İçeriğe Yönlendir

3 Aylık Fiestada Kapı Direğinde Boya Çatlağı

Vural Çalışır

Recommended Posts

Vural Çalışır

valla araç sahibi olarak yorumum,fabrikasyon bir hata.çatlak yer kapı çerçevesinin ayna bölgesine inip kapı içine kaynaklı olan köşesi.

çevresinde esneme yok sürtme yok.çerçevede iz yok sadece iki ön kapının ayna yanı çerçevede boya kırığı var ama benim kalite anlayışıma göre hoş değil.

neden derseniz;4 yıl bir araba fabrikasında 3 yıl üretim 1 yılda yeni araç projesinde çalıştım.piyasada bulunan bir çok arabanın istediğiniz bölgesini orjinal olarak dağıtıp toplayabilirim.araç kalitesi konusunda da bir çok bilgiye sahibim.bugüne kadar sıfır olarak alınmış es dost araçlarında 10 dakikalık incelemede en az 10-15 hata buluyorum.

bir montaj fabrikasında en az 500 kişi çalışır ve en az 3000 civarı parçayı birbirine uyumlu olarak mantajlar.tabiki parça hataları olur değişir düzelir,sorun olmaz.

ama bir boş araç gövdesi kaynak fabrikasından boya fabrikasına girer önce fosfat havuzuna tamamen daldırılır kurutulur robotlar boyar kurutulur boya kaliteden geçer montaja teslim edilir montaj bitimi kalite birimi tekrar kontrol eder taşıma şirketine teslim edilir.ve bayiye ordanda bize gelir.

ve ford 3 yıl boya 12 yılda paslanmazlık garantisi veriyor.

bakalım o garanti ne işe yarayacak ailemde 5 tane avukat var.makul ve mantıklı bir cevap alamazsam servisten uğraşacağım onlarla.

biraz uzun oldu kusura bakmayın ama 40 binlira veriyorsak bir araça söz hakkımız olmalı diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vural Çalışır

:good1::bravo:

önce diyorum otosana mail atıp cevapmı beklesem yoksa servisemi gitsem ?

hangisi daha mantıklı olur sizce?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Önce servise git, tamir ederler ama başka şey istersen %99 kıvıracakalar, servis kaydı açtır ve otosana başvur, sonucu sana söyliyim, gelin macun sürelim bitsin bu iş diyecekler, onun dışında işin mahkemeliktir, onuda kazanman çok zor, çünki bu önemsiz sınıfta bir kusur, ben bu konularda acaip gıcık olurum, anında mahkemeye veririm ama senin arabadaki durum gerçekten önemsiz, uğraştığına değmez, servis hemen halledecektir mutlaka.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Her zaman derim, kendi ustan olacaksın ve bizdeki servilser ve adı usta olanların %99 bir halt bilmiyor, heleki arabalar geliştikçe iş daha da kötüleşiyor, eğitim yok, istek yok maaş yok, servislerden beklentiniz olmamalı, işi yalandan öğrenen de istifa edip dükkan açıyor, kasaplığa orda devam ediyor ne yazıkki.

Yorum bağlantısı
Serdar Can
(düzenlendi)

Bu çatlaklar aracın ana govdesinde değil de kapılarda dikiz aynalarinin hemen arkasında değil mi? Ben de kontrol ettim sürücü kapısında var aynı şekilde. Sağ kapıda yok. Benim aracım da 2012 model satın alali 2 ay oluyor.

tarihinde Serdar Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:good1::bravo:

önce diyorum otosana mail atıp cevapmı beklesem yoksa servisemi gitsem ?

hangisi daha mantıklı olur sizce?

prosedür, servis başvurusu ile başlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Burası Türkiye...Böyle şeyler kulağıma hiç yabancı gelmiyor...

Yorum bağlantısı
Vural Çalışır

bir kaç gün yoğunum,sonra inşallah servise gidicem sonucunu buradan bildiririm.

çağlar beyin dediği gibi önce bir servise uğrayalım bakalım.

bir arkadaşın daha aynı sorundan muzdarip olduğunu da öğrenmiş olduk bu arada.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Daha önce de yazdığım gibi aynı seri araçlarda mutlaka aynı sorun vardır.Bir çok kişi henüz farkında değildir..

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Hakkınızı sonuna kadar arayın , rutuşla felan olacak iş değil . Şahsen bana bir usta rutuş yapalım dese , gerçi diyemez neyse :) Geçmiş olsun .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Amma abartıldı bu konu, bende çok sinir olurum, neden bu sıkıntı olsunki, gider kavga ederim hatta, ama bu rötüşla hallolur, kendim hallederim sorun bile saymam, önemlide değildir, Ford' u bu hataları yüzünden asla savunmam, yanlış anlamayın, gerçek bir sorun olsa canlarına okumak için elimden geleni yaparım ama bu konuda kendinizi üzmeye değmez.

O kısımda dediğim gibi dolgu macunu var ve kapı her kapanışında o kısım hareket eder, bence sorun yeterince o macundan konmaması, bu yüzden sadece boya olmaz yine çatlar, biraz o esnek silikonumsu şeyden sürülecek, servis 2 dakkada halleder ve bir daha tekerrür etmez, macunun üstüne, oje fırçası ile sürülecek kadar boya sürülecek zaten, anlaşılmaz bile.

Rötuş olacak başka yolu yok, yada bırakın öyle kalsın 50 senede geçse o şekilde kalacaktır zaten, ben çok sinir olurum bu durumlara fakat bu gerçekten sorun bile değil, servise gidince alacağınız cevaptanda anlayacaksınız zaten, boyası soyulan fiestalara bile birşey yapamadılar ki bu gerçek bir sorundu, o yüzden bu hiçbirşey.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Çiçek

öncelikle merhaba bu çatlak kapının neresinde resimden tam çıkaramadım

Yorum bağlantısı
Serdar Can

Kapının iç tarafında dikiz aynasının hemen arkasında sayılabilir. Dosemenin son bulduğu üst noktada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...