İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Içerden Neden Islanır?

Yasin Karataş

Recommended Posts

Yasin Karataş

Dün arabaya bindiğimde birşey yoktu kaloriferi çalıştırdaktan bir süre sonra damlalar oluştu hemen silecekleri çalıştırdım fakat damlalar gitmeyince anladım ki su samlaları camın içerisinde.Nedeni ne olabilir acaba?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Yasin hocam aracın içinde bu kadar ciddi buğulanmaya sebep olacak ıslaklık var mı paspas altlarını vs. kontrol et bence.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Dün arabaya bindiğimde birşey yoktu kaloriferi çalıştırdaktan bir süre sonra damlalar oluştu hemen silecekleri çalıştırdım fakat damlalar gitmeyince anladım ki su samlaları camın içerisinde.Nedeni ne olabilir acaba?

Yasin hocam aracın içinde bu kadar ciddi buğulanmaya sebep olacak ıslaklık var mı paspas altlarını vs. kontrol et bence.

Tahir ve Yasin, iyi bari bu sefer benden şüphelenmemişsiniz. :p

Yine söyleyeyim ben ne olur ne olmaz. vallahi benim alakam yok. :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Valla yazdım sildim Ali Hocam konu olgunlaşsın sonra söylerim diyordum ama sen kaşındın ben sana demiştim cama ne kadar dayanıklı bu focus camları diye balyozla vurduktan sonra düzgün bir şey taktır mahalledeki camcının camı olmaz arabaya diye dinlemedin o zaman beni :p:D

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

yasin kardeşim soğuklardan olabilir

araba biraz güneşi görüpte tam ısınacakken tekrar soğuğu yeyince içerdeki kırılma kaloriferin etkisiyle suya dönüşüyor diye tahmin ediyorum :)

benim camda buz tutuyo içerden açılana kadar 10-15 dakka çalışıyor öyle açılıyor

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Araç içince yoğunlaşma olmuş, Dışarıdaki nem içeriden az.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Araç içinde ıslak yer vardır. Muhtemelen de paspaslardan biri.

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Tahir mecburen devamlı ıslak ayakkabıyla bindiğimiz icin paspaslar da su birikintisi oluyor tabi bol miktarda söylemeye çalıştığın bu ise.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Tahir ve Yasin, iyi bari bu sefer benden şüphelenmemişsiniz. :p

Yine söyleyeyim ben ne olur ne olmaz. vallahi benim alakam yok. :D :D

Ali Hocam günahını aldım...ilk sen geldin aklıma nedense... :D

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Valla yazdım sildim Ali Hocam konu olgunlaşsın sonra söylerim diyordum ama sen kaşındın ben sana demiştim cama ne kadar dayanıklı bu focus camları diye balyozla vurduktan sonra düzgün bir şey taktır mahalledeki camcının camı olmaz arabaya diye dinlemedin o zaman beni :p:D

Hayır mahalledeki camcıdan taktırıyorsun da neden buzlu cam taktırıyorsun kardeşim ön cama :D :D

Şahin abi bitmez bunun günahları :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir mecburen devamlı ıslak ayakkabıyla bindiğimiz icin paspaslar da su birikintisi oluyor tabi bol miktarda söylemeye çalıştığın bu ise.

Yasin Hocam sebep o olabilir çok soğuklarda karlı ayakkabı ile binmiştim araca günlerce paspasta kalmış ıslaklığı ki sizin oralar daha da soğuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Sorma ya Tahir napayım biliyorsun Yasin'in arabanın üstünde yapmadığım test kalmadı. Her test için baya para harcadım. En son cam testini yapınca, orjinal cam almaya para yetmedi.

Saat 21:49 da üzerime bir rahatlık çökmüştü demek bu yüzdenmiş. :biggrin:

Hayır mahalledeki camcıdan taktırıyorsun da neden buzlu cam taktırıyorsun kardeşim ön cama :D :D

Şahin abi bitmez bunun günahları :D

Tatil dönüşü o kadar çok günahımı aldın ki, kalmadı günah falan. :p :p :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Hocam soruyu soran cevabı en iyi bilendir. Zaten cevabınızı vermişsiniz ıslak ayakkabı.

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Hocam soruyu soran cevabı en iyi bilendir. Zaten cevabınızı vermişsiniz ıslak ayakkabı.

Anladım.Sorun o dur inşallah.Öyleyse çözüm kolay :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Sevindim.. Demekki gerçekten ali hocam yapmamış... :D

Alınan günahlarımı iade olarak kabul etmiyorum ama değişim yapma hakkına sahipsin Şahin abi. :biggrin:

düzenleme: harf eksikliği

tarihinde Ali Satılmış tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Arkadaşlar benzer bir durum benim de başıma geldi ama ben normal diye düşündüm özellikle cam üzerinde kar birinkitisi var iken güneşle birlikte kar eriyince camın alt kısımlarında son kalan karlarda eriyince aynı bölgenin iç kısmında terleme olmuştu ciddi oranda bende bazı arkadaşlar gibi yoğunlaşma iç ve dış ısı farkından dolayı terleme diye düşündüm bu durum normaldir değil mi?

Yorum bağlantısı

İlk okuduğumda camın arasında olarak algıladım. Yazılanlardan sonra içerden damla oluştuğunu anladım. Çok fazla sorun edilecek birşey değildir. Doğal su buhar olayları. Muhtemelen içerden camlar çok soğumuş hatta hafif buzlanmış bile olabilir. Ani sıcaklık değişimi ile damla oluşmuş olabilir. Ya da içerdeki nem seviyesi birden artış göstermiş, bu da ıslak ayakkabıi kaban gibi etkilerle olabilir fakat bu derece yüksek bir nem oluşumu için geceden yine soğuk havanın etkisi olmuştur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

soğuk havalarda başınıza gelecek normal olaylardan bir tanesi. karda kışlda ıslak ayakkabı ile binildiğinde içeride oluşan nem camlarda yoğuşmaya neden oluyor. aracınızda muhtemelen hızlı buğu çözme düğmesi vardır. bastığınızda klima çık bir vaziyette içerideki nemi alır. Bu tip durumlarda bu düğmeyi çalıştır ve içerideki buğunun giderilmesini bekle.

kolay gelsin....

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

İlk okuduğumda camın arasında olarak algıladım. Yazılanlardan sonra içerden damla oluştuğunu anladım. Çok fazla sorun edilecek birşey değildir. Doğal su buhar olayları. Muhtemelen içerden camlar çok soğumuş hatta hafif buzlanmış bile olabilir. Ani sıcaklık değişimi ile damla oluşmuş olabilir. Ya da içerdeki nem seviyesi birden artış göstermiş, bu da ıslak ayakkabıi kaban gibi etkilerle olabilir fakat bu derece yüksek bir nem oluşumu için geceden yine soğuk havanın etkisi olmuştur.

Saygılarımla.

Teşekkürler.

soğuk havalarda başınıza gelecek normal olaylardan bir tanesi. karda kışlda ıslak ayakkabı ile binildiğinde içeride oluşan nem camlarda yoğuşmaya neden oluyor. aracınızda muhtemelen hızlı buğu çözme düğmesi vardır. bastığınızda klima çık bir vaziyette içerideki nemi alır. Bu tip durumlarda bu düğmeyi çalıştır ve içerideki buğunun giderilmesini bekle.

kolay gelsin....

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Az daha sabır.. Yaza az kaldı.

Sanki buralara hiç gelmeyecekmiş gibi Ertan abi. ;)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bende de oluyor çok nadir de olsa. Ön camın alt tarafı neredeyse boydan boya içeriden terlemiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

iç sirkülasyonu kapatarak klima ile çalıştırın, hem içeris ısınsın hemde klima havdaki nemi dışarı atsın, tabiki aracın için kuru tutmaya çalışmalısınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...