İçeriğe Yönlendir

Racechip Pro Für Insignia 1.6 Turbo 180 Hp Artık 218 Hp.....

Ali Elöver

Recommended Posts

Mert Yeldan

Eee güç iiidir, ayagının altında dursun, lazım olursa verirsin kırbacı ne olduğunu anlayamaz sana dalaşan maymun olur ;)

Bence de fazla oldu, gerçekten gerek var mı dersen, bence gerek yok.... Zaten 180 bg bir araba, 218 olunca delirdi yüksek hızlarda :)

Dalaşan maymun olsun diye de vermem hani o parayı :) 1 maaş anasını satim :p

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Çalışma prensibi çok mantıklı.İyi bir cihaz olduğu belli.Doğrudan map sensörünü kumanda ediyor.

Güzel bir cihaz Ayhan Bey, Focus TDCi canavar oldu, atmosferik benzinli gibi giden bir dizel. Kısır devir bandı yok harika bişey.

Prensip bence mühendisler tarafından güzelce modele göre saptanıp uygulanıyor. Sonuçta birçok araç için farklı beyin ve kablo soketleri var.

Hayırlı olsun. Güç güçtür süper olmuştur. Yakıtta ne gibi bir artış söz konusu ölçme şansınız oldu mu?

Çok tşk ederim, sürekli deneme yaptığımızdan dolayı mıdır bilmem ortalam 15,6 Lt :p

Ama alışınca ve durmadan deneme bitip standart kullanıma dönünce %3-5 arası bir artış alınan güce göre bence makul.

Güç arttı, yakıt tüketimi de illa aratacktır, fizik kanunu.

Dalaşan maymun olsun diye de vermem hani o parayı :) 1 maaş anasını satim :p

Hem karnım doysun hem pastam dursun yok bu modifiye işlerinde :) kesecen bir zevkinden buna kanalize edicen veya binicen tıntın 180 bg ;)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bunun sonu yok abi..

Punto ile zirvede bırakmıştın zaten ;)

Hayırlısı olsun..

Aynen öyle, sonu yok ama ben artık DUR diyorum kendime :) Max 220 Bg güç dahası yasak bana.

Punto canavardı... Insignia'dan bile GP T-JET'den aldığım keyfi alamıyorum... Kullanımı şehir içinde inanılmaz zevkliydi ve 3.20d'leri Mersoları 4 kapı Fiat GP'nin tokatlaması gazcı tiplerin ışıklarda anca durduğumda yanına gelince ne bu lan bize koyan diye incelemesi paha biçilemez bir eğlence.

Hayırlı olsun.

Bi de Murat hocamıza deli diyorduk :p

Senin hanım Megane RS'i niye istemiyordu :D

Eee kagva çıktı gitti canım RS hem de 14.000 km de mavi mavi 265 Bg yapacaktım onu ki iyiki almamışım :shok: ürktüm ben yüksek hızda bu kadar bg aşırı risk oluyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hayırlı olsun yeni beygirler abi. arpa sıkıntısı yoksa kırbaca devam :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ehh fena olmamış 218 hp ; benimle 0- 100 yapabilecek seviyeye gelmiş :tongue::selo:

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Yanlış anlamamak için soruyorum Ali Hocam:

1. Şimdi bu racechip pro 2 dakikada monte edilip %20 güç artışı mı sağlıyor?

2. Nereye bağlıyoruz bunu araçta?

3. Aynı chipi bugün benzinli turbo Insignia da kullanıp, yarın başka işlem yapmadan turbodizel focus'ta da kullanıyoruz, dur bi de senin araçta deneyelim deyip arkadaşın Freelander'ına dakikalar içinde takabiliyoruz öyle mi?

4. İşler tersine dönüp motoru elimize aldığımızda bunu çıkarıp servise gidiyor, çocuğu okula bırakıyordum birden stop etti mi diyoruz? :i-ih:

5. Ecu, log tutmuyor mu? :p

6. Filo çıkması araç alınır mı? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

hayırlı olsun yeni beygirler abi. arpa sıkıntısı yoksa kırbaca devam :D

Saolasın kameramanım kopilotum Mustafam :)

Zaten hafta sonları biniyorum 20-30 km, senede 6000-8000 km en fazla, ordan geleceke 5-10 Tl yakıt farkıda zevkim olsun.

Sigaram yok, içkim yok kumarım yok gece hayatım yok, bari benzin ve beygirler köpeem olsun değil mi ?

Ehh fena olmamış 218 hp ; benimle 0- 100 yapabilecek seviyeye gelmiş :tongue::selo:

Yok yok daha Fiesta seviyesine gelmedi en az 450 Bg olması lazım. Boru mu FIESTA, ama ya FUN olacak ya da 68 Bg'lik TDCi, seninki olmaz benzinli kollekşın :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Saolasın kameramanım kopilotum Mustafam :)

Zaten hafta sonları biniyorum 20-30 km, senede 6000-8000 km en fazla, ordan geleceke 5-10 Tl yakıt farkıda zevkim olsun.

Sigaram yok, içkim yok kumarım yok gece hayatım yok, bari benzin ve beygirler köpeem olsun değil mi ?

Yengemiz neden pek ses etmiyor bu beygirlere diye düşünmeye gerek yok :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Yanlış anlamamak için soruyorum Ali Hocam:

1. Şimdi bu racechip pro 2 dakikada monte edilip %20 güç artışı mı sağlıyor?

2. Nereye bağlıyoruz bunu araçta?

3. Aynı chipi bugün benzinli turbo Insignia da kullanıp, yarın başka işlem yapmadan turbodizel focus'ta da kullanıyoruz, dur bi de senin araçta deneyelim deyip arkadaşın Freelander'ına dakikalar içinde takabiliyoruz öyle mi?

4. İşler tersine dönüp motoru elimize aldığımızda bunu çıkarıp servise gidiyor, çocuğu okula bırakıyordum birden stop etti mi diyoruz? :i-ih:

5. Ecu, log tutmuyor mu? :p

6. Filo çıkması araç alınır mı? :rolleyes:

1- Aynen öyle, bir soket çıkarıp o sokete RaceChip bağlayıp araç beynine giden kabloyu bypass ediyorsun olay tamamen bu. 2 dk Insignia için montaj.

2- Opel Insignia için gördüğün Bosch sensöre, ordan T bağlantı ile çatallanıp araç beynine ve Racechip beynine giden hatlar var 2 adet.

3- Benzinli araçlar model için benzersiz, yani Insignia RaceChip'i atıyorum ford a bmw'ye takamıyorsun, sadece ve sadece aynı model marka arabaya.

Dizelde ise PSA grubu için bir beyin var mesela, ama VW ve BMW ye olmuyor, Mecedes e farklı beyin ve farklı kablo demetleri var.

CR'ye farklı beyin, PD'ye farklı beyin ve kablo demeti istiyor araç marka ve modeline göre.

Bazı modelde sadece kablo demetini değiştirip, bazısında beyin değişimi şart.

4- Yok eve geldim stop ettim dün gece, bu sabah çalışmadı demek yeterli :)

5- Sanmam LOG tutacağını, tutsa da onu beyinden alıp analiz edip okuyup anlayacak bilgisayar mühendisi çalışanı olan servis elemanı varsa helal olsun...

6- Tabi ki ALINMAZ.....

Yengemiz neden pek ses etmiyor bu beygirlere diye düşünmeye gerek yok :D

Ahıra yeni giren 38 bg'den şimdilik haberi yok :p Olunca ufak bir kriz yaşayacağız o kesin... :D

E tabi bende insanım, bir hobim olsun, evde origami yapacak halim yok, tabi ki bg hesabı yapıcam ;)

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

5. soruyu atlamışsın :) Servis olayı tecrübe edilmiş mi hiç?

1- Aynen öyle, bir soket çıkarıp o sokete RaceChip bağlayıp araç beynine giden kabloyu bypass ediyorsun olay tamamen bu. 2 dk Insignia için montaj.

2- Opel Insignia için gördüğün Bosch sensöre, ordan T bağlantı ile çatallanıp araç beynine ve Racechip beynine giden hatlar var 2 adet.

3- Benzinli araçlar model için benzersiz, yani Insignia RaceChip'i atıyorum ford a bmw'ye takamıyorsun, sadece ve sadece aynı model marka arabaya.

Dizelde ise PSA grubu için bir beyin var mesela, ama VW ve BMW ye olmuyor, Mecedes e farklı beyin ve farklı kablo demetleri var.

CR'ye farklı beyin, PD'ye farklı beyin ve kablo demeti istiyor araç marka ve modeline göre.

Bazı modelde sadece kablo demetini değiştirip, bazısında beyin değişimi şart.

4- Yok eve geldim stop ettim dün gece, bu sabah çalışmadı demek yeterli :)

5- Tabi ki ALINMAZ.....

Ahıra yeni giren 38 bg'nden şimdilik haberi yok :p Olunca ufak bir kriz yaşayacağız o kesin... :D

E tabi bende insanım, bir hobim olsun, evde origami yapacak halim yok, tabi ki bg hesabı yapıcam ;)

Umarım forumu takip etmiyordur :D

tarihinde Fazlı Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ahıra yeni giren 38 bg'den şimdilik haberi yok :p Olunca ufak bir kriz yaşayacağız o kesin... :D

180 beygire kriz çıkmadıysa şimdi 38 beygir için birbirinizi kırmazsınız :p yada minareyi çalan kılıfını hazırlar misali. aracın rodajı bitti ondan bu serilik dersin abi :D

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Kazasız sürüşler Ali bey. Benim golf'e de turbo mu uygulasak diyecem ama benimkinde böyle beyin varmı bilmiyorum çip mip yemez herhalde.

Bak milletin canını çektiriyosun, evde hanımla papaz olcaz

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

ali abi hayırlı olsun, sabiha gökçene ne zaman geliyorsunuz bir daha? :seytan: bir organizasyon olursa hemen katılırım, yeni hali ile kapışmaları izlemek çok zevkli olur. tekrar hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

5. soruyu atlamışsın :) Servis olayı tecrübe edilmiş mi hiç

Umarım forumu takip etmiyordur :D

Servis işi gücü bırakıp bunlarla uğraşır mı ? Uğraşsa çözebilir mi sence ???

Sökülüp takılan bir parçanın log izini sürecek bir servis TR olamaz...

Yok etmiyor :)

180 beygire kriz çıkmadıysa şimdi 38 beygir için birbirinizi kırmazsınız :p yada minareyi çalan kılıfını hazırlar misali. aracın rodajı bitti ondan bu serilik dersin abi :D

He valla, al tarafı 1/2 Fiesta TDCi gücünden az biraz fazla :D

Dooru dedin rodaj bitti + 97 oktan benzin seri yaptı arabayı.

Ali Abi hayırlı olsun :) Sana trafikte iyi eğlenceler :)

Saolasın, ama trafikte değil bu güçler trafiğe kapalı alanda test etmek lazım ;)

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Hayirli olsun ali abi... Insignia zaten seri bir aracti artik 2 ayda bi lastik degistirirsin :D ama bu guc artisinin sonu yok be abi,bundan sorada turboyu buyutursun herhalde :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali hayırlı olsun, ben seni arıcam bu konuda ;)

Saolasın Ulaş, al tak, memnun kalmazsan 15 gün sonra iade ederiz.

Vag motoru map'e daha iyi cevap veriyor diye duydum bu arada... denemek lazım.

Hayırlı olsun,bizim 1.6 benzinlilere olmaz mı bu alet :)

Maalesef, turbo olması lazım ki güç alabilsin. Atmosferikde para israfı olur. Zaten de ürün yok diye biliyorum.

Kazasız sürüşler Ali bey. Benim golf'e de turbo mu uygulasak diyecem ama benimkinde böyle beyin varmı bilmiyorum çip mip yemez herhalde.

Bak milletin canını çektiriyosun, evde hanımla papaz olcaz

Aman Fatih Bey, ben bulaştım siz bulaşmayın, gül gibi binin Golf'e :D Bir süre sonra hastalık haline geliyor hep güç biraz daha güç nasılsa imkan var ya turbo motor bas bas paralı map'e box'a oluyorsunuz. Ahh ben kaç kere papaz oldum piskopoz oldum unuttum, kardinalim artık o derece :p

ali abi hayırlı olsun, sabiha gökçene ne zaman geliyorsunuz bir daha? :seytan: bir organizasyon olursa hemen katılırım, yeni hali ile kapışmaları izlemek çok zevkli olur. tekrar hayırlı olsun.

Saolasın Serdarcım, valla havalar düzelsin ordayız :D Evet sana haber ederiz mutlaka, ne de olsa trafiğe kapalı güvenli alan.

Yer uçağı olmuş resmen. :nazar:

Sahibinden.com ilanı gibi :) 118 Bglik tüm pug 106 Gti, Saxo'lar yer uçağı :p

Bu artık roket onlara göre

Ali

Hastasın... :)

He valla nerden bildin ? Boğazım ağrıyor konuşamıyorum 2 gündür :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hayirli olsun ali abi... Insignia zaten seri bir aracti artik 2 ayda bi lastik degistirirsin :D ama bu guc artisinin sonu yok be abi,bundan sorada turboyu buyutursun herhalde :D

Saolasın Naci kardeşim, evet seri kullanırsak durum vahim ama fazla zorlamam, gerektiğinde altımda güçlü bir araba olduğunu bilmek yeterli ;)

İlk kalkışlarda 0 km den hala gücünün hakkını veremiyor paso patinaj ve asr yakıyor güç azaltıyor, esp kapatırsan bu sefer durmadan patinaj, malum 1700 kg sürücü ile beraber ve önden çekiş, ama araba yürüsün şöyle 30 km hızda asılırsan işte o zaman güzel uzuyor.

Yok bu bile fazla turbo aynen kalır, ayrıca 200 bg çekebilirim ayarı, malum herşeyin aşırısı zararlı.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Turbolu araclarda kalkis biraz sorun maalesef. Turbo acildigi zaman direk patinaj ve asr... Lastigi kalinlastirabilirsin ama biraz yakiti artirir

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Hayırlı olsun Ali abi; seni trafikte görünce yol vermek gerekir ön kısıma "orP pihcecaR" yazdırda aynadan gördüğümüzde kenara çekelim. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ali adına kendim yaptırmış kadar memnun oldum. Güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Şu an imkanlar el vermiş olsa bir dk. düşünmezdim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...