İçeriğe Yönlendir

1,6 Tdi Ford Fiesta Titanium X Paket Soru

İbrahim Şafak

Recommended Posts

İbrahim Şafak

arkdaşlar bi arkadas bu araçtan almayı düşünüyor uygun fiyatada bulduk 9000 km de yakıt bilgisi lazım bnm arac 1,4 tdci sizce bunun yakıtı nasıldır

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

ben imzadaki araçla bile 5.2 yakıyorum ş.içi... fiesta benden yaklaşık 1 litre daha az olduğuna göre yakıt konusunu hiç düşünmeyin

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Ş.içi nasıl 5.2 diyordum ki şehir Samsun muş. 1.6 tdci fiesta nın yakıtı 1.4 le hemen hemen aynı performans daha iyi birde vergi dezavantajı var.Ben 1.6 tdci fiesta çok istemiştim ama siparişle geliyordu ancak TR de pek yoktur 1.6

Bence fiesta 1.6 tdci focus 1.8 tdci olmalı verim açısından

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ben agrasif kullanırım arabayı 6,2 den hadi 6.0 dan diyeyim aşağı olduğunu pek görmedim bir depo ile şehir içi şehirler arası karışık 530 km yol yapabildim geçen haftanın verisi bu... Geçen yaz Bodruma gittim toplamda 1850 km yaptım 385 lira mazot yaktım 2500 deviri hiç geçmedim...

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Şehir içinde belki birazcık fazla yakar ama şehir dışı daha az yakacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Hocam şehir içinde 1.6 motor daha fazla yakmaz mı ? :unsure2:

Uğur, mutlaka fazla yakar ama çok fazla fark olacağını düşünmüyorum ben. Yarım litre falan ancak farkeder bence.

tarihinde Ali Satılmış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

cevaplarınız için teşekürler arkadasşar değerlendireceğiz muhakkak..

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Bende fiesta 1.6 tdci varken yazın 5,kışınsa 5.4-5.6 ile geziyordum.Uygun fiyatlı 2.el bulduysanız 1.4 ü hiç düşünmeyin bile.Çalıştığım işyerinde 1.4 ler var çok da kullanıyorum. İki araç birbirinden çok farklı sürüş karekteri olarak. 1.6 çok daha zevkli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğu Kemik

Ben de hem 1.4 2011 hem de 1.6 2012 kullanıcısı olarak fikirlerimi paylaşayım. aradaki yakıt tüketim farkı yok denecek kadar az ama sürüş keyfi olsun vites geçişleri olsun uzun yol kullanımı olsun 1.6 nın yerini 1.4 kesinlikle tutmaz. yoğun istanbul izmit otoyol trafiğinde orta şeritten sol şeride geçmek için 1.4 te yolun boşalmasını beklerken 1.6 ile güvenle şerit değiştirebiliyorsunuz. zamanı geliyor 1.4 te vites küçültmek zorunda kaldığınız yerlerde 1.6 da buna hiç gerek olmuyor. Vergi konusuna da gelince vergi oranları ikisinin de aynı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...