İçeriğe Yönlendir

Fiat Bravo Dualogic Mi Kia Ceed Otomatik Mi ?

Mehmet Akif Akpınar

Recommended Posts

Mehmet Akif Akpınar

2011 model dizel 2. el otomatik araba düşünüyorum.

Bravo 300 tork ve yakıt ekonomisiyle,

Ceed tam otomatik olması ve 5 yıl garantisiyle ön plana çıkıyor.

Bravo'dan şanzıman dolayısıyla,Ceed'den biraz yüksek tüketim nedeniyle tedirginim.

Bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Emeği geçenlere şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

bu ikisi arasında bi seçim olacaksa kia derim.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

kia diyorum başka bir şey demiyorum:)

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

ne tesadüf bende birkaç aydır bu iki aracada bakıyordum sen sormasan belkide ben soracaktım bu soruyu,fiatın son yıllarda çıkardığı arabalardan fiorino ve lineayı sürdüm linea biraz daha iyi fiorinoya göre ve linea bana,çokta öylesine piyasada dolaşan bir araç gibi gelmedi,kia donanım olarak öncü,bir ton para verip focusa bineyim diyorsun o da ne cd çalar üstelik sadece tırrak çalıyor,kiada(hyundai amca oğlu) direk usbden mp3 dinleyebiliyorsun,iç dizaynda çok alımlı japon arabalarından geri kalır yanı yok benim gözümde.daha kapsamlı bir araştırma yapmak gerekli tabiki, eğer birinde karar kılarsan ve nedenlerini bizlerle paylaşırsan seviniriz

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

hiç düşünmeye gerek yok.. kia ceed...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben olsam bende kia alırdım.Ceed oldukça da yakışıklı biraz araç bana kalırsa

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

ikisi de yaramaz

ama illede bunlardan biri olsun diyorsan kia

fatih hocam kianın olumsuz bulduğun tarafları nelerdir, test ettinmi aracı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fatih hocam kianın olumsuz bulduğun tarafları nelerdir, test ettinmi aracı?

F3 e biniyor, tabii hafif gelecektir bu modeller :biggrin:

Yalnız magnetis bir gelsin bakalım aynı şeyi söyleyebilecekmi.

2012_model_yeni_kia_magentis_1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

kia tamamen aştı kendini,hadi bizde aşalım :)

aşalım da nasıl :unsure2:

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

yakın araçlar, ben olsam beyaz, cam tavanlı Bravo alırdım. Ceed daha az bilindik bir araç ve servis ağı fiat gibi yaygın değil. Fiat ta garanti 3 yıl ancak bu şanzımanı uzun yıllardır kullanıyor problem olması düşük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Magnetis güzelmiş.

güzeldir ama Kia henüz böyle bir model üretmedi, daha magentis te kaldılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

güzeldir ama Kia henüz böyle bir model üretmedi, daha magentis te kaldılar

:biggrin::D

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Fiyat/fayda/performans 3'lüsü için 2.el fiyatlarını görelim..

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bencede tereddütsüz ceed... beğenirseniz ve fiyatı uyarsa i30 dizel otomatikte Ceed ile aynı altyapıda bir araç... Belki birazcık daha pahalı ama ikinci eli birazcık daha iyi olabilir Ceed'e göre... yinede şahsi fikrim Ceed daha yakışıklı... :)

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Bravo dizeli gerçekten daha az tüketiyor. Akselerasyonu da daha iyi. Ancak dualogic denen otomatikleştirilmiş manuel şanzımanı almadan önce mutlaka kullanmak lazım. Ben kesinlikle bu tip şanzımanlı bir araç almam. İç aksam kalitesi biraz düşük.

Ceed daha kaliteli. Şanzımanı sorunsuz. Yakıtı Bravo'dan fazla ama genele göre makul.

Dizel otomatik araç seçenekleri arasında Kia-Hyundai'ler öne çıkar. Zaten her markada 1.6 sınırında dizel otomatik yok. Fransızların çoğu otomatikleştirilmiş şanzıman kullanıyor. VW grubu çok pahalı. Onu da bulabilirseniz. Renault EDC'nin de fiyatı az değil.

Bu arada yeni i30 dizel ve benzinli 6 ileri otomatikle gelecek ama yurtdışı tüketim verileri çok başarısız. Baskı hatası değilse bir tuhaflık var.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Ben Ceed ile şehir içi 8,5 litrenin altına düşememiştim, gerçi henüz 10.000 km. nin altındaydı.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Her ne kadar Koreli'lerden haz etmesemde bu seçenekler arasında Kia daha mantıklı bir seçenek olarak gözüküyor... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...