İçeriğe Yönlendir

Orta Konsoldaki Çakmaklık Kapanmıyor

Mehmet Özaltun

Recommended Posts

Mehmet Özaltun

merhaba

orta konsoldaki çakmaklığın kapağını kapatıyorum ancak ya bir kaç saniye sonra yada hemen geri açılıyor .Bu sorun kronik mi çözümü mevcut mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Özaltun

evet elektrikli el freninin yanındaki kapak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence kronik.. Tırnağı kırıldığı için tutmuyor ve kendiliğinden açılıyor...

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

Bu parçada kronik bir sorun olduğunu ilk defa duydum, muhtmelen kilit mekanizmasında bir sorundan dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özaltun

sadece ben mi yaşıyorum bu sorunu

şansa bak ;çözüm yolu bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Özaltun

ersen bey; mert beyin eklediği resimdeki kapak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortağımın c-max'da da aynı sorun vardı, tamir edip etmediğimi hatırlamıyorum, muhtemelen tamir etmişimdir.. ilk fırsatta inceleyeceğim...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ersen bey; mert beyin eklediği resimdeki kapak

Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortağa sordum şimdi...

Tamir etmişiz..

Kapağı kilitleyen küçük bir yay varmış, o yay zayıfladığı için tırnak tutmuyormuş.. Yayı değişmişiz. Kapak düzelmiş..

Yorum bağlantısı
Emrah Arıcan

benım c-max tede çakmaklıgı hiç kullanmış değilim fakat çakmaklık calışmıyor ısınsın die bastırdıgımda yerine oturmuyor. ayrıca küllük kapagıda sonuna kadar acılmıyor

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban
(düzenlendi)

O kapağın içersinde sağa-sola hareket edebilen küçük bir parça var kapağı kapamayı sağlayan.Ben onu tamir etmiştim.O bölüm sökülüp elk.fren söketi çıkarılacak parça kontrol edilecek.Kapakta geri sarmayı sağlayan zemberek mantığında çelik bir tel var o yerinden çıkmış ta olabilir..Eğer el beceriniz varsa tamir edebilirsiniz kolaylıkla..

tarihinde Abdurrahman Balaban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Özaltun

Sağolun yarın sökmeye çalışacağım sanırım yapabilirim.Sigara içmeyen biri olarak beni rahatsız ediyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Özaltun

söken varsa tarif edebilir mi bugün biraz baktım ancak nikelaj kaplamanın sağ kısmı (yani kapak tarafı;) biraz açılıyor ancak fren tarafı biraz zorlanıyor u yüzden bende zorlamaya cesaret edemedim.Mehmet ve Abdurrahman beyler biraz detaylı anlatırsanız ben yapabileceğime inanıyorm

Yorum bağlantısı
Mehmet Özaltun

Abdurrahman bey şu çakmaklık kapağı ile ilgili tecrübenizi detaylı olarak payaşırmısınız

Yorum bağlantısı
Doğan Aksu

Aynı sorundan bendede var birkaç kere sökmeyi denedim ama kırma ihtimaline karşı vazgeçtim. Servise sorduğumda o kısmın el freni bölmesiyle beraber değiştiğini fiyatınında yanlış hatırlamıyorsam 750 tl civarında olduğunu söylemişlerdi. Belki çok basit bir arızadır ama iş kırmadan sökebilmekte. Sökmeyi bilen bir arkadaş anlatırsa çok hayra girecek.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Arkadaşlar

-Kol dayamanın 2. kademesini yani büyük olan bölümünü açıyorsunuz

-kapağın sabitleme kilidinin(kapağın kapanmasını sağlayan parça) altında bir adet yıldız başlı vida var( eğilip bakarsanız görünür) o vidayı söküp bardak koyma bölümü ile beraber olan parçayı kaldırıyorsunuz.

-daha sonra nikelajlı olan çerçeveyi tırnaklarından kurtarabilirsiniz

(nikelajlı kısmı yukardaki tarif haricinde zorlamayın fren tarafındaki tırnağı kırılabilir)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

arkadaşlar benim aracın kapağı da tutmuyordu söktüm be küçük bi tırnak var o kırılmış, tırnağın yerine, toplu iğneyi kestim ,ısıtttım resimdeki beyaz plastiğe bastım orjinal gibi oldu

dfEeHyM.jpg

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

arkadaşlar benim aracın kapağı da tutmuyordu söktüm be küçük bi tırnak var o kırılmış, tırnağın yerine, toplu iğneyi kestim ,ısıtttım resimdeki beyaz plastiğe bastım orjinal gibi oldu

:bravo: Tebrik ediyorum güzel çözüm. Ben de yayı çıkarıp attım. Açılması da kapanması da manuel oldu. Sigara kullanan olmadığı için sadece ilk görenler meraktan açıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...