İçeriğe Yönlendir

Ruhsat Bilgileri

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
(düzenlendi)

aracımın ruhsatı henüz elime ulaşmadı postaneden bekliyorum.internet vergi dairesinden bilgileri kontrol etmek istedim.araç üzerime kayıt olmuş.gel görki; benzinli A/T aracım dizel olmuş TDCI,biraz kilo almış 1302 kg,motoru herhalde kullanıma bağlı olarak biraz güçten düşmüş 1560 cc. aracın trafikteki (ruhsattaki değil) kaydı böyle.

koskoca ülkede ruhsat bilgileri tam doğru olan kaç tane araç vardır acaba.bu işlerle görevli memur arkadaşlar bu kadar mı cahil,bilgisiz,dikkatsiz...

ayrıca,elimdeki ruhsatın diğer yarısında da araç tipi bölümünün sonuna HB eklemişler,benim araç HB olmuş.

bu kadar ilgisiz,bilgisiz baştan savma iş olur mu.özel sektör böyle adam çalıştırır mı?benim vaktim de yok,yeni ruhsat için param da.(harcamak istemiyorum).

internetten randevu al,randevulu gittiğin halde 1-2 saat bekle,insan gibi muamele görme,soru sorama...

sinirlerim tepeme çıkıyor

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Anladığımı anlatayım. Ruhsat elinize hatalı geçtiyse ek-1 belgesi doldurup en yakın Tüv muayene merkezine gidip aracın benzinli olduğunu belgeletiyorsunuz.

Sonra o belgeyle trafiğe gidip ruhsatı değiştiriyorsunuz. Doğru anlamış mıyım? :(

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ruhsat elime geçmedi,internet vergi dairesinden bilgilere baktım,aracım dizel görünüyor.1302 kg görünüyor,1560 cc görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sercan Karataş

benim sedan aracımda internette hb olarak görünüyor.Bence bir sorun çıkarmaz

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

ruhsat elime geçmedi,internet vergi dairesinden bilgilere baktım,aracım dizel görünüyor.1302 kg görünüyor,1560 cc görünüyor.

Muhtemel ruhsatta böyle gelecek ve söylediğim adımları izleyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bizim arabada ghia yerine comfort diye geçiyor vergide. oradaki motor hacminiz doğru ise yeterli :) gerisi hangi memurun halt yemesi bilmiyorum ama okuduğunu anlayamayan biri olduğu belli. çünkü ruhsatta yazan bilgi niye vergi dairesinde farklılaşıyor anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

aracımın ruhsatı henüz elime ulaşmadı postaneden bekliyorum.internet vergi dairesinden bilgileri kontrol etmek istedim.araç üzerime kayıt olmuş.gel görki; benzinli A/T aracım dizel olmuş TDCI,biraz kilo almış 1302 kg,motoru herhalde kullanıma bağlı olarak biraz güçten düşmüş 1560 cc. aracın trafikteki (ruhsattaki değil) kaydı böyle.

koskoca ülkede ruhsat bilgileri tam doğru olan kaç tane araç vardır acaba.bu işlerle görevli memur arkadaşlar bu kadar mı cahil,bilgisiz,dikkatsiz...

ayrıca,elimdeki ruhsatın diğer yarısında da araç tipi bölümünün sonuna  HB eklemişler,benim araç HB olmuş.

bu kadar ilgisiz,bilgisiz baştan savma iş olur mu.özel sektör böyle adam çalıştırır mı?benim vaktim de yok,yeni ruhsat için param da.(harcamak istemiyorum).

internetten randevu al,randevulu gittiğin halde 1-2 saat bekle,insan gibi muamele görme,soru sorama...

ayrıca,elimdeki ruhsatın diğer yarısında da araç tipi bölümünün sonuna HB eklemişler,benim araç HB olmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Gerçek ruhsat gelsin bakalım orda neler yazıyor. Benim eski gri fiesta ruhsatta mavi diye kayıtlıydı. Onların hatalarıyla benmi uğraşacağım deyip ilgilenmedim bile.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Gerçek ruhsat gelsin bakalım orda neler yazıyor. Benim eski gri fiesta ruhsatta mavi diye kayıtlıydı. Onların hatalarıyla benmi uğraşacağım deyip ilgilenmedim bile.

fakat trafik farkettiği an aracı bağlıyor.gene siz uğraşıyorsunuz artı o an artık nereye gidiyor iseniz gidemiyor oluyorsunuz,mağduriyet doğuyor araç bağlanınca

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

fakat trafik farkettiği an aracı bağlıyor.gene siz uğraşıyorsunuz artı o an artık nereye gidiyor iseniz gidemiyor oluyorsunuz,mağduriyet doğuyor araç bağlanınca

Haklısın elbette olan bize oluyor ama şansıma hiç bir kontrolde bişey diyen olmadı.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Bu tür hataları duyunca hiç şaşırmıyorum artık.... :)

geçen ay benim muayene tarihini 1 ay yanlış yazmış,memur arkadaş :D

25/01/2012 başlangıç.....25/01/2014 bitiş,yazması gerekirken

25/02/2012 başlangıç.....25/02/2014 bitiş yazmış arkadaş :D

diğer bilgilere baktım,çok şükür onlarda sorun yok :)

ben iş yerinde farkına vardım,geride gitmedim :)

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)
Haklı bir tepki. İşin garip tarafı, hadi hatadır oldu, bunun ilgili memurun hatasından kaynaklı olduğu belli olduğu halde, işin araç sahibinin üstüne yıkılması. İlgili trafik tescil amirliğini arayıp bir görüşün, bakalım ne diyecekler.

Doğru söylemisin Ahmet Hocam hatadır düzeltilir ölüm yok sonunda ama Önder Bey den extra bir para istenirse insan buna dayanamaz işte.

Hadi gidip gelmeyi boş verelim.

Düzenleme: İsim hatası

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...