İçeriğe Yönlendir

Göstergedeki Saati Ayarlama..?

Cengizhan ünal

Recommended Posts

Cengizhan ünal

ford fusion marka aracımın göstergedeki saatini ayarlayamadım bilgisi ya da önerisi olan arkadaşlar akıl verirlerse memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Cengizhan ünal

hayır gösterge panelindeki saatten bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

göstergelerin arasında devir saatine yakın olan cubuğu iki kere ileri itin sonra sağdaki koldan saat dakika değiştirilebilir

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

fiesta, focus, c-max ve mondeo'da o saat radyo saati ile eşzamanlı. radyo saatini ayarlarsanız o da düzelir.

Yorum bağlantısı
Volkan Uzun

göstergelerin arasında devir saatine yakın olan cubuğu iki kere ileri itin sonra sağdaki koldan saat dakika değiştirilebilir

benim de aküm yenilenince saat sıfırlanmıştı aynen böyle yapıp düzelttim.

(2005 ford fusıon 1.4 tdcı)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengizhan ünal

radyodan nasıl ayarlanıyo acaba saat bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Recep Mura

aynı sıkıntı bende de var kitapçığına bakarak ayarlamaya çalıştım ama olmuyor bir ara sürekli o düğmeye basarak dakika dakika iletleyerek ancak ayarlamıştım halbuki o çubuğu ittirince saat veya dakika ayarlanabiliyor olması lazım ama benimkinde olmadı veya ben yapamadım kolay yolu mutlaka olmalı önümüzdeki hafta saatler ileri alınacağından çok da kurcalamadım...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Volkan Uzun

Bu gün aracımın saatini ayarlayım dedim.

Yapılması gerekenler ; Gösterge panelinde iki tane uzun çubuk var,bunlardan soldaki (yanında saat sembolü var) çubuğa ard arda iki kere basarsanız saatinizin dakikalarının tek tek arttığını göreceksiniz. bu işlemin hızlı gerçekleşmesini isterseniz 2. basışınızda elinizi basılı tutuyorsunuz dakika kısmı hızlı bir biçimde ilerliyor.. saatinizi getirmek istediğiniz saate kadar elinizi çekmiyorsunuz ve işlem tamam.

:good1: :good1:

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bu şekilde yapıyorum bende ama bunun daha kolay direkt saat kısmını ilerletebileceğimiz bir kısayol yok mu mesela saatler geri alındığında saati bir saat geri almak için 1380 dk ilerleyene kadar basmak lazım bu da bir hayli zahmetli en son saatler geri alındığında hiç dokunmadım bu yüzden saatler ileri alınınca düzeldi çok şükür ama mutlak saat kısmının da ayarlanabilmesi lazım bunu bilen yok mu? yada gerçekten bizim araçlarda yok mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Orman

ben şunu buldum.kontak kapalıyken saat ayar düğmesine bir kere bastığınızda 0-12 modu bir kere daha basınca 0-24 moduna geçiyor saat.kontak açıkken dakika ilerliyor.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bugün aklıma geldi bahsettiğiniz şeyi denedim ama benimkinde olmadı...hiçbir değişiklik olmadı...ayrıca bizim araçların saat kısmını kolay ayarlama yöntemi yok sanırım bilen çıkmadığına göre...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Alper Keskin

radyo üzerinden değiştiriyorsunuz kadrandakide değişiyor

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Recep Mura

2004 modellerde radyoda saat yok yada ben bulamadım dolayısıyla bahsettiğiniz gibi kolayca kadrandaki saati ayarlayamıyoruz....

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Saat 12'de akü kutup başlarını söküp takın :) Başka çözüm gelmedi aklıma..

Yorum bağlantısı
Recep Mura

O da başka sıkıntılara sebep olabilir teyp kodu vb. neyse öyle devam etsin saatler eski haline dönünce normale gelir şuan arada 1 saatlik fark var ama o kadar da önemli değil ama bu kadar basit bir şeyi de düşünmemeleri ilginç geldi bana...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...