İçeriğe Yönlendir

Jantların Ağırlıkları

Emre Özcan

Recommended Posts

Emre Özcan

Sevgili ve Saygıdeğer büyüklerim, dostlarım. Elimden geldiğince okudum forumdaki jant ile ilgili yazıları. Merak ettiğim şeyleri bulamadığım için sormak istedim. Eğer cevap var da ben bulamadıysam şimdiden özür dilerim.

2011 Focus HB Comfort sahibiyim. Aracım aynen aldığım gibi duruyor, hiç bir değişiklik yapmadım.

Titanyum, Collection ve özellikle bir alt kasa ghia'nın (galiba) jantlarını çok beğeniyorum.

Merak ettiğim ilk şey orjinal saç jantın ağırlığı ile titanyum ya da collection gibi alaşımlı jantların ağırlığı arasında nasıl bir fark vardır ?

Diğer konu, 15 inç titanyum, collection ya da alt kasa ghia'nın jantlarından alıp, lastiklerimi değiştirmeden (195 65 15) taksam, görünüm olarak nasıl olur acaba?

Yardımlarınız, fikirleriniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Jant 17 ye kadar düşünün derim. Aşırı bir tüketim farketmez. Görüntüsü de cabası. Jant değiştirecek olduktan sonra aynı ebatta kalınmamalı bence. ki 15'de hiç kalınmamalı...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

195/65/15 sac jantlı lastik ile, 205/55/16 alumünyum jantli lastiği hiç tarmadım ama aşağı yukarı aynı olacaktır, 15 inch Alu jant, standart olarak 5x108 bijon aralğınıda ford da yoktur. motorunuz benzinli mi?

Yorum bağlantısı
Emre Özcan

195/65/15 sac jantlı lastik ile, 205/55/16 alumünyum jantli lastiği hiç tarmadım ama aşağı yukarı aynı olacaktır, 15 inch Alu jant, standart olarak 5x108 bijon aralğınıda ford da yoktur. motorunuz benzinli mi?

Evet Sayın Bayur, Benzinli.

Jant 17 ye kadar düşünün derim. Aşırı bir tüketim farketmez. Görüntüsü de cabası. Jant değiştirecek olduktan sonra aynı ebatta kalınmamalı bence. ki 15'de hiç kalınmamalı...

Lastiklerim daha çok yeni, aracım 11000 km de daha. Michelin Alpin kış lastiklerimi daha bu kış başında taktım. Yollar da pek iyi sayılmaz. Hem jant düzeltmekle uğraşmamak hem de ekstra lastik masrafı yapmamak istiyorum.

Hem karnım doysun hem de ekmeğim bütün olsun anlamına geliyor belki :) Teşekkür ederim Sayın Tarım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

15 yerine 16 düşünün derim. Hatta ben olsam masraf edeceksem janta,en az 17" alamıyorsam hiç bir şey yapmaz olduğu gibi binerdim.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

ben size focus için 16 derim çünkü 17 olursa lastik yanakları ince takmak isteyebilrsiniz.buda elbette yolların durumunu göz önüne alırsak bence gereksiz.

geçen hafta 195-45-16 olan fiesta lastiklerimi 195-50-16 ile yeniledim.içim rahat lastiklerim daha yumuşak .

ince yanakmı hayatta işim olmaz.

yinede karar sizin.

Yorum bağlantısı
Emre Özcan

15 yerine 16 düşünün derim. Hatta ben olsam masraf edeceksem janta,en az 17" alamıyorsam hiç bir şey yapmaz olduğu gibi binerdim.

Haklısınız Sayın Tiftik. En mantıklısı kış ve normal lastikler eskiyinceye kadar beklemek. Lastik alırken de Sayın Atun'un da haklı görüşleri üzerine 16 ya da 17 inç tercihi yapmak.

Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Kazasız ve belasız günler dilerim. Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...