İçeriğe Yönlendir

Tüm Windows Ve Donanım Sorunları..

Emrah Yeşilyurt

Recommended Posts

Emrah Yeşilyurt
(düzenlendi)

Merhaba,

Amacım fordclub üyelerine elimden geldiği kadar yardımcı olmak . Herhangi bir ücret istemeden =) Sorunlarınızı çözmek için bekliyorum.. Saygılar..

Bu arada DONANIM :D :D :D

tarihinde Engin Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Yeşilyurt
(düzenlendi)

abi cevapladım :D ahmet abiye

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
w yerine v kullanalım lütfen.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Benim bilgisayarda Gom player, Windows Media Player, Joy Turk radyo player vs. nereden açarsan aç ses dosyası açtığımda fare imleci neredeyse donuyor, zor kıpırdatıyorum, zar zor kapat simgesi üstüne getiriyorum tıklıyorum ama bu sefer de yaklaşık 20-30 saniye kadar sonra kapatıyor. İnternet'te mesela Facebook'ta müzik dinlerken olmuyor bu donma eğilimi. Sorun nerede acaba? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Emrah Yeşilyurt
(düzenlendi)

işletim sisteminiz nedir? bilgisayarın donanım bilgiside gerekiyor?

tarihinde Emrah Yeşilyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Yeşilyurt

bu tarz sorunlar genelde güncel driver ile alakalı yüklediğiniz gom , k lite codec pack 'in hepsinde ayrı ayrı codecler bulunur bu yazılım ile uyumsuz ise bilgisayar kilitlenmiş gibi olur. Çünkü codec'ler driver DLL 'leri ile uyuşmaz. Tavsiyem ses kartını güncellemeniz? Masaüstümü notebook mu ? bir de işlemciyi ve ram söylermisinz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İntel Core 2 Quad CPU, Q9550 2,83 Ghz, 3,26 GB Ram.

Sevgili OYÇ, sistemin gayet iyi. Sürücülerini güncelle. Ekran kartın var ve fanlı ise, fanını kontrol et (dönüyor mu, temiz mi). Sonra Emrah bey'in dediği gibi tüm sürücülerini güncelle. Muhtemelen olacaktır.

Olmazsa kaçınılmaz son seni bekler :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

anladım ses driver güncellemesi yaptın mı?

Nasıl yapılıyor? :unsure2:

Sevgili OYÇ, sistemin gayet iyi. Sürücülerini güncelle. Ekran kartın var ve fanlı ise, fanını kontrol et (dönüyor mu, temiz mi). Sonra Emrah bey'in dediği gibi tüm sürücülerini güncelle. Muhtemelen olacaktır.

Olmazsa kaçınılmaz son seni bekler :)

Bu sisteme 2008 yılında ne para saydım ben haberin var mı ? :p Fan dönüyor ama sürücülere bir ele atacağız olmazsa format :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Yeşilyurt

kardeşim ana kartının modelini söylersen eğer sana yardımcı olablirim

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Emrah Bey benim mouse'un pili bitmiş, pili değiştirdim sorun bitti. :good1: Ama güncellemeleri falan yaptım sonrasında öğreniyorum yavaş yavaş :D

Çok teşekkür ederim ilginize :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Emrah Bey benim mouse'un pili bitmiş, pili değiştirdim sorun bitti. :good1: Ama güncellemeleri falan yaptım sonrasında öğreniyorum yavaş yavaş :D

:D Emekli olunca bilgisayarcı aç sen :p

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

:D Emekli olunca bilgisayarcı aç sen :p

Çırak al beni, bir masa ver başka bir şey istemem :p Boza boza öğreniyoruz ne var bunda kardişim, böyle öğrenilen asla unutulmaz bir kerem :tongue:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çırak al beni, bir masa ver başka bir şey istemem :p Boza boza öğreniyoruz ne var bunda kardişim, böyle öğrenilen asla unutulmaz bir kerem :tongue:

Kesinlikle katılıyorum, artık her bozulan elektronik eşyanın önce piline varsa fişine bakarsın :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

PArası verilip alınmış, kopya yazılımın nanosu olmayan , acaip güncel laptopum var, yüne faturalı, driver cd si elimde olan video kameram var, 2 yaşındaki çocuğumun doğumgünü videosunu çekip, bilgisayara attığımda, izlemek için neden codec ister? codec bul a tıkladığımda neden bulamaz?

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

PArası verilip alınmış, kopya yazılımın nanosu olmayan , acaip güncel laptopum var, yüne faturalı, driver cd si elimde olan video kameram var, 2 yaşındaki çocuğumun doğumgünü videosunu çekip, bilgisayara attığımda, izlemek için neden codec ister? codec bul a tıkladığımda neden bulamaz?

İşletim sistemi, microsaf mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

VLC Player indirip kur abi, bir de onunla dene.

http://garr.dl.sourceforge.net/project/vlc/2.0.0/win32/vlc-2.0.0-win32.exe

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Adı üstünde işte microsaf. Herşeyi bilirde işine gelmez birde sizin codecle anlatmanızı ister. Yok ki şöyle gerçek anlamda kurumsal ve ulaşılabilir bir rakipleri.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

her şekilde çalıştırdım da, niye uğraşayım codecle modecle

Onu bilgisayara değil, kameraya soracaksın abi :p Driver CD 'si ile birlikte gerekli codeclerin yüklü olduğu bir program niye koymamışlar? Hadi olmadı, driverlar ile birlikte codecleri niye eklememişler. Yamuluyorsam düzelt :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O örnek, aynı laptopta bir tuş var, windows vs açmadan 5 saniyede açılıyor , içinde linux tabanlı bir program var, video/resim/internet ne istersen çalıştırıyor, kolaysa explorer 6.0 ile internete bağlanın mesela, winsaf sitesine yönlendiriyor, yenisini yükle diyor :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

O örnek, aynı laptopta bir tuş var, windows vs açmadan 5 saniyede açılıyor , içinde linux tabanlı bir program var, video/resim/internet ne istersen çalıştırıyor, kolaysa explorer 6.0 ile internete bağlanın mesela, winsaf sitesine yönlendiriyor, yenisini yükle diyor :D

Explorer 6 sayılmaz, Microsoft'un en büyük hatasıdır, şükürler olsun farkındalar, bak bu siteyi kendileri yaptı :Dhttp://www.ie6countdown.com/

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

PArası verilip alınmış naylon'um niye sana gelme ihtiyacı hissediyorsa, parası verilmiş notebook'unda zaman zaman eklentilere ihtiyacı olur ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...