İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Ve Bayan :)

Asilhan Furkan Akçay

Recommended Posts

Fatih Öztürk27

Dikkatsizlik ayrı. Bakıp görmediği de oluyor insanın. Bu durumda Allaha emanet artık. Kontak alma alışkanlığı tek çözüm görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Bence doğru tespit budur. Bayanların yaptığı kazalar genelde, maddi hasarlı aslında önemsenmeyecek kazalar. Uzun yolda ölümlü trafik kazalarında aracı kullanan bayan sürücü ismi çok duymadım. Bayanların erkeklere göre farklı mantıkla araç kullandıkları doğru ama kötü araç kullanma göreceli bir kavramdır. İyi araç kullanma ise sürücünün kendisine vereceği bir paye değil, başkaları tarafından bunun tescillenmesidir. Şahsen ben ablamın araç kullanmasını çok beğenirim. Benden daha sakin ve huzurlu kullanır. Otobüs şöförlerinin konforunda vites değiştirir. Gerektiğinde aracını kötü hava yüzünden güzel biryere parkedip, taksiyle gelir. Ne kendisini, ne de başkasını tehlikeye atar. Yolda kızdığım bayan yok mu? Var tabi ama kızdığım erkek sayısının yanında oranı çok düşük.

Uzun yolda erkek arabayı bayana vermez ki? Yalnız bayanlar da uzun yolda araba kullanmadığına (genelde) göre kaza yapan da az olur.

BAyanların sorunu tecrübe ve kasıntı sorunu. Acemi bayan acemi olduğunu idrak edemiyor, etmiyor. Yetiştirilme tarzı felan herhalde. Edemediği için de kendini geliştirmiyor. Edenler ise geliştiriyor. Otomatik araçtan inme ve d pozisyonu meselesi elektronik olarak çözülebilir. Bu kaza çok oluyor. Bir arkadaşımın dizleri kopuyordu ABD de benzincide iki araç arasında ezildi. erkek kadın olabiliyor.

Emniyet kemeri popo sensörünü şanzımana da bağlayacaksın olsun bitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Mevlam; erkekleri bazı noktalarda (kabiliyet vs.) daha üstün kılmış. Araç kullanmak apayrı bir kabiliyettir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Düz vites kullanan bayanlardan korkmayın.

İleriki zamanlarda evet. ama acemi dönemlerinde daha çok korkmak lazım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kötümser olmak istemiyorum bu konuda ama.Çok iyi araç kullanan bayanlar var ama genele baktığımızda kötü araç kullananlar daha fazla.Genetik yapıdan mıdır ilgisizlikten midir adını ne koyarsanız koyun bu durum böyle.Çevremde tanıdığım çok iyi kadın sürücüler var çoğu erkekten iyi kullanırlar.Ama çok çok azınlıkta kalıyorlar.İşyerimde 4 kadın var bunların 3 ü araç kullanıyor.Ama sadece kullanıyorlar.Duymasınlar :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hakan Çelik

Kadında çok rahattı haberlerde izledim sabah.

Keşke o rahatlığı kaza anında gösterip soğukkanlı olabilseymiş de o insanın hayatını karartmasaymış. Erkeklerin fazla asabi olduğunu ve öfke kontrol tedavisi almaları gerektiğini savunur bazı bayanlar ama kendileri de bir o kadar heyecan ve panik sorunu yaşamaktalar. Keşke sürücü kurslarında trafikte öfke ve heyecan-panik kontrol eğitimi de verilse. Ne kadar faydalı olsa kârdır diye düşünüyorum. Zira soğukkanlı olabilmek düz vites araba kullanabilmek kadar önemli trafikte.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Kaza anında sağ bacağı kopan sonra hastanede sol bacağı da kesilen Tamer Abi benim kapı komşum :( Çok efendi, çok iyi, kendi halinde bir insandı kimseye zararı yoktu, geldi adamı buldu bu musibet. :( İstinye Devlet Hastanesinde çalışıyordu sabah akşam durakta, sokakta, markette vs. hep karşılaşırdık. Halen ÇAPA Tıp Fakültesinde yoğun bakımda, Allah yardımcısı olsun.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kaza anında sağ bacağı kopan sonra hastanede sol bacağı da kesilen Tamer Abi benim kapı komşum :( Çok efendi, çok iyi, kendi halinde bir insandı kimseye zararı yoktu, geldi adamı buldu bu musibet. :( İstinye Devlet Hastanesinde çalışıyordu sabah akşam durakta, sokakta, markette vs. hep karşılaşırdık. Halen ÇAPA Tıp Fakültesinde yoğun bakımda, Allah yardımcısı olsun.

Sizin aracılığınızla geçmiş olsun diyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Forumu takip eden,yazılarıyla katkıda bulunan bayan üye sayısının neden az olduğu,bunun gibi açılan topiklerden anlaşılmakta.Bu konuda forum yönetiminin bir takım önlemler alması gerektiğini düşünüyorum.

Vedat Bey olur mu? Bu forumda kimsenin annesi,ablası,eşi araba kullanmıyor.. Hatta kadın şöförlerle ilgili bu kadar ağır şeyler yazanlarınki bırakın kullanmayı,arabanın ne olduğunu dahi bilmiyorlar.(!)

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Evet bence de bayanlar saçma kazalar yapıyo ama hep maddi oluyo. Bence problem bizde takla mı şarampol mü bizden sorulur. Ama yine de kemikler. Ben aşşağılamıyorum sadece gülüyorum bu olaylarla. Ama araştırmalara göre bayanların büyük kazalarının %75 i bir hayvana çarpmamak için olmuş... Komik valla...

Yorum bağlantısı
Misafir

Bayanlar arabayı sadece ulaşım amacı için bir gereç olarak kullanıyorlar. Onlarda şu öndekine haddini bildireyim, bu arabayla beni nasıl geçer solda bırakayım, vs davranışlar yoktur. Park etme haricinde erkeklerden çok daha dikkatliler. Yeteneksizlik erkekte de oluyor bayanda da. Apartman bahçesinden 10 tl lik benzin harcayıp çıkamayan adam gördüm ben.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Adamcağız iş çıkışı durakta değil de hemen yanındaki beton sete oturarak otobüs bekliyor, kaza oluyor, üzerine 1 dakika geçmeden otobüs geliyor, kötü kader dedikleri bu olsa gerek!

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Forum kuralları hatırlatma ..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/186400-forum-kurallari/page__view__findpost__p__1285709

e- Firmalar ya da kişiler (forum üyesi olsun ya da olmasın) bezdirici, huzursuz edici, korkutucu, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek.

Bayan sürücülerle ilgili mesaj yazarken saygımızın yanında kurallarıda unutmayalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Telefonla oynuyor yada makyaj tazeliyor olabilir. :angry: İşte böyle olduğu zaman kadın erkek fark etmez çok kızıyorum, işte bu kadar ciddi bir iş araç kullanmak, hızın önemi yok adamın hayatını bitirdi, bir hata yada ihmal ne derseniz adına!!!!

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...