İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Cam Açma Düğme Sökümü Ve Temizliği

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Bu konuyu forumun eski yazılımında açmıştım. Ancak yeni yazılımda bir yerlere kaybolmuş. Bir iki arkadaştan konu ile ilgili mesaj aldım Tekrar açmak gereğini hissetim.

NOT: bu söküm işleminde tüm sorumluluk söken kişiye aittir. (Daha önce başka konularda bu tip durumlarla karşılaştım o nedenle bunu yazma gereği duydum)

ilk olarak işaretli noktalardaki vidalarımızı uygun ağızlı tornavidalarımızla, vidalara zarar vermeden açıyoruz.

36303059.th.jpg

daha sonra alttaki resimdeki gibi kapı açma kolu içindeki vidamızı ve

17761130.th.jpg

Her arbada olduğu gibi gizli bulunan kapı tutma plastiğinin altındaki vidayı da yine uygun ağızlı bir uç ile açıyoruz.

43702982.th.jpg

61833528.th.jpg

Kapı yüzünün vidalarını aldıktan sonra çok fazla hırpalamadan kapı yüznü kendimize doğru çekiyoruz ve kapıdan kurtulunda çok asılmıyoruz ki arkadaki soketi ve kabloları koparmayalım. Hafif araladıktan sonra alttaki resimde olduğu gibi cam açma butonundan giden soketi çıkartıyoruz ve kapı yüzü ile kapı arasında bir bağlantı kalmıyor.

35430574.th.jpg

Kapı yüzünü çıkardıktan sonra botunu tırnaklarından kurtarıp elimize alıyoruz ve alttaki resimdeki tırnakları kırmadan, incitmeden esnetip botunun üstündeki plastiği çıkarıyoruz

91038653.th.jpg

Evet, butonumuz aşağıdaki şekle geldikten sonra güzel bir temizlik yapıp, ufacık düğmelere bir iki basıp içeride biriken pislik, toz vs yi temizliyoruz ve ıslaklık var ise sıcak hava yardımı ile bu ıslaklığı da gideriyoruz.

58625512.th.jpg

ardından söküm işleminin tersinden takım işlemini gerçekleştiriyoruz.

Kolay Gelsin, Arızasız ve Kazasız Sürüşler....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...