İçeriğe Yönlendir

Araç Kullanırken Görmenin Önemi

Fatih Ada

Recommended Posts

Fatih Ada

Araç kullanırken yolda bir noktaya odaklanmak bazen olan şeyleri de görmemizi engelliyor..

Mümkün olduğunca odaklanmadan sağa sola bakarak,bakış yönünüzü değiştirerek kullanalım..

Aişağıdaki linke tıklayıp yanıp sönen yeşil noktaya odaklanın,etrafındaki sarı noktaların kaybolduğunu göreceksiniz,halbuki onlar hep oradalar :)

http://www.msf-usa.org/motion.html

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ümit Bacaksız

Evet Haklısın. Ama bazen öyle durumlar oluyor ki sen pür dikkatken, dikkatsiz biri sana dalabiliyor.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Benim gözler fal taşı gibi. Bir tek yola bakmıyorum. :fiuw::D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bugün bana çarpan arkadaş acaba nereye bakıyordu yada ben mı görünmez olmuştum acaba :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aşırı müzik, telefonla kit bile olsa konuşmak, uyku, kafa karışıklığı, acele, bir de yanlış bağlanmış başörtüsü ya da kapşon görmeyi çok engeller. Bunlara dikkat edile :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Yoğun trafik akışı içinde isem arkama ve sola dikkat ederim.

Boş yolda ( otoyol gibi veya çevre yolu) sağ'a daha çok dikkat ederim.

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yoğun trafik akışı içinde isem arkama ve sola dikkat ederim.

Boş yolda ( otoyol gibi veya çevre yolu) sağ'a daha çok dikkat ederim.

arada sırada önüne de bak, faydalıdır :f1: , nasıl bir kullanım şeklidir anlamadım :oghk:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Dikkat çok önemli. Genelde arkadaş eş dost kimi görsem, hep şundan yakınıyor. Biri diyor; yahu korna çaldım görmedin biri diyor ; yahu el salladım görmedin, biri diyor; sellektör yatım farketmedin.

Geçen gün aynı arkadaş baktım avazı çıktığı kadar bağırıyor. 20 mt. ilerleyince gördüm. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

arada sırada önüne de bak, faydalıdır :f1: , nasıl bir kullanım şeklidir anlamadım :oghk:

Öndekinin radyo frekansını görmek yetiyor bana :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ben, hem arabayı kullanıp, hem vites değiştirip, telefonla kulaklıktan konuşup, aynı anda telsize cevap verip elimdeki kupa bardaktan çayımı yudumlayıp mıgaramı yakmak için çağmağımı aradığım durumlar olmuyor değil yani...Ama bunları yaparken CD değiştiremiyorum onuda başarırsam tam olacak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ben, hem arabayı kullanıp, hem vites değiştirip, telefonla kulaklıktan konuşup, aynı anda telsize cevap verip elimdeki kupa bardaktan çayımı yudumlayıp mıgaramı yakmak için çağmağımı aradığım durumlar olmuyor değil yani...Ama bunları yaparken CD değiştiremiyorum onuda başarırsam tam olacak :D

klasik türk şöförsün abi işte :)

yazın ayağınıda yan aynanın üzerine uzatıyosan tamam olmuşsun sen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Çalışırsanız başarırsınız. :D Görmek görünmek çok önemli. Mehmet Hocamın uyarıları ciddiye alınmalı. Bakar kör vaziyete gelmemeli insan. Kazalar hep böyle oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...