İçeriğe Yönlendir

Motorola Atrix (Fiyat/Performans Telefonları)

Misafir

Recommended Posts

Atrix konusunu açan bendim ama çok da abartmaya gerek yok diyelim. Bu tarz donmalar, sapmalar aynı şarrlar altında değerlendirilmedikçe sonuca ulaştırmaz. İki telefonda hard reset yapılıp sadece o oyun yüklensin ve denensin. Note2 sonuçta özellikleri belli olan ve abartılmaya ihtiyacı olmayan bir model. Şu an için piyasanın en stabil ve güçlü telefonu.

Cebinde telefona ayrılmış 1.500tl bütçesi olan Atrix alıyorsa zaten Note2'nin ne kalemine ne büyük ekranına ihtiyacı vardır. Cebinde 700.tl'si olan için ise note2 fiyatı nedeni ile hayaldir. Zaten en önemli nokta bu. Bu parayla çok iyi bir telefon alınır mı diye arayan kişinin bulacağı çok iyi bir alternatiftir. Donanımsal özellikleri Samsung s2'ye denktir. Ancak ekstraları, malzeme kalitesi ve pil ömrü ile zamanının biraz ötesindedir. Bu fiyat aralığında ace2, veya HTC'nin donanımı zayıf telefonlarına tercih edilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Kesinlikle sallamis. Kastiysada ekran çözünürlüğü ile ilgilidir ki imkani yok bence. Hangi uygulama abi deneyelim senle? Bu arada atrix gerçekten çok iyi bir telefon fiyatina gore. Bu fiyat aralığında herkese oneriyorum. :) Htc one arkadaşım almış. Detaylı inceledim. Gerçekten stabil. Ama arayüz rami kendine kapatiyor. Samsungun touchwiz 400 mb ile calisiyor. Sense bütün rami kendine calistiriyor. Htcnin sarjinin az gitme sebeplerinden biriside bu. Sahsen note 2ye alistiktan sonra ekran biraz sönük geldi. Bi modu var neyse iste onda bile pek fark göremedim. Kasa kalitesi süper. Hoparlörleri ve ses çıkışı efsane. :)

Sense sadece bir arayüz değil. Sense'in çok fazla yan uygulaması var. Eklentileri var. Sadece saat widgeti 5,7 MB, Not defteri widgeti 3,7 MB ram kullanıyor. Sense arayüz ana program 45 MB görünüyor.

Diğer posta, input, sense için facebook, sense için twitter, sense için hedehödöleri saymıyorum bile :)

Ama seviyoruz arkadaş, varsın ram köpee olsun :p Sense'siz saadet neymiş diyoruz :p:D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sen enerji fazlasını zaten atamıyon :p vitamin eksiğin mi varmış ki onu içiyon :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

senin vitamine değil ayrana ihtiyacın var :D vücüt biraz yavaşlasın diye :p

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şebeke %8 çekiyorkenki internet hızı.

Outlook, Gmail o bu şu senkronizasyonlarının alayı açık.

Ama kendimi çok güçsüz hissediyorum :(

Abi benchmark testi yapsana. Google playdan indir antutu benchmark. Bakalım kaç skor yapacak?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Nasıl boşaltılıyor?

Görev yöneticisi yok mu abi ? :D

Yoksa fast reboot yükle. Hızlandırır. Ben note 2 de hep kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ergel

Motorola, lg her zaman vatandaşın almak istemediği dandik, elinde patlar diye uzaklaştırılan markalar olmuştu.. Yeni nesil telefonlara yüklediği bu değerler ile markayı yükseltme hedefleri var galiba. Bi'Samsung olamazlar ama bence her zaman aklımızda bir çekince kalacak bu markalara karşı. Örneğin ben sırf bu yüzden lg l9 yerine s3mini almıştım.. O büyük ekran hala aklımda.. :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

sxzb.jpg

Aaa.. Çakma Sense :p

q9nq.jpg

Olm sen de hiç bir şey kullanmıyormuşsun ki? Şuna bak. Yatmış durmuş telefon :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

"Olm sen de hiç bir şey kullanmıyormuşsun ki? Şuna bak. Yatmış durmuş telefon  :D"

Puhahahaaaa  :D

Şöyle birşeyde yeter diyorsun yani :)

3310.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ooo tek tek kapayacam mı hepsini... Yarısından fazlası dolu 400 MB dolu 280 MB boş derken 5.730 puan verdi. Ram puanı 961 CPU Integer 1277 CPU float-point 1085 2D 439 3D 1424 Database IO 405 SD cart write 35 SD cart read 104

Valla motorolanın nasıl bilmiyorum ama benim bildiğim tek doknuşla hepsi kapanır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...