniz başka bir marka varmı ?

Mehmet Abi hepsini denedim. Silbak denedim, ömrü 3 ay sürdü. Rbw denedim ses yaptı. Bosch aerotwin denedim çizgi yaptı. En sorunsuzu, 70tl verip orjinal almak :)

Maalesef orjinalin yerini hiçbiri tutmuyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

orijinal 70 TL mi, ooo çokmuş be Göksel. bu benim focusun üzerindeki 3 üncü orijinali, bagajda da 2.ci orijinali yıkanmış temizlenmiş şekilde kutusunda yedekte duruyor. bundan sonra daha iyi bakayım sileceklerime. :D

Abi buda yedek parçacıdaki kampanya fiyatı.

Yetkili serviste 123tl kdv dahil fiyatı var :)

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

SWF alip deneyin. Orjinalleri ureten firma.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Macit Aliyev

Konuya hortluyorum ama benim de bir sorum olacak. Acaba son 2 yıl içinde var mıdır yeni çıkan tavsiye edebileceğiniz silecek markası? Focus 2,5 ön cam ihtiyaç,arka cam keyfidir. Orijinal mi önerirsiniz yoksa Silgeç gibi markalar mı? Ses yapmasın temiz silsin kullanım ömrüde 3 yıl olursa yeter gibi.

yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...