İçeriğe Yönlendir

Geliri Somali Ye Gönderilecek Mercedes Jeep

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Böyle haberleri okudukça ve gördükçe göğsüm kabarıyor.diyanet vakfına bağışladığı son model jeepin ihale usulü ile satışı yapılıp aracın bedelini somaliye göndericeklermiş bravo tek kelime.haber aynen aşağıdaki gibi yazıyor.

Bir hayırsever vatandaşımız tarafından geliri Somali`ye gönderilmek amacıyla Vakfımıza bağışlanan 2009 Model Mercedes Benz (Jeep) dizel (Tipi : ML 280 CDİ 4 Matic) arazi taşıtı, geliri Somali`ye yönelik hizmetlerde kullanılmak üzere 15 Mart 2012 tarihinde ihale ile satılacaktır.Burdada sitenin web adresi var.http://www.diyanetvakfi.org.tr/99/guncel/geliri-somaliye-gonderilecek-arac-satisa-sunuldu#!prettyPhoto[gallery1]/0/

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fotoğrafı çeken arkadaşlar düşünememiştir büyük ihtimalle...

İnşallah öyledir Yavuz. Niyet iyi ise Allah kabul etsin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Somali'den önce ülkemizdeki aç çocukları beslesek?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Somali'den önce ülkemizdeki aç çocukları beslesek?

+1905 :yes:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

yavuz araç muhayyen bedel üzerinden ihale edilecek yani bu işi yapan uyanıklar bu arabayı ucuza kapatabilirler. madem hayır için yapılacak yüksek tutsalarmış daha iyi olurmuş diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

yavuz araç muhayyen bedel üzerinden ihale edilecek yani bu işi yapan uyanıklar bu arabayı ucuza kapatabilirler. madem hayır için yapılacak yüksek tutsalarmış daha iyi olurmuş diye düşündüm.

+1

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

arabayı ne diye diyanete vermişler ki anlayamadım. sat arabanı parayı da kime bağışlıyorsan bağışla. yinede hayreden insanların olması güzel. Allah hayırlarını kabul etsin.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Allah kabul etsin.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

arabayı ne diye diyanete vermişler ki anlayamadım. sat arabanı parayı da kime bağışlıyorsan bağışla. yinede hayreden insanların olması güzel. Allah hayırlarını kabul etsin.

Araç diyanete verilmemiş. Diyanet vakfına bağışlanmış.. Diyanet vakfı da bu aracı satıp paraya çevirmek istiyor..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orayı da beslemenin zararı ne Sani? İki gün sonra bizim o hallere düşüp de Somali'nin bize yardım etmeyeceğine ilişkin bir garantin mi var? Ya da insanlık öldü mü? Bizim ülkemizdeki aç çocuklar ile oradakiler karşılaştırma götürmez. Bizde en açına bile komşusu vs. bir ekmek verir. Adamlar ekmeği bırak unu suyla karıştırıp yedikleri bulamacı bulamıyorlar.

Elbetteki yardım etmeyelim demiyorum. Ancak önce kendi içimizdeki sorunları çözelim. Ya da bizimkilere 5 yardım ediyorsak, dışarıya 1 yardım edelim. Ama kendimizi de unutmayalım...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Somali'nin durumunu Türkiye'nin en kötü yeriyle ile karşılamak abesle iştigal olur.

Ülkenin içine de yardım yapılıyor gayet güzel, ama olay farklı, oradakilerin direk ekmeğe ihtiyacı var.

Ayrıca dünyanın öte yakasındaki çocuklara yardım etmek kadar güzel bir duygu var mı? Ben gurur duyuyorum şahsen.

Bizim tarihimiz de kültürümüz de bunu gerektirir.

Şu da var. Hayırsever bir vatandaş gönlünden kopmuş, şu veya bu şekilde bindiği arabasını bağışlamış. Bize Allah kabul etsin demek düşer.

Arkadaşlar beni yanlış anlıyorsunuz.

Türkiye'de sürekli kampanyalar yapılıyor ancak aynı kampanyalar kendi içimiz için yapılmıyor. Ben bundan bahsediyorum...

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Bir ara birden bire! ne popilerdi, somalililer. Televizyon reklemlerı, billboardlar falan. Sonra birden kesildi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kampanyalar genelde gerçekten çok acil durumlarda yapılıyor. Somali gibi. Ama bu kampanyaların benzeri Van için de yapıldı. Çünkü acil. Onun haricinde bir çok dernek fakirlere yardım ediyor. Bunlar yoluyla yapabilirsin. En güzeli kendin bulup kendin görmen. Ama bu çok zor.

Ben çevremdeki bildiğim ailelere her zaman yardımcı oldum ve hala da olduğum 1 aile mevcut.

Sence bizde acil olan aç insanlar yok mu? Kar yağdığında istanbul'da 2000 evsiz toplanıyor, bunlara sürekli yardım ediliyor mu? Van'da hala çadırlar yanıyor, bunlara ediliyor mu?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

5UrWF.jpg

Bu resmi çok paylaşıyorlar arkadaşlar. :) Nerede ve kim çekti bilmem, ilgim yoktur, paylaşırken de kimseyi hedef almadım, benim için yıllardan beri gittiğim bir toplumsal olaydan başka bir anlam ifade etmez. :good1:

Allah tüm muhtaçlara yardım etsin. Nereye yapıldığının pek önemi yok önemli olan ihtiyaç sahibine yapılması yardımların. Sabahları Uzunçayır, akşamları Zincirlikuyu Metrobüs istasyonunda dilenen bir tane yarma var, genelde çorapsız ve terlikle geliyor oraya sömürü amaçlı, 'Açım, vallahi açım abi/abla! diye bağırıyor, bir gün git çalış, ne dileniyorsun burada diyeceğim ama bayağı semirmiş dayak yerim diye korkuyorum.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Somali'deki açlık, bizim sokakta yaşayanlarımızda bile yok.

Bizim evsizlerimiz bile bir şekilde karnını doyuruyor, havalar düzgün gitmezse, sığınacak bir dam bulabiliyor.

Somali'de yaşayanların böyle bir şansı yok.

Bırakalım artık şu önce içimizdekiler edebiyatını.

Ben çok kızıyorum bu lafa.

Kızma Ahmet niye kızıyorsun. Konuşuyoruz şurada.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kim nereye istiyorsa oraya yardım etsin. Kimseye niye şuraya yardım etmiyorsun da oraya ediyorsun dememek lazım. İçinden gelmiş oraya yardım etmiş. Biz de başka yerlere ederiz olur biter. Bu gibi yardım faaliyetlerini her zaman desteklemek lazım. Kim içinden nereye yardım etmek geliyorsa etsin. Yolu açık olsun, Allah yardımlarını kabul etsin, yerine ulaştırsın.

Yorum bağlantısı
Misafir

Gerçekten zor durumda bu insanlar,ve eminimki müslüman olmalarınında böyle olmalarında etkisi var,hristiyan olsalardı anında yardım yağardı dünyadan,ama varsın olmasın müslüman müslümana yeter hatta diğerlerinede yeteriz evelallah.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen anladın ben de senin anladığını anladım. Sen de benim anladığını anladığım şeyleri anladın :D

O zaman anlıyanlar anlamıyanlara anlatsın :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sana karşı yazmadım Sani. Seni severim. Zaten sevdiğim insanlardan duymak daha çok üzüyor beni.

Kızıyorum, çünkü insanların açlığı, siyasete malzeme yapılıyor.

Sırf muhalefet olmak adına, sırf muhalefet oldukları yaptığı için, yapılan yardımlara laf ediliyor, Somali vb. yerlere sırtımızı çevirmemiz isteniyor.

Herşey bir tarafa, bizim tarihimiz buna engel.

Bu ülkeleri kendi ülkemizden ayrı düşünemeyiz. Bizim onlara, onların bize karşı sorumlulukları var.

E zaten onu diyorum ben de.

Somali deki açlığın benzeri, ülkemiz sınırları içerisinde nerede görülmüş???

Biz yardım etmesek adamların içecek suyu bile yok. O insanlara yardım edilmemesi halinde ölmekten başka yol yok önlerinde.

Tabi bir de gemileri kaçırıp korsanlık yapmak!!!...

Böyle bir durumda, nasıl deriz ki önce içimizdekileri halledelim diye???

Ayrıca, açlık ile mücadele edilmezse, insanoğlunu ve gelişmiş ülkeleri ileride çok kötü şeyler bekliyor...

Geçen bir haber okudum, şimdi detaylıca hatırlamıyorum ama, bir AB ülkesi yetkilisi mi ne, teşekkür etmiş, siz olmasanız Somali kimsenin dikkatini çekmeyecekti diye...

Asla sırt çevirelim demiyorum. Ama Somali'nin de siyasete kurban gittiğine %100 eminim. Bu hem iktidar hem de muhalefet parti ile alakalıdır.

Benim demek istediğim, kendimizdeki sorunlara da aynı özeni gösterelim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...