Tufan Efe

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Recommended Posts

Çağlar Bayur

8-9lt/100km civarı ise normal dir.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet Öksüz

Aynı araç bende de var yakıt tüketiimi nasıl çok mu yakıyo bi de lpg taktırsak mı avantajlar ve dez avantajları nelerdir bilg olan var mı tşk ederim şimdiden herkese . .

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Öz

Bende de 2006 makyajlı kasa fiesta var şu anda gaz 1.890 lira iken aldıgım 50 liralık gazla antalya tamamen şehir içi 299 km yaptım.buda 170 kuruşa yakın bir deger çıkıyor.bence şu ortamda benzinli araba için lpg mantıklı.ilk arabamda 2004 fiesta idi sorun yaşamadım.Kısmetse bunda da sorun yaşamam.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Guest Oğuzhan Özen

Arkadaşlar 2006 model fiesta 1.4i comfort ABS li 5 kapı benzinli aracın şehiriçi ve şehir dışı yakıt tüketimi nedir?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hasan Tarlacı

Şehir içi 8 lt şehir dışı 6 lt sakin ve normal kullanımda.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Şehir içi kullanım şartlarına göre çok farklılıklar gösteriyor ; mesela ben şu sıralar 7.5 civarı yakıyorum ..

Şehir dışı ise en dikkatli haliyle 5.8 yakıyor. Normal kullanımdada 6.2 cıvarı..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Kadem Eğinli

şehir içi km de 30-35 kuruş arası şehir dışı otabanda 23 kuruş yakıyor geçen gün 100 tl lik benzin aldım 300 km yol aldım (şehir içi dışı karışık)bi 30-40km daha giderdi.lpg taktırsam nasıl olur diye düşünüyorum bende......

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hakan Duran

arkadaşlar arabamın motor bakımını yaptıralım yaklaşık 1 ay oluyor. geçen gün depoyu fulladım ve 201 km gittim ve tekrar fulladım 59 tl ücret verdim. yani kısacası şimdi 200 km ye 60 ytl yakması normalmı. (araç dizel)

tarihinde Hakan Duran tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İsmail Yanık

arkadaşlar arabamın motor bakımını yaptıralım yaklaşık 1 ay oluyor. geçen gün depoyu fulladım ve 201 km gittim ve tekrar fulladım 59 tl ücret verdim. yani kısacası şimdi 200 km ye 60 ytl yakması normalmı. (araç dizel)

Normal değil çok yakmış. 45,00 TL yi geçmemesi lazım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ekrem Şişman

abiler benimde bi sorum olacak size 2005 1.4 benzinli fiestam var yakıt lambası yandığında kaç km daha gidebilirim ve ya kaç lt benzin kalıyor depoda dijital gösterge olmadığı için bilemiyorum ve her lamba yandığında benzin almak zorunda kalıyorum saygılar....

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Evren Erakçora

Zaten lamba yandımı benzin almak zorundasın:)30 KM yapar en az.

:)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ekrem Şişman

yunus beyefendi tavsiyen için çok saol:D:D ama fusion lamba yandığında 80 km gösteriyor ve 2 3 gün daha gezebiliyoruz ama fiestada dijital gösterge yok ondan hemen almak zorunda kalıyoruz ki sıkıntıda orda yinede teşekkürler yunus bey:D

tarihinde Ekrem Şişman tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Lamba yandıktan sonra 100 km yapılır ama gerek varmı tartışılır..

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İsmail Yanık

Benim bir arkadaşımın şahini vardı hep lamba yandımı benzin alırdı. Lambayı çok yakmaktan ampulü patlamıştı ve yolda kalmıştı.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ekrem Şişman

Benim bir arkadaşımın şahini vardı hep lamba yandımı benzin alırdı. Lambayı çok yakmaktan ampulü patlamıştı ve yolda kalmıştı.

galiba benimde başıma gelecek abi:))

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İsmail Yanık

galiba benimde başıma gelecek abi:))

Risk almamak lazım. Mümkün olduğu kadar çeyrekden aşağıya düşürmeyin. Acil bir durum olur benin istasyonu armak zorunda kalırsınız.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Tosun

selam arkadaşlar 2008 1,6 100 beygir otomatik ford fiestam var

yol bilgisayarında 14.8 Lt diyor 100km de :shok:

acaba şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimini bilen var mı ? teşekkürler

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
MESAJLARINIZDA....İ-Ç-Ş-Ü-Ö-Ğ GİBİ HARFLERİ KULLANINIZ...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İlker Kadılar

mesala 2 km,lik motorun ısınmadığı yolculukda çok sıkışık trafikğe giriyorsanız yakar..

uzun yolda 5.8 yakan aracım şehir içinde 11 litre yakıyor..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Tosun

mesala 2 km,lik motorun ısınmadığı yolculukda çok sıkışık trafikğe giriyorsanız yakar..

uzun yolda 5.8 yakan aracım şehir içinde 11 litre yakıyor..

:biggrin: cumartesi pazar 100km yapsam yani 75tl civarı :nea:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Onaran

Mesafe kısaysa motor tam ısınmadan kontak kapatılıyorsa yakar..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Tosun

pekı sehırler arası mesela ? ıstanbuldan c.tesi tekirdağ şarköye gidicem 260Km civarı acaba maliyeti ney olur

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

1,6+otomatik+istanbul+kış+kısa mesafe=15 litre..

Bence yakar...

Ama şu kafama takıldı.. 1,6 otomatik fiesta var mı ?

pekı sehırler arası mesela ? ıstanbuldan c.tesi tekirdağ şarköye gidicem 260Km civarı acaba maliyeti ney olur

Kar olmaz ise, 18 litre yakmanız normal..

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Tosun

var suan kapıda =) ogle yemegıne cıkınca karlı karlı resımlerı atarım sıze .)

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
W HARFİNİ KULLANMAYINIZ...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Emre Bey, otomatik vites kullanımı çok kolaydır ama biraz tecrübe gerektirir..

Vites büyütmesini bilmeli, vites küçültmesini bilmelisiniz.

Hangi viteste çıkacağınıza ve hangi viteste ineceğinize siz karar vermelisiniz ve bunu yapabilmelisiniz..

Her şeyi otomatik şanzımana bırakırsanız 14 litre yakar...

Mesela

D'ye alıp kalktınız, 2. vitese geçmesi için gaza basmak yerine gazı bırakmalı ve devamında gaza yavaşça basmalısınız.. Bu tüm viteslerde böyledir..

Öyle bir yerdesiniz ki, vites sürekli 3-4 arasında geziyor.. Burada O/D off düğmesine basıp 4. vitesi iptal etmeli aracı ve şanzımanı yormadan çıkmalısınız..

Yine uzun bir rampa ve iniş.. yavaş inmeniz gerekiyor.. Bu durumda da yine O/D Off yapıp 3 vitesle indirebilirsiniz.. Bu da yetmez ise vites kolunu 2 ye almalısınız.

Şanzıman triptronik ise bu işler daha kolaydır ama kısa ve net son cümle; otomatik vites kendi haline bırakırsanız % 30 fazla yakabilir.. Bu şanzımanı siz yöneteceksiniz..

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Tosun

Emre Bey, otomatik vites kullanımı çok kolaydır ama biraz tecrübe gerektirir..

Vites büyütmesini bilmeli, vites küçültmesini bilmelisiniz.

Hangi viteste çıkacağınıza ve hangi viteste ineceğinize siz karar vermelisiniz ve bunu yapabilmelisiniz..

Her şeyi otomatik şanzımana bırakırsanız 14 litre yakar...

Mesela

D'ye alıp kalktınız, 2. vitese geçmesi için gaza basmak yerine gazı bırakmalı ve devamında gaza yavaşça basmalısınız.. Bu tüm viteslerde böyledir..

Öyle bir yerdesiniz ki, vites sürekli 3-4 arasında geziyor.. Burada O/D off düğmesine basıp 4. vitesi iptal etmeli aracı ve şanzımanı yormadan çıkmalısınız..

Yine uzun bir rampa ve iniş.. yavaş inmeniz gerekiyor.. Bu durumda da yine O/D Off yapıp 3 vitesle indirebilirsiniz.. Bu da yetmez ise vites kolunu 2 ye almalısınız.

Şanzıman triptronik ise bu işler daha kolaydır ama kısa ve net son cümle; otomatik vites kendi haline bırakırsanız % 30 fazla yakabilir.. Bu şanzımanı siz yöneteceksiniz..

O/D onn -off tusu vites kolunundakı buyuk tusun altında olan kucuk tusmudur acaba ?

Mesajı paylaş

Mesajın linki