İçeriğe Yönlendir

Lpg(Sıralı) Ayarını Kendiniz Yapın

Bekir Yığrık

Recommended Posts

Serdar Çavuşoğlu
(düzenlendi)

Sadece kutu yok, biz devreyi minicik yapıp usb'nin ucuna koyduk. Dahada küçük yapabiliriz ama bu sefer kaliteli bir ürün çıkmıyor. Örnek olarak linkte detayını görebilirsiniz.

http://www.mscsi.net...96&postcount=22

tarihinde Serdar Çavuşoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Arkadaşlar brc marka lpg ayarı yapmak isteyenler için kitmtm sitesinde detaylı türkçe döküman var.kitmtm brc ile aynı firma ve her şeyi aynı yalnız bilmeyen kişi sadece otomatik ayar yapabilir ince ayarlar için tecrübe lazım.Brc programını ise bir bulgar sitesinde bulmuştum ama şu an adresi aklımda değil.

Yorum bağlantısı
Serdar Çavuşoğlu

Merhaba, BRC için KitMTM klavuzu iş görür ancak kablonun yanında otomatik kalibrasyon için map sensörünüzde olmalı. KitMTM'de sensör aracın üstünde olduğundan gerek yok, ikisinin kablosuda aynı. Seri portunuz varsa basit bir devre ile iletişim kurabilirsiniz, elektronik bilginiz yoksa 3K Elektronik'ten kabloyu temin edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Serdar Bey, bu Teleflex GFI'ın kablosunu ve programını nereden temin edebiliiriz? Anladığım kadarıyla sizde yok..?

Yorum bağlantısı
Serdar Çavuşoğlu

Merhaba, kitMTM / BRC / Teleflex / Prins gibi markalar iso protokolü kullanıyor. Bunlar için yapacağımız usb kablolarda kullanılacak dönüştürücüler çok pahalı ve son kullanıcı için cazip değil, ucuz çin malı kullanıncada garanti veremiyoruz inanılmaz çabuk bozuluyorlar, bu nedenle üretmeme kararı aldık. İsterseniz linkteki kablodan alabilirsiniz.

http://www.ebay.com/itm/INTERFACE-LPG-AG-SGI-II-GFI-TELEFLEX-with-USB-/230702057866?pt=Other_Vehicle_Parts&hash=item35b6ea098a&vxp=mtr

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bekir Yığrık
(düzenlendi)

Sadece kutu yok, biz devreyi minicik yapıp usb'nin ucuna koyduk. Dahada küçük yapabiliriz ama bu sefer kaliteli bir ürün çıkmıyor. Örnek olarak linkte detayını görebilirsiniz.

http://www.mscsi.net...96&postcount=22

Serdar bey elinizde TARTARİNi için ayar kablosu var mı?

Sizin ürünleriniz genelde 1,8m diye hatırlıyorum.

Bunu 2m veya 3m yapabilirmiyiz. Herhangi bir sıkıntısı olur mu?

Sizden ürünü aldığımızda sitenizden destek, program alabilecek miyiz?

Bir de sizdeki programda LPG geçiş süresi 0 sn mi, yoksa 5 sn falan mı?

Filtre değişimi için yarı yıl tatilinde otomatik kalibrasyon yaptılar.

Keşke yaptırmaz olaydım. Daha önce 180-190 rahat basan araba zorlaya zorlaya 170i ancak görüyor.

Öncekine göre daha fazla yakıyor. %20 daha fazla.

Yolda giderken vitesi boşa atınca gaz devri 2-3 binlerde geziyor v.s.

tarihinde Bekir Yığrık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serdar Çavuşoğlu
(düzenlendi)

Merhaba, geç cevap için özür dilerim, malum yaz yoğunluğu. umera@mscsi.net adresine mail atarsanız arkadaşımız yardımcı olur. Destek olayı zaten sadece bizde mevcut, bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Otomatik kalibrasyon tartarini kit'ler için bir bilmece durumunda, normalde (bütün aeb yazılımlarında olduğu gibi) yüksek devirde manifolt basıncındaki değişimi yakıt trimleri ile takip etmesi gerekirken bunu rölantide yapıyor. Şahsi görüşüm aracınızı uzun süre kullanacaksanız soketleri aynı olan zavoli, omvl yada wentgas ecu ile değişim yapmanız. OBD destekli bir ECU takılırsa ayar derdinizde olmaz.

tarihinde Serdar Çavuşoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Bendeki kabloda kısa gelmişti,aynı sayı ve çapta kablo aldım,kesip ekleyerek uzattım,lap top u ön koltuğa koyup rahatlıkla yol ayarı yapabiliyorum(trafikte değil tabi).

Yorum bağlantısı
Bekir Yığrık
(düzenlendi)

Merhaba, geç cevap için özür dilerim, malum yaz yoğunluğu. umera@mscsi.net adresine mail atarsanız arkadaşımız yardımcı olur. Destek olayı zaten sadece bizde mevcut, bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Otomatik kalibrasyon tartarini kit'ler için bir bilmece durumunda, normalde (bütün aeb yazılımlarında olduğu gibi) yüksek devirde manifolt basıncındaki değişimi yakıt trimleri ile takip etmesi gerekirken bunu rölantide yapıyor. Şahsi görüşüm aracınızı uzun süre kullanacaksanız soketleri aynı olan zavoli, omvl yada wentgas ecu ile değişim yapmanız. OBD destekli bir ECU takılırsa ayar derdinizde olmaz.

Tavsiyeniz için teşekkür.

Tartariniden oldukça memnundum. Ayarını USTA(!!!)lar bozmasaydı.

Mail'den irtibata geçeceğim.

Uğraşmayı seviyorum. Hazırcı değilim yani :)

Bendeki kabloda kısa gelmişti,aynı sayı ve çapta kablo aldım,kesip ekleyerek uzattım,lap top u ön koltuğa koyup rahatlıkla yol ayarı yapabiliyorum(trafikte değil tabi).

Diğer donanımlarda Usb 5metreye kadar uzatılabiliyor.

Bunda 2m uzatılsa da olur.

tarihinde Bekir Yığrık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Çavuşoğlu

Merhaba, normalde sağlıklı sinyal için kablo boyu standartlarla 180cm max olarak belirlenmiştir, uzunluk arttıkça pulse kaybı söz konusu olduğundan biz bu mesafeyi geçmeyi düşünmüyoruz. 2mt'lik USB uzatma ile kullanmada bir sakınca yok.

Yorum bağlantısı

Merhaba, normalde sağlıklı sinyal için kablo boyu standartlarla 180cm max olarak belirlenmiştir, uzunluk arttıkça pulse kaybı söz konusu olduğundan biz bu mesafeyi geçmeyi düşünmüyoruz. 2mt'lik USB uzatma ile kullanmada bir sakınca yok.

Merhaba Serdar hocam, uzun zaman sonra karşılaşmak ne güzel, LPG ayarı için çalışmaların meyvesini vermeye başlamış gördüğüm kadarıyla. Devamını dilerim arkdaşım.

Arkadaşlar reklam olarak algılanmasın, ben serdarı elektronik ve baska bir forum sayesinde tanıyorum. LPG ayarı için 2 yıldan fazladır uğrasıyor diye biliyorum. Umarım fransız otolarının benzin depo seviyesine de çare bulup milleti fazladan para harcamaktan kurtarır.:)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Çavuşoğlu

Merhaba Hüseyin bey, tekrar sizi görmek çok güzel. Depo konusunda çalışmalarımız var ama adc-dac sistemler biraz pahalıya çıkıyor, mevcut çözümler daha ekonomik.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Recep Mura

Bende araştırıyorum Talip Bey'in sayesinde eğer yapabilecek gibi olursam hemen temin etmeye çalışacağım...Ama kaş yapayım derken göz çıkarmaktan da korkuyorum tabii....

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ergin Ateş

Arkadaşlar reklam olarak algılanmasın, ben serdarı elektronik ve baska bir forum sayesinde tanıyorum. LPG ayarı için 2 yıldan fazladır uğrasıyor diye biliyorum. Umarım fransız otolarının benzin depo seviyesine de çare bulup milleti fazladan para harcamaktan kurtarır. :)

LPG ayar konusunda aydınlatıcı bilgiler vermesi çok güzel olmuş MSC'nin. Fransız araçların depoları için güzel bir cihaz var ben 50TL'ye aldım ama daha taktıracak bir usta bulamadım. Takar takmaz burada paylaşacağım. Aslında basit bir mantığı var. Depo veri kablosuna takılan dirençle aynı mantıkla çalıyor. Bu o işi otomatik yapıyor. Telefonla gerekli tüm bilgiyi alabilirsiniz.

http://www.3k-lpg.com/tr/ke013-my05.htm

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serdar Çavuşoğlu

Merhaba, o cihaza gerek yok. 4,7k 'lık bir direnci buton ile anahtarlıyabilirsiniz yada çek-bırak röle takarsınız gaz valfine giden hattan elektrik alınca röle ile hatta 4,7k vurursunuz :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Bekir Yığrık

Arkadaşlar LPG ayarını  kendiniz yapmanızı tavsiye ederim.

Görev yeri Muş'ta tartarini servisi olmayınca aldım.Yani mecburiyetten aldım diyebilirim,ama; iyi ki de almışım.

Yaklaşık bir ay önce satın aldım. 

Kalibrasyon yapmasanız bile yaz-kış LPG'ye geçiş sıcaklıklarını değiştirirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 2 hafta sonra...
Tuncay Arslan

Serdar Bey, AKL kit için kablomuz var gördüm inceledim ama bunun yanında çoklu kablo almak mantıklı mıdır belli başlı bilinen yaygın markaları da ayar yapabilmek amacıyla. Aradaki fiyat farkı nasıldır?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...