İçeriğe Yönlendir

Mk3 Mondeomuzu Neden Çok Sevdiğimizi Anlatalım..

Cem Utkan

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Hava sıcaklıgı 4 derece ve altında ise, kendiliğinden açılıyor marş ile

Abi bu konuda ciddiysen benim araçta sorun var gibi. -3 derece de bile kendi açmıyor ben açıyorum.

Aslında kendi açılması bence iyi bir şey değil....

Ben bazen özellikle ısıtıcıları açmadan gelirim eve.. malum ev yakın... Sebebi şu:

O an dışarısı çok soğuk ve kar yağıyor ise camlar ısınınca cama düşen karlar eriyor, bu sıcaklık ve erime kontağı kapattıktan sonra da camlar sıcak olduğu için bir müddet devam ediyor.. Sonra camlar soğuyunca eriyenler buz tutuyor..

Şayet camları ısıtmaz isem, cam düşen kar seyir halinde zaten camda kalamıyor, park ettikten sonra da camda kar olarak kaldığı için sabah karı temizlemek yetiyor..

Benim açımdan iyi abi. Çünkü aracın şarjı toparlaması için 1 dakika kadar aracı çalıştırdıktan sonra buz çözücüleri açıyorum. Çünkü ciddi anlamda elektrik çekiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim açımdan iyi abi. Çünkü aracın şarjı toparlaması için 1 dakika kadar aracı çalıştırdıktan sonra buz çözücüleri açıyorum. Çünkü ciddi anlamda elektrik çekiyor.

Anladığım kadarıyla kendi açılması senin açından da iyi değil..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Anladığım kadarıyla kendi açılması senin açından da iyi değil..

Evet. Otomatik açılması olup olmadığını bilmiyordum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Benimki de kendi açıyor ama ben gereksizse kapatıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benimki de kendi açıyor ama ben gereksizse kapatıyorum.

Kontağı açınca hava 4 dereceni altındaysa ön ve arka cam rezistansları otomatik açılıyor yani.O zaman benimkini iptal etmişler veya makyajlı kasayamı koymuşlar acaba?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Kontağı açınca hava 4 dereceni altındaysa ön ve arka cam rezistansları otomatik açılıyor yani.O zaman benimkini iptal etmişler veya makyajlı kasayamı koymuşlar acaba?

Evet k.kılavuzunda da yazıyor açtığını,tabi bende sadece arka rezistans var,ön yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evet k.kılavuzunda da yazıyor açtığını,tabi bende sadece arka rezistans var,ön yok.

İlginç. Ama otomatik açmaması daha iyiymiş onu anladım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benimki de açmıyor.. Muhtemelen makyaj sonrası bir özelliktir.. iyi ki yokmuş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu mondeolar ne garip anlamadım ki ben.Zaten nerdeyse hepsi galeri elinde.Aynı model araçlarda bazılarında deri kolyuk ve ısıtma var bazılarında kumaş koltuk.Bazılarında sony var bazılarında başka teyp :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Bu mondeolar ne garip anlamadım ki ben.Zaten nerdeyse hepsi galeri elinde.Aynı model araçlarda bazılarında deri kolyuk ve ısıtma var bazılarında kumaş koltuk.Bazılarında sony var bazılarında başka teyp :unsure2:

Deri döşeme sadece ghia x paketlerde var,ısıtma olmayanlar orjinal değil, bazılarında sony teyp var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mondeo 3 çeşit.

1.Trend-Hızsabitleme yok kumaş koltuk-ön cam rezistans ve sony teyp yok. Stil pakette sunroof var. Kapaklı jant var. Xenon yok.

2-Ghia-Deri koltuk ve ısıtma yok.Yolcu koltuğu elektrikli değil. Aynalar katlanır değil. Isıtmalı koltuk yok. 16 inch jant var. Sony 6lı cd changer var

3-Ghia-X paket derikoltuk ısıtmalı, sunroof var, katlanır ayna, 17' jant var. Ghia pakete ek olarak.Sony 6lı cd changer var direksiyonda ve gögüste maun kaplama var yolcu koltuğu elektrikli.

Belli başlı paketler bunlar.

Ancak Dizel mondeolar ghiaX pek yok. Ancak ghia paketin üzerine opsiyon olarak sunroof ve deri koltuklu istenmiş dizel ghialar var. 2001-2003 arası mondeolar ghia x tabiri yok ve iç tasarım farklı (tuşlar bölümü) ve dış tasarımda da ön ızgara ve sisler farklı. 2003-2007 arasında iç tasarım aynı dış tasarımda oynamalar yapılmış. 2006-2007 modelin birinde bir ara titanyium adında üretim var. 2005 te bir makyaj 2006 da tam olarak makyaj geçirmiş.

Aklıma gelenler kısaca bunlar.

Deri döşeme sadece ghia x paketlerde var,ısıtma olmayanlar orjinal değil, bazılarında sony teyp var.

Dizellerin bazı versiyonlarında isteğe bağlı deri koltuk orjinal sipariş verilmiş olanları var.

Ek olarak ESP opsiyonlu.

GhiaX lerdeki deri döşeme tam deri döşeme değil. Ortası alcantara kumaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Mondeo 3 çeşit.

1.Trend-Hızsabitleme yok kumaş koltuk-ön cam rezistans ve sony teyp yok. Stil pakette sunroof var. Kapaklı jant var. Xenon yok.

2-Ghia-Deri koltuk ve ısıtma yok.Yolcu koltuğu elektrikli değil. Aynalar katlanır değil. Isıtmalı koltuk yok. 16 inch jant var. Sony 6lı cd changer var

3-Ghia-X paket derikoltuk ısıtmalı, sunroof var, katlanır ayna, 17' jant var. Ghia pakete ek olarak.Sony 6lı cd changer var direksiyonda ve gögüste maun kaplama var yolcu koltuğu elektrikli.

Biraz düzeltelim;

Trend lerde orjinal olarak alaşım jant olan var,still paketlerde sony teyp ve modeli farklı alaşım jant ve sunroof var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Biraz düzeltelim;

Trend lerde orjinal olarak alaşım jant olan var,still paketlerde sony teyp ve modeli farklı alaşım jant ve sunroof var.

Evet var ama opiyonel. Stil paketlerin tam içeriğini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Aslında kendi açılması bence iyi bir şey değil....

Ben bazen özellikle ısıtıcıları açmadan gelirim eve.. malum ev yakın... Sebebi şu:

O an dışarısı çok soğuk ve kar yağıyor ise camlar ısınınca cama düşen karlar eriyor, bu sıcaklık ve erime kontağı kapattıktan sonra da camlar sıcak olduğu için bir müddet devam ediyor.. Sonra camlar soğuyunca eriyenler buz tutuyor..

Şayet camları ısıtmaz isem, cam düşen kar seyir halinde zaten camda kalamıyor, park ettikten sonra da camda kar olarak kaldığı için sabah karı temizlemek yetiyor..

Benim de ev işe yakın, Trend'de zaten ön cam resistansı yok, arkayı otomatik açıyor ancak enson karda Fiesta'yı eşim kullanmayınca ben aldım, benzinli araç hemen ısınıyor ne güzel bir şey, arkada silecek var mis. Şartlara göre hangi modelin ne keyif vereceği belli olmuyor :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Donanımlar oldukça karışık herzaman olduğu gibi ford klasiği :D

Bu durumda o zaman benzinli alınacakca ghia x ,dizel olacaksa da ghia bakmak mantıklı genel olarak.Ve yine iç mekan olarak 2003 sonrasına bakmak mantıklı hale geliyor.Dış da oynama yapmak zaten daha kolay.Stoplar ve tampon açısından

Birde hiç kullanmadığım için soruyorum benzinli otomatik mondeo performans olarak nasıl kıyaslama yapabiliriz.Yani mesela benzinli manuel focusla kıyaslasak eşitmidir ara hızlanlamalar yada daha iyimidir :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim de ev işe yakın, Trend'de zaten ön cam resistansı yok, arkayı otomatik açıyor ancak enson karda Fiesta'yı eşim kullanmayınca ben aldım, benzinli araç hemen ısınıyor ne güzel bir şey, arkada silecek var mis. Şartlara göre hangi modelin ne keyif vereceği belli olmuyor :D

İstanbulda pek sorun olmaz.. Senede kaç gün gece don olayı yaşayacaksınız ki.. Bizde senede 4 ay geceler sıfırın altındadır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

İstanbulda pek sorun olmaz.. Senede kaç gün gece don olayı yaşayacaksınız ki.. Bizde senede 4 ay geceler sıfırın altındadır.

Sizinle mukayesesi olmaz tabi, geçen sene epey kar/buz temizledik.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende otomatik açmıyor arka rezistansı. Al yine bozuldu ezber :) Makyajlı ile alakalı değil o zaman :unsure2:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

4 derece va altında otomatik olarak arka rezistans devreye giriyor...Dün manuel kullanırken farkettim ,dururken manuel 2 ye alıp devam edebiliyorsun...Hayret şimdiye kadar farketmemişim...demek ki ben otomatik aracımı fazla kurcalamıyorum... :biggrin:

Bu akşam ders çıkışı sanayiye uğradım.Alperle biraz takıldım...Zincir bakımının maliyetini çıkardık...yaklaşık 1500 lira ...buna yağ ve filitrre değişimleri de dahil.

Bu gün Çarşamba ya cenazeye 5 kişi gittik.hız kesicilerin üzerinden geçerken esneme esnasında sağ arka amortüsör tarafından ses geldi .sürtme sesi gibi...Hemen baktırdım...arka viraj demir lastikleri deforme olmuş hemen değiştik...

Arabamı seviyorum ama aşık değilim... ;) İşini yapsın...bakımını zamanından önce ve özenle yaptırıyorum...gittiğim tüm yolları hafızama alırım ve asla bozuk yola girmem çukura düşmem...kaldırıma çıkmam,vb bir sürü şeye dikkat ederim .ben ona bakarım o da bana baksın...dedim ya işini yapsın... :D

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Arabamı seviyorum ama aşık değilim... ;)

ben aşıkım, evlencem onunla, şu anda flört ediyoz :blush:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

ben aşıkım, evlencem onunla, şu anda flört ediyoz :blush:

Bak canın sıkılacak ama senin arabayı benzinli bir megane ile gördüm... :D :D :p

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Bak canın sıkılacak ama senin arabayı benzinli bir megane ile gördüm... :D :D :p

gavurun fokkızı, bende ben dersteykene bu otoparkta naaapıyo ki diyom :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

O zaman bu TDCi lere özel bir özellik diyelim. Yanlış okumadıysam otomatik açanların hepsi dizel mondeo sahibi.

Yettim gari 15 tatilde geliyorum Hasan hocam :)

İbrahim Usta siper alsın beklesin :stop: :stop: :seytan: :seytan:

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

O zaman bu TDCi lere özel bir özellik diyelim. Yanlış okumadıysam otomatik açanların hepsi dizel mondeo sahibi.

Yettim gari 15 tatilde geliyorum Hasan hocam :)

İbrahim Usta siper alsın beklesin :stop: :stop: :seytan: :seytan:

Gel gel...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...