İçeriğe Yönlendir

Ordulu Babanın Oğluyla Namaz İmtihanı

Ali Eren

Recommended Posts

Murat Dere
(düzenlendi)

Velet, elinden geleni yapmış. :) Secdede kafası pat-küt yere vuruyor gene de gıkı çıkmıyor eşşeğin. ;)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Velet ya maşşallah:) Yalnız seccade ters serilmiş:)

Yorum bağlantısı
Kasım Atlı

Tamam iyi hoşta. Ya secdeye giderken o çocuk düşseydi?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Velet ya maşşallah:) Yalnız seccade ters serilmiş :)

Hiç dikkat etmedim. Bi daha bakayım.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Seccade ters serilmemiş. Çocuğun seccadeside büyük seccadenin üzerine serili.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Seccade ters değil, çocuk video başında seccade üzerine havlu gibi bişey sermiş.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben farklı düşünüyorum, adam resmen namazı alaya almış, oğlunun bunu yapacağını bile bile kamerayı kurmuş kayda başlamış.

Kılma o zaman o şekilde namazı, üstelik çocuk ruküda düşse beyin kanaması bile geçirebilir. Yanlış....

Küçük seccadeyi büyüğün üzerine çocuk seriyor :)

Muhtemelen seccadeler yan yanaydı. Çocuk kendisininkini alıp babasının seccadesinin üstüne sererken anne farketti ve videoya çekmeye başladı.

Anne çekmiyor makine bir yere kurulmuş gibi hiç oynamıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kamera önünde show yapılmış; çocuğun böyle bir huyu varsa kapıyı kilitler kılarsın namazını..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Namaz gerçek de olmayabilir, çok önemli değil. Velet babası daha önce namaz kılarken böyle yaptığından bu sefer kameraya kaydetmek için de kılıyor gibi yapmış da olabilir. Olayın komikliğine bakalım sadece. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Namaz gerçek de olmayabilir, çok önemli değil. Velet babası daha önce namaz kılarken böyle yaptığından bu sefer kameraya kaydetmek için de kılıyor gibi yapmış da olabilir. Olayın komikliğine bakalım sadece. :)

+1

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Murat hocam sadece namaz kısmı değilde olayın tehlikeli kısmı da var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bunu izler izlemez benim oğlan aklıma geldi :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Video kasıtlı çekilmiş çocuk daha önce buna benzer bir şey yaptı ise babası hatıra olsun diye çekmiş olabilir ama çok tehlikeli çocuğun tam karşısında karyola var eğer tam rükuya giderken bir düşse oradan kafasını oraya vurma ihtimali var diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Video kasıtlı çekilmiş çocuk daha önce buna benzer bir şey yaptı ise babası hatıra olsun diye çekmiş olabilir ama çok tehlikeli çocuğun tam karşısında karyola var eğer tam rükuya giderken bir düşse oradan kafasını oraya vurma ihtimali var diye düşünüyorum.

Bu videoyu izlerken eşim ve ben her hareketinde hop oturup hop kalktık. Geçen benim oğlanda namazda sırtıma bindi. Secdeden kalkarken düştü alnını yere çarptı şükür halıya düştü.Alnında biraz kızarma oldu. Canı yandı biraz. Ondan sonra birdaha sırtıma çıkmıyor :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aslında ben çocukların böyle teşvik edilmesinden yanayım ama tehlikeyi minimuma indirmek lazım.12-13 yaşlarında namaz kılarken LCW tişörtüm vardı üstünde markanın simgesi maymun resmi vardı yaşlı bir amca camiden çıkarmıştı beni böyle namaz kılınmaz puta tapar gibi demişti artık o amca puta tapmaya mı niyetleniyordu bilmiyorum ama hala aklımdadır o an.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ah ah hala var o amcalardan. :bambam:

Bir de teravi namazında elinde sopayla duran müezzin vardı çocuklar gürültü yaptığında onunla dövüyordu hocam ah ah ince mevzular bir şey diyemiyorum ama umarım kabul oluyordur bu ve bunun gibi insanların ibadetleri.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Allah affetsin. Bir çok kişiyi camiden soğutuyorlar.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Allah affetsin. Bir çok kişiyi camiden soğutuyorlar.

Rahmetli Cem Karacanında benzer bir hikayesi vardı camiyle ilgili çocukluk yıllarından. Çok şükür ki Allah Allah diyerek vefat etmişti. Allah rahmet eylesin.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Aslında ben çocukların böyle teşvik edilmesinden yanayım ama tehlikeyi minimuma indirmek lazım.12-13 yaşlarında namaz kılarken LCW tişörtüm vardı üstünde markanın simgesi maymun resmi vardı yaşlı bir amca camiden çıkarmıştı beni böyle namaz kılınmaz puta tapar gibi demişti artık o amca puta tapmaya mı niyetleniyordu bilmiyorum ama hala aklımdadır o an.

O amca da iyice saçmalamış.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Enes bin Mâlik anlatıyor:

"Bir defasında Peygamber Efendimiz secdede iken Hasan ve Hüseyin geldiler, sırtına çıktılar. İninceye kadar Peygamberimiz secdeyi uzattı.

"Oradakiler sordu:

"Yâ Resulallah, secdeyi uzatmış olmadınız mı?"

"Peygamber Efendimiz buyurdular ki:

"Oğlum sırtıma çıkınca acele etmekten çekindim."

Katâde anlatıyor:

"Bir defasında Peygamberimiz, kızı Zeynep'ten olan torunu Amame kucağında olduğu halde yanımıza geldi. O şekilde namaza durdu. Rükûa varırken çocuğu yere bırakıyor, kalktığı zaman da kaldırıyordu."

Bu hususta bir başka Sahabî de şöyle anlatıyor:

"Hz. Hasan ve Hüseyin sırtında olduğu halde Peygamber Efendimiz camiye geldi. Öne geçti, çocuğu sağ yanına bıraktı. Namaza durdu. Peygamberimiz secdeye vardı. Secdeyi o kadar uzattı ki, cemaat arasından başımı kaldırdım, baktım. Bir de ne göreyim? Peygamberimiz secdede, çocuk sırtına çıkmış duruyor. Tekrar döndüm, başımı secdeye koydum. Namaz bitince halk sordu:

"Yâ Resulallah, bu namazda öyle uzun bir secde yaptınız ki, şimdiye kadar sizden böyle bir şey görmedik. Bu şekilde hareket etmeniz mi emredildi, yoksa bir vahiy mi aldınız?"

"Hayır, bunların hiçbiri olmadı. Ancak oğlum sırtıma çıkmıştı, kendiliğinden ininceye kadar acele ettirmeyi uygun görmedim."

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Ben babama yapardım küçükken, ya sırtına çıkardım yada elimi ayağının altına koyardım, hay Allah'ım ya çocuk aklı işte. :) Babam da boğazı sıkıldığında ineyim diye 'Allahuekber'leri biraz daha sesli söylerdi. :D Anneme yapınca ise sonu genelde terlikle bitiyordu. :exc1:

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Enes bin Mâlik anlatıyor:

"Bir defasında Peygamber Efendimiz secdede iken Hasan ve Hüseyin geldiler, sırtına çıktılar. İninceye kadar Peygamberimiz secdeyi uzattı.

"Oradakiler sordu:

"Yâ Resulallah, secdeyi uzatmış olmadınız mı?"

"Peygamber Efendimiz buyurdular ki:

"Oğlum sırtıma çıkınca acele etmekten çekindim."

Katâde anlatıyor:

"Bir defasında Peygamberimiz, kızı Zeynep'ten olan torunu Amame kucağında olduğu halde yanımıza geldi. O şekilde namaza durdu. Rükûa varırken çocuğu yere bırakıyor, kalktığı zaman da kaldırıyordu."

Bu hususta bir başka Sahabî de şöyle anlatıyor:

"Hz. Hasan ve Hüseyin sırtında olduğu halde Peygamber Efendimiz camiye geldi. Öne geçti, çocuğu sağ yanına bıraktı. Namaza durdu. Peygamberimiz secdeye vardı. Secdeyi o kadar uzattı ki, cemaat arasından başımı kaldırdım, baktım. Bir de ne göreyim? Peygamberimiz secdede, çocuk sırtına çıkmış duruyor. Tekrar döndüm, başımı secdeye koydum. Namaz bitince halk sordu:

"Yâ Resulallah, bu namazda öyle uzun bir secde yaptınız ki, şimdiye kadar sizden böyle bir şey görmedik. Bu şekilde hareket etmeniz mi emredildi, yoksa bir vahiy mi aldınız?"

"Hayır, bunların hiçbiri olmadı. Ancak oğlum sırtıma çıkmıştı, kendiliğinden ininceye kadar acele ettirmeyi uygun görmedim."

Servet Abi tam bunu yazacaktım sen yazmışsın. Eline yüreğine sağlık.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Dikkat ettiyseniz ikinci rekat da secde de kalmıyor adam,bence göstermelik namaz kılmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...