İçeriğe Yönlendir

Motorola Atrix (Fiyat/Performans Telefonları)

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Bu aralar akıllı telefon piyasasına adım atmak isteyenler, android ile tanışmanın zamanı geldi diyenler, dokunmatik ekran güzel ama fiyatları çok pahalı diyenler için güzel bir alternatif var. Aslında bu telefonu elime alıp incelemedim. Fakat kağıt üstündeki özellikleri ve çift işlemci telefonların dört gözle beklediği Android'in yeni sürümü ICS desteği alacağının belirtilmesi, bu cihazı fiyatına göre farklı kılıyor. Şu anda piyasada 850 ila 920.-TL aralığında fiyatla bulunabiliyor. En önemli özelliği, 1930mAH pili. Android cihazlarda bu boyutta pile pek rastlanmıyor. Çift işlemci, 16gb dahili hafıza, 1GB Ram ile üst sınıf telefonları zorluyor. Negatif yanı ise, 0,84 ya da 1,34 olduğu belirtilen sar değeri. Bu konuda netlik yok çünkü, aynı modelin 4g versiyonu da var ve bu iki sar değerinden hangisi olduğu kestirilemiyor. 1,34 yüksek bir sar değeri fakat çoğu blackberry'den düşük diyebiliriz. Örneğin Galaxy S2(I9100)'de bu değer Avrupa standartlarında 0,34.

motorolaatrix4g12943357.jpg

5MXav.png

ZgsFA.png

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanında, motorola markada, pil değişmezdi entegre idi, bunda değişmiştir herhalde?

Yorum bağlantısı

ayfon, pili değişemiyor mu :s :s :s şu 3000TL ye varan cihaz değil mi?

Harici hafıza kartı da eklenemiyor ek olarak.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Evren bey emeğinize sağlık, bu aralar Android li bir telefon almayı kafaya koydum lakin çok fazlada bütçe ayırmak istemiyorum.

Samsung Galaxy W modelinde karar kıldım gibi ama bu telefon daha iyi gibi duruyor sanırım fikrim değişecek.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Harici hafıza kartı da eklenemiyor ek olarak.

Bluetooth da yok :)

Sony Xperia Neo nasıl?

Yorum bağlantısı

Sony Xperia Neo nasıl?

Genelde ramleri zayıf oluyor SE'lerin. Ancak estetik olarak en farklı modeller bu markada. Yine genelde Android telefonlarda ön yüzde manuel tuş tercih edilmezken, SE eski sistem manuel tuş kullanıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sony Xperia Neo nasıl?

Genelde ramleri zayıf oluyor SE'lerin. Ancak estetik olarak en farklı modeller bu markada. Yine genelde Android telefonlarda ön yüzde manuel tuş tercih edilmezken, SE eski sistem manuel tuş kullanıyor.

Saygılarımla.

Bu bilgiler gsmarena.com.'dan alıntıdır.

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network HSDPA 900 / 2100 HSDPA 850 / 1900 / 2100 Announced 2011, August Status Available. Released 2011, October Body Dimensions 116 x 57 x 13 mm Weight 126 g Display Type LED-backlit LCD, capacitive touchscreen, 16M colors Size 480 x 854 pixels, 3.7 inches (~265 ppi pixel density) Multitouch Yes Protection Scratch-resistant glass - Sony Mobile BRAVIA Engine

- Timescape UI Sound Alert types Vibration; MP3 ringtones Loudspeaker Yes 3.5mm jack Yes Memory Card slot microSD, up to 32GB, 2 GB included Internal 320 MB storage, 512 MB RAM Data GPRS Yes EDGE Yes Speed HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP USB Yes, microUSB v2.0 Camera Primary 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash, check quality Features Video calling, touch focus, geo-tagging, face and smile detection, 3D sweep panorama Video Yes, 720p@30fps, continuous autofocus, video light, video stabilization, check quality Secondary Yes, VGA Features OS Android OS, v2.3.4 (Gingerbread), planned upgrade to v4.0 Chipset Qualcomm MSM8255 Snapdragon CPU 1 GHz Scorpion GPU Adreno 205 Sensors Accelerometer, proximity, compass Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email Browser HTML, Adobe Flash Radio Stereo FM radio with RDS GPS Yes, with A-GPS support Java Yes, via Java MIDP emulator Colors White, Blue Gradient, Silver - SNS integration

- HDMI port

- MP4/H.264/WMV player

- MP3/WMA/WAV/eAAC+ player

- TrackID music recognition

- Organizer

- Document viewer

- Voice memo/dial/commands

- Predictive text input (T9 Trace) Battery Standard battery, Li-Po 1500 mAh Stand-by Up to 430 h (2G) / Up to 400 h (3G) Talk time Up to 6 h 55 min (2G) / Up to 7 h (3G) Music play Up to 31 h Misc Price group pg4.gif

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Değişmesi lazım Çağlar Bey. Değişmeyenler grubunda Iphone ve Nokia N8 var.

Saygılarımla.

Pilin ömrü bitince ne oluyor,makina çöpemi?

Valla günlerdir ne telefon alayım diye düşünüp duruyorum,mağazalara gidip inceliyorum,kafama göre bir telefon bulamadım,Ace kasası hoşuma gidiyor ama onuda eşim kullandığı için almak istemedim nasılsa bilindik telefon diye.Dahada bulamazsam alacam bir ace ama şimdi bu senin telefonu bir incelemeye alalım bakalım ne olacak Evren.Başka bilgiler bulursanda gönder bana.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

iPhone 4'de bluetooth var. Batarya da değiştiriliyor.

Pili değiştirmek için epeyce bir operasyon gerekiyor anlaşılan.

Yorum bağlantısı

Erhan Bey, pil değişmesinden kasıt, pil kapağının açılıp, pilin kolayca çıkartılması. Yoksa her elektronik cihazın birşeyleri değişebilir.

Bahadır Abi, şu anda fiyat performans telefonu olarak 2 model; HTC Evo 3d ve Motorola Atrix. Evo'yu Bursa'da metro mağazası vardı sanırım şu an worldcard ile 12 taksit 1.099.-TL'ye alabilirsin. Atrix ise çok daha cazip fiyatlı. Bu iki çift çekirdekli modelin yanında öneri olabilecek iki cihazdan biri Lg Optimus Black. Bu cihaz dünyadaki en başarılı LCD ekran denilen Nova'yı kullanıyor. Diğeri de Samsung Galaxy S plus. Galaxy'nin piyasada R serisi var bir de. I9103 model diye geçer aynı zamanda. Samsungun amiral gemisi modelleri 9000(Galaxy s) ve 9100(galaxy s2) iken, 9003 ve 9103 modelleri bu modellerin özellikleri biraz düşürülmüş halleridir. En temel farkları Amoled ekran yerine S-Lcd kullanmaları. Kamera çözünürlükleri de biraz düşürülüp, estetil olarak biraz değiştirilirler. Fakat piyasa sonu 3'le biten bu modelleri pek tutmaz. Biraz ikame model olduklarından çok rağbet görmezler. Ancak karar senin ihtiyacına göre olacağından bu alternatifleri değerlendirebilirsin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Evren;Keyfe keder alacağım o nedenlede dolanıp duruyorum henüz beni cezbeden bir model olmadı.9103 sevgililer gününde 300 tl indirimdeydi 1099 tl idi ama s2 ile yanyana bakınca insanın keyfi kaçıyor o nedenle almadım.şimdi ise 1400 tl hiç almam.galaxy s leride boşver nedense pek albenisi yok benim için.En iyisi ben şu motorola ile htc ye bir yoğunlaşayım bakalım ne olacak.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

sonuçta bu atrix i eline alıp inceleyen var mıdır? Algısal kalite nasıl? özellikleri boşverin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pili değiştirmek için epeyce bir operasyon gerekiyor anlaşılan.

3 serisinin değişimini görün bir de :) Bence gayet kolay yapmışlar bu sefer.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Cihangiroğlu

Motorola bizde değeri bilinmeyen ve hep 2. 3. planda kalan bir marka olmuştur maalesef...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben sürekli bakıyorum, aklımda oluşan fikir şu, zamzung bu işi bilmiyor kardeşim, ana roma özenmeyip ek özelliklere yoğunlaştığı sürecede düzelmeyecek, bunun tersini yapan firmaysa şuan için Htc sanırım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

6 aydır motorola atrix kullanıyorum, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine araştırdım, inceledim ve gerçekten fiyat/performans açısından piyasadaki en iyi telefon olduğuna karar vererek aldım. Çok memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum. 500-600 tl aralığında bu özelliklerde başka bir telefon yok. İnterneti, facebooku, fctr'yi gün içinde sık sık kullanıyorum ve bataryası neredeyse 2 gün gidiyor. Ekran çok net ve canlı, ayrıca HDMI çıkışı var ve video çekimide HD özellikli. 1 gb ram ve çift çekirdek ile donma vs yaşanmıyor. Lafı fazla uzatmadan kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

DH'de biri bir oyunda Note II'nin kastığını, Atrix'in kasmadığını söylemiş. Atrix almanın hayatının en karlı alışverişi olduğunu söylemiş. Başka bir Note II sahibi imkansız demiş, Atrix sahibi Note II de bana ait demiş, sende şurada ve şurada kasmıyor mu yani Note II demiş Atrix kasmıyor demiş, evet oralarda biraz var doğru demiş :)

Kesinlikle sallamis. Kastiysada ekran çözünürlüğü ile ilgilidir ki imkani yok bence. Hangi uygulama abi deneyelim senle?

Bu arada atrix gerçekten çok iyi bir telefon fiyatina gore. Bu fiyat aralığında herkese oneriyorum. :)

Htc one arkadaşım almış. Detaylı inceledim. Gerçekten stabil. Ama arayüz rami kendine kapatiyor. Samsungun touchwiz 400 mb ile calisiyor. Sense bütün rami kendine calistiriyor. Htcnin sarjinin az gitme sebeplerinden biriside bu. Sahsen note 2ye alistiktan sonra ekran biraz sönük geldi. Bi modu var neyse iste onda bile pek fark göremedim. Kasa kalitesi süper. Hoparlörleri ve ses çıkışı efsane. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)
O an o uygulamaya daha çok uyum sağlamış, her an daha iyi olacak diye bir şey yok. O telefonun fiyatına bu telefondan 4 adet alınabiliyor, 4 adet almaya değecek performansı var mı onu diyorum :)
Bazı uygulamalar daha alt telefonlara göre tasarlaniyor. Note 2 ekranina ve çözünürlüğüne her uygulama uyum saglayamiyor.
O an o uygulamaya daha çok uyum sağlamış, her an daha iyi olacak diye bir şey yok. O telefonun fiyatına bu telefondan 4 adet alınabiliyor, 4 adet almaya değecek performansı var mı onu diyorum :)
Tabikide var. Aradaki fark: http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Motorola-ATRIX-vs-Samsung-Galaxy-Note-II-N7100 tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben alırken 2bin idi.

Ekranı çok daha canlı ve gerçekçi gösteriyor derken doğruymuşum bak teknik açıklaması da varmış.

Nvidia Tegra 2'nin optimasyonu daha iyiymiş galiba ondan diyorlar. Atrix Note II'den daha kötü grafiklerle oynatmıyormuş o oyunu.

Hepsini geçtim parmak izi okuyucusu iyi ki var açıp okusalar halim ne olurdu :p Her seferinde de şifre çizmeye uğraşamam ben iki saat...

Note 2 de yüz Tanıma var o da çok iyi. :)
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yüz tanıma olmayan Android var mı? Yüz tanıma yazılımsal bir şey bize ödev olarak bile veriyorlar.

Olmaz olur mu? Benim bildiğim samsung yeni nesil harici yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...