İçeriğe Yönlendir

Geceleri Öksürük Ve Titreme

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi

Selamlar. Çok değerli bir kız arkadaşımın salı gününden beri bir rahatsızlığı var ve günde 2 antibiyotik verilmesine rağmen çözüm olmadı. Tecrübesini edinmiş ve bilgisi olan tüm üyelerimizden yardım istiyorum.

Kendisinin şikayetleri: Geceleri yüksek ateş, titreme, çok fazla üşüme, öksürme.. Kronik bronşit rahatsızlığı var.

Ögrenmemi istediğiniz şeyleri hemen sorabilirim. Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

SEmih geçmiş olsun abim. eskiler terleyip atması lazım derler bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Semih geçmiş olsun dileklerimizi ilet arkadaşına doktor değiliz tabi ama iğne ile çözülür arkadaşının sıkıntısı en etkili yol diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Doktora gidilmedi mi? Gidildiyse ne teşhis koydular?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

böbreklerde birşey var mı? Tuvalet frekansı normal mi? İnternette yabancı kaynakları biraz tarayın. 1 haftada geçmezse kan ve idrar tahlilinden başlayın.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bronşit ve bademcik iltahaplanması teşhisi konmuş

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Semih Kuru öksürük varsa bende annemde ve kayınvalidemde kesinlikle işe yarayan bir yöntem var

Yatmadan evvel Çörek otu tozunu biraz bal veya pekmeze karıştırsın içine zencefil veya zerdecal da koysun.Kuru öksürüğü anında keser.

Diğer şeyler için bilgim yok,Acil şifalar dilerim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bronşit ve bademcik iltahaplanması teşhisi konmuş

geçer.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Titreme ve üşüme ateşin belirtisi, ateş enfeksiyonun belirtisidir.. Daha doğrusu vücudun savunmasıdır.

Kaç gündür ilaç kullanıyor.. ?

Sağlıklı bir bünyede 3 günde belirti göstermesi ve hastanın rahatlaması gerekir..

Antibiyotiğin yanı sıra ağrı kesici ateş düşürücü bişeyler de almalıdır..

imza: ikiz çocuk babası

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Titreme ve üşüme ateşin belirtisi, ateş enfeksiyonun belirtisidir.. Daha doğrusu vücudun savunmasıdır.

Kaç gündür ilaç kullanıyor.. ?

Sağlıklı bir bünyede 3 günde belirti göstermesi ve hastanın rahatlaması gerekir..

Antibiyotiğin yanı sıra ağrı kesici ateş düşürücü bişeyler de almalıdır..

imza: ikiz çocuk babası

Abim yorumun için teşekkürler. Arkadaşım salı gününden beri kullanıyor ilacını. Henüz olumlu bir etki yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abim yorumun için teşekkürler. Arkadaşım salı gününden beri kullanıyor ilacını. Henüz olumlu bir etki yok

Doktorunun bu konuda uyarmış olması gerekirdi..

Bir hastaneye gitsin ve tüm tahlillerine bakılsın Semih.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Semih geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

Çok geçmş olsun, umarım tez zamanda sağlığına kavuşur.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Semih kullandığı ilaçları yazarmısın ?

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Geçmiş olsun. İğne iyi bir çözüm olabilir. Bazı bünye hapla atlatamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

croxilex antibiyotik, benical cold, benical öksürük şrubu ve dolorex

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benical cold içinde ateş düşürücü var zaten ; yeterli olmalıydı.. Ateşini ölçsün eğer çok çıkıyorsa hastaneye gidin düşürsünler.. Benicalde paresetamol vardır yeterli gelmiyorsa nurofen tablette içebilir ateşi daha kolay düşer ama dediğim gibi çok yükseliyorsa ( dereceyle ölçün üşümeye titremeye göre hareket etmeyin ) sağlık kuruluşuna tekrar gidin 4-5 günde geçmiş olmalıydı :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkürler. İbrahim abicim çok geçmiş olsun tavsiyeni dinleyeceğiz.

Ersen abicim ateşde bi sıkıntı olursa yazarım burdan teşekkür ediyorum

Sadık abi bende farklı bir durumdan korkuyorum.. Umarım ciddi birşey çıkmaz. Konuyu takip'e alırsan tecrübelerin bize kesin faydalı olacaktır abicim

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Doktorunun bu konuda uyarmış olması gerekirdi..

Bir hastaneye gitsin ve tüm tahlillerine bakılsın Semih.

+1

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Semih geçmiş olsun.

Bademcik enfeksiyonudur. doktor bey in dediği gibi görülmesi lazım. Amoklavin keser diye biliyorum ancak salı gününden beri antibiyotik kar etmedi ise iğne olması lazım. Acil de çözerler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

<p>Hekim arkadaşların önce basit bir "arıza" teşhisi koyup, işler sarpa sarınca ikinci bir arıza teşhisine doğru gitmeleri, hasta ölürse felan da "zaten ciğerleri de zayıftı" demeleri beni çok endişelendiriyor. Birçok yakınıma kanser teşhisini zamanında koyamadı arkadaşlar, carttır curttur diye merhem iğne fizik tezavi vs verdiler. Kanser çıkınca da "eh napalım" demekten başka birşey yapmadılar.</p>

<p> </p>

<p>İlginç meslek. Çok zorlukları var ama eğitim felsefesi kesinlikle bizim teknik alanlar gibi değil. Biz en kötüden başlar basite doğru gideriz. Onlar kolaydan başlayıp zora gidiyor. Olmadı hasta debeleniyor.</p>

<p> </p>

<p>Fatih Bey "filim çektirin, kan tahlili" diyor. Tamam da hekimi hasta olarak ziyaret edince sizinle konuşmuyor yüzünüze bakmıyor ki? Dinlemiyor bile. Bu tabi genel için. Siz deseniz filim diye, önce bir gerek yok biz bundan çok gördük diyecek. Hadi ikna ettiniz radyolojiye sevk yazdı, radyoloji 35 gün sonraya gün verecek.</p>

<p> </p>

<p>İki hafta önce kayınvalide vefat etti. Yazın muayene ettirdim hekim arkadaş yine bizle fazla konuşmadan biz hazırol vaziyette (aman ha kızdırırız da bizi kovalar tipinde) ultrason verdi. Hemen gittik ultrason randevusuna 35 gün sonraya. Acil birşey olsa ne diyeceğiz? 35 günde hasta ölecek. O gün çekilenler de 35 gün önce randevu alanlar. Şunu bir kez kaydırsalar olmaz mı ileriye öyle gitse?</p>

<p> </p>

<p>Geçen vefatıından önceki durumda da çok sıkıntı çektik hekim arkadaşlardan. Buradan hekim olan arkadaşlara diğer halka biraz daha samimi davranmaya çalışmalarını önereceğim. Sizlerle hastanede konuşulmuyor, bulunamıyorsunuz, yoksunuz. Buluduğunuzda da sakin konuşamıyoruz, birşeyler söyleyip gidiyorsunuz. Hasta viziti sırasında da yanındaki refakatçileri ya dışarı çıkarıyor, ya da yüzüne bile bakmıyorsunuz. Sanki elinizde hasta değil bir meta var. Belki de öyle. Ama ben oto servislerinde bile daha fazla ilgi gördüğümü ifade etmeliyim müşteri olarak. Belki de psikolojik, geçen hafta anneyi hastane hataları silsilesi yüzünden (isteyene açıklarım) kaybettik işte. Bir sürü yanlış tedavinin ardından "zaten kalbi de zayıf" demezler mi? Öldü....</p>

<div id="myEventWatcherDiv" style="display:none;"> </div>

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Muhakkak hastaneye gitmelisiniz.4-5 gün geçmeyen ateş antibiyotiğin yaramadığını ya da yetersiz geldiğini gösterir bence.Ama çözüm burası değil.!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Semih arkadaşına acil şifalar dilerim.

Mehmet Hocam başınız sağolsun. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ben çok teşekkür ederim hepinize.. Fatih doktorum teşekkür ederiz kız arkadaşım Pazartesi tahlillere gidecek. Sonuçları ve gelişmeleri burdan yazsam yine yardımcı olursunuz umarım.. Sağlık ne önemli birşey böyle...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...