İçeriğe Yönlendir

2 Tasarımcı Kardeşin 2 Yerli Oto Tasarımı

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Geliştirdikleri 2 tasarımın tescilini alan 2 kardeş, daha önce geliştirdikleri ‘Atmaca’ isimli süperspor otomobilin üretimi için de yurtdışı bağlantılıbir firmayla sözleşme imzalamış durumda

İşte iki kardeşin tasarladığı iki yerli oto

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünü bitirdikten sonra otomotiv tasarımına yönelerek profesyonel anlamda çalışmaya başlayan iki tasarımcı kardeş, daha sonra İtalya da düzenlenen bir yarışmadan kazandıkları ‘otomobil tasarım diploması’ aldı. Evrim ve Evren Özgün kardeşler şunları anlattı:

“Bazı firmalara konsept ve üretime yönelik tasarımlar yaptık. Bunlar içinde Karsan, Otokar, Hema gibi büyük şirketler var. Şu an yaptığımız tasarımlardanbazıları üretilmiş durumda. Bunlar arasında, minibüs, otobüs, traktör ve otomobilbulunuyor.

2008 yılında Jan Nahum’un kurduğu Hexagon Studio da tasarımcı olarak New York Taxi projesinde çalıştık. Şu an serbest olarak tasarım yapmaya devam ediyoruz. Son olarak süper spor bir otomobil olan ‘Atmaca’yı geliştirdik ve tescilini aldık. Üretim için sözleşme imzaladık.”

Kaynak :Hürriyet

304720120220054900110.jpg372720120220054857957.jpg114020120220054854628.jpg303820120220054851115.jpg

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Bizim yerli otoyu da bu iki kardeş tasarlasın bence. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Güzel olmuş en azından bizden birileri.İlk resim aston martin i anımsattı bana önden görünüş olarak ama

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

ne cehverler var yarabbim. allah yollarını açık eylesin umarım daha güzel çalışmalarla istedikleri yerlerde bu cehverlerini fark ettirebilirler :bravo::nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

SangYong havası aldım biraz. Ben pek çizgileri başarılı bulmadım . Ön ızgara çakma gibi olmuş. Arka aşırı sabun.

ssangyong_actyon_02.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben bir tasarim yarişmasinin jurisinde olsaydim, yarişmada da yepyeni bir marka model üretmek üzerine olsaydi, genel görünümden çok kendine has çizgileri, kendini diğerlerinden ayiracak hatlari var mi diye bakardim.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Güzel tasarımlar var helal olsun..

Bizim yerlileri de bunlar tasarlasalar ya.. En azından yerli adı altında albeadan yırtmış oluruz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...