İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Ve Bayan :)

Asilhan Furkan Akçay

Recommended Posts

Asilhan Furkan Akçay
(düzenlendi)

Bugün Eskişehir yoluna çıkmak için Arjantin caddesinden geçiyordum.Gri bir Honda Crv lüks bir mekanın önünde durdu , vale hemen fırladı beyaz kürklü bayanın kapısını açtı. Bayan gayet havalı bir biçimde arabadan indi ama muhtemelen el frenini çekmeyi unutmuştu :D uzun topuklu ayakkabısıyla tıkır tıkır peşinden koşmaya çalışırken öndeki canım Mercedes'e arkadan vurdu :) Artık aralarında ne yaptılarsa :) Mercedes'te sıfır C220 Cdi içim acıdı valla :)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
İbrahim Yıldız

Kardeşim zaten konunun başlığı herşeyi çok güzel birşekilde anlatıyor rabbim bayan sürücülerin şerrinden bizleri korusun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay

Abi kadın yola cıkacak araba teeee 500000 km ötede daha çıkmıyor bekliyor yaa :)

Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay

Otomatik vitestir, valeyi görünce D de bırakıp inmiştir.

Bende öyle düşündüm ama tepe assagı bırakmaması lazım :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

otomatik vitesli araçlarda ablalar genelde fren yerine gaza asılıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Haftasonu benim başımdan geçen olayın aynısı. Bende de bir erkek mercedes c180 komp. R de bırakıp indi adam panik yaptı el frenini çekene kadar bana vurmasına 1 karış kaldı. Şoförün bayan erkek olması değil otomatik vites sürücüsünün acemeliği :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Vedat Bey. burada bahsedilenler aşağılama değil tespittir, ben böyle düşünüyorıum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Haftasonu benim başımdan geçen olayın aynısı. Bende de bir erkek mercedes c180 komp. R de bırakıp indi adam panik yaptı el frenini çekene kadar bana vurmasına 1 karış kaldı. Şoförün bayan erkek olması değil otomatik vites sürücüsünün acemeliği :)

Bence doğru tespit budur. Bayanların yaptığı kazalar genelde, maddi hasarlı aslında önemsenmeyecek kazalar. Uzun yolda ölümlü trafik kazalarında aracı kullanan bayan sürücü ismi çok duymadım. Bayanların erkeklere göre farklı mantıkla araç kullandıkları doğru ama kötü araç kullanma göreceli bir kavramdır. İyi araç kullanma ise sürücünün kendisine vereceği bir paye değil, başkaları tarafından bunun tescillenmesidir. Şahsen ben ablamın araç kullanmasını çok beğenirim. Benden daha sakin ve huzurlu kullanır. Otobüs şöförlerinin konforunda vites değiştirir. Gerektiğinde aracını kötü hava yüzünden güzel biryere parkedip, taksiyle gelir. Ne kendisini, ne de başkasını tehlikeye atar. Yolda kızdığım bayan yok mu? Var tabi ama kızdığım erkek sayısının yanında oranı çok düşük.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bence doğru tespit budur. Bayanların yaptığı kazalar genelde, maddi hasarlı aslında önemsenmeyecek kazalar. Uzun yolda ölümlü trafik kazalarında aracı kullanan bayan sürücü ismi çok duymadım. Bayanların erkeklere göre farklı mantıkla araç kullandıkları doğru ama kötü araç kullanma göreceli bir kavramdır. İyi araç kullanma ise sürücünün kendisine vereceği bir paye değil, başkaları tarafından bunun tescillenmesidir. Şahsen ben ablamın araç kullanmasını çok beğenirim. Benden daha sakin ve huzurlu kullanır. Otobüs şöförlerinin konforunda vites değiştirir. Gerektiğinde aracını kötü hava yüzünden güzel biryere parkedip, taksiyle gelir. Ne kendisini, ne de başkasını tehlikeye atar. Yolda kızdığım bayan yok mu? Var tabi ama kızdığım erkek sayısının yanında oranı çok düşük.

:bravo: :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Otomatik vites acemiliği olduğuna kesinlikle katılıyorum. Ben düz vitese alışık birisi olaraktan bir seferinde otomatik bir araçta debriyaja :vreka::bomb::fiuw: öyle bir bastımki kemer takılı olmasına ve hızında en fazla 40 km olmasına rağmen ön cama yapışıyordum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nezaket Gürsoy

Söylenecek çok şey var...Susma hakkımı kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Bayanlar bu konuda hassas ve ürkekler aslında korkuyorlar da biraz. Daha toleranslı olmak lazım trafikte bayanlara karşı. Ne zaman bayanlarla kavşakta karşılaşsam yol vermeye çalışırım ayrıca korna ve selektör ile de sıkıştırmam çünkü panik yapmaya çok müsaitler. Mesela bugün spor salonunun park yerinden çıkmaya çalışan bayana yardım ettim, önce siz çıkarın gibisinden baktı verdim cesareti kendisi çıktı bir kaç denemede. Ama elbette içlerinde ciddiyetsizler ve trafikte taşınan sorumluluğa tezat teşkil eden eylemler içine girenler var. Netice itibariye bu işin cinsiyeti yok saygılı ve kurallara uyan sürücü var.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Bende "U" dönüşü alamadığı için 500 küsür km giden(belki de daha fazlaydı abartmayım diye 500 yazdım :) )bir bayan sürücü hatırlıyorum haberlerden.Hanımefendiyi kocası alıp gelmişti :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar burada bayan erkek şöfor tartışması başlayacak gibi duruyor.

1-Bayanlarda erkekler kadar çok fazla araç kullansalar onlarda çok iyi sürücü olabilirler..

2-Bayanlara hep ön yargılı yaklaştığımız için onlar bile kendilerine ön yargılı bakıyorlar.. Ben kullanamam ben kaza yaparım.

3-Bir erkek hata yaptığında kızarız ama bir kadın yaptığında işte kadın sürücü hepsi böyle. Sonra ne oluyor yanınızda oturan eşiniz araç kullanırken çok gergin korkak ve stresli araç kullanıyor.

4-Bayanlara araç kullanmayı öğreten genelde bir erkek (Baba-abi-koca) bunlarda araç kullanmaı öğretirken sürekli stres ve sinir halinde oluyorlar ve araç kullanmayı öğrenen bayan onlardan daha stresli oluyor.

5- Bayanlar kurallara çok fazla dikkat ettikleri için (hız kurallarına sollama kurallarına) biz erkekler kuralsızlığımıza onlar uymadığı için sinirleniyoruz.

6- Erkekler araba sürmeyi zevk olarak görüyorlar, kadınlar ise ihtiyaç ve zorunluluk olarak görüyor veya arkadaşım kullanıyor ben niye kullanmıyorum.

7- Erkekler kendi aralarında sohbet ederken hep arabadan bahsederler yaptıkları hatalardan atlattıkları kazalardan bahsederler ve bunlar tecrübe edinmeye çok faydalı.

Benim tanıdığım bayan sürücü arkadaşların %90 çok iyi sürücü. İskenderun'dan izmire giden, Şehir içinde bir elinde sigara mükemmel makas atan yetenekte, çok yoğun trafikte hiç stres yaşamadan ve yaşatmadan araç kullanan arkadaşlarım var. ( Ama öyle bayan sürücülerde varki yıllardır araç kullansın hala acemi hala acemi kız kardeşim gibi)

Not: Yukarıdaki anlattılarımdan herkes üzerine alınmasın lütfen :) Bakış açısını değiştirmek için anlattım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kasım Atlı

Ben orman kurallarının geçerli olduğu Diyarbakır, Bismil içlerinde araba kullandığım için bayan veya erkek olsun kurallara :rtfm: ve araç kullanmaya :f1: dikkat etmedikleri sürece farketmiyor... :i-ih2: Herkes potansiyel bir tehlike.... :bomb: :bomb: :bomb:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Bir elde sigara makas ata ata ilerlemek hiç bir cinsiyet için iyi araç kullanmaya örnek olmamalı. Kendisi sitressiz ama yanında, arkasında, önünde seyir halindeki diğer kişilere soğuk terler döktüren ömründen ömür çalan hem kadın hem erkek şöför memlekette maalesef çok var. Kişi o an araç sürdüğünü, trafik denen olgunun bir bireyi olduğunu ve onun kuralları dahilinde hareket etmesini biliyorsa çok usta şöför olmasa bile iyi şöfördür.

Yorum bağlantısı

Bayanlar biraz fazla tehlike arz ediyor bu bir gerçek,kendilerini savunmalarıda çok ilginç,tamamen yola konsantre oluyorlarmış :biggrin: ,peki biz nereye konsantre oluyoruz :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Bir elde sigara makas ata ata ilerlemek hiç bir cinsiyet için iyi araç kullanmaya örnek olmamalı. Kendisi sitressiz ama yanında, arkasında, önünde seyir halindeki diğer kişilere soğuk terler döktüren ömründen ömür çalan hem kadın hem erkek şöför memlekette maalesef çok var. Kişi o an araç sürdüğünü, trafik denen olgunun bir bireyi olduğunu ve onun kuralları dahilinde hareket etmesini biliyorsa çok usta şöför olmasa bile iyi şöfördür.

Demek istediğim tam olarak bu değildi. Gerektiği yerlerde istediği gibi çıkış yapıyor, gerektiğinde makas atıyor, makas atarkende hiç stres yaşamıyordum.Anlatmak istediğim buydu. (Çoğumuz yapıyoruz sol şeridi kapatmış gidiyor kornayla bile yol vermiyorsa)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

bayanla ilgili trafikteki en büyük problem , tartışamamak :)

sıkıysa şöförlüğü veya hatası ile ilgili bir tek kelime söyle, bak neler oluyor.

tartışma sonundaki cümle genelde şöyle oluyor 'tamam ablacığım haklısın sen doğru yönde gidiyorsun, ben ve arkamdaki 32 araç ters yöne girmişiz, kusura bakma salaklığımıza ver' ( bunu bizzat yaşadım ve kurtulabilmek için söylediğim son sözlerdi :biggrin: )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Demek istediğim tam olarak bu değildi. Gerektiği yerlerde istediği gibi çıkış yapıyor, gerektiğinde makas atıyor, makas atarkende hiç stres yaşamıyordum.Anlatmak istediğim buydu. (Çoğumuz yapıyoruz sol şeridi kapatmış gidiyor kornayla bile yol vermiyorsa)

Ben örneğin yanlışlığına değinmek istedim. Soldan lüzumsuz gidenin kurallar dahilinde sağında geçmekte sorun yok zaten. Onun adı makas olmamalı, "ben kendi şeridimden yoluma devam ettim o hala soldan soldan geliyordu arkadan" olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben örneğin yanlışlığına değinmek istedim. Soldan lüzumsuz gidenin kurallar dahilinde sağında geçmekte sorun yok zaten. Onun adı makas olmamalı, "ben kendi şeridimden yoluma devam ettim o hala soldan soldan geliyordu arkadan" olabilir.

Tamam aynı şeyi konuşmuşuz :) Yani soldan gidenin sağına geçip sonra kendi şeridin olan sol şeride ger girmek için ben makas demiştim :)

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Kardeşim zaten konunun başlığı herşeyi çok güzel birşekilde anlatıyor rabbim bayan sürücülerin şerrinden bizleri korusun :)

Amin..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Öhööö. Yavaş olun arkadaşlar bakim. Bayanlar çok dikkatli araba kullanıyorlar bunu bilmeyen yok. :tirs:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...