İçeriğe Yönlendir

Ftp Konusunda Program Tavsiyesi?..

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Arkadaşlardan bu konuda benzer bir program kullananlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım var;

Şöyleki 7/24 açık bir serverda periyodik olarak yedeklenen ve sıkıştırılan minimum 3 Maksimum 25 MB civarındaki dosyaların tanımladığım bir FTP sunucuya yine belli periyotlarla otomatik olarak kopyalanmasını istiyorum...Bu konuda Freeware (mealen ücretsiz) bir yazılıma ihtiyacım var... Otomatik aldırdığım yedek dosyaları hep aynı klasöre kopyalanıyor ve dosya isimleri tarih-saat seklinde oluşuyor...

Windows Server'da benzer bir özellik mevcut mu bilmiyorum, serverda kullandığım işletim sistemi Windows Server 2008 R2 Foundation... Şayet bunu yedekleri aldırabildiğim bir batch dosyası şeklinde yazabilsem ve görev zamanlayıcı ile kullansam çok daha güzel ve fonksiyonel olur ancak FTP'ye kopyalamayı otomatik yapacak kadar komutlara hakim değilim, batch ile yedekleme ve kopyalamayı ancak server üzerindeki mevcut diskler üzerinde yapabiliyorum...

Var mıdır yardımsever bir arkadaş :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

ayrıca bir yorumlayıcı yüklemem gerekiyor mu scriptin çalışması için yoksa notepad'de uzantısını değiştirsem yer mi Yavuz?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Harfleri ingilizce oku ;)

Allah cezanı vermesin :) şöförün gömleği ne renk sorusu sorulmuşa döndüm bi an...

siyasetle işimiz olmaz bizim sorduğun soruya bak...

cuteFTP

Hadi ya CuteFTP yapıyomu bu işi... burnumuzun dibindekinden haberimiz yokmuş bre...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi yeniden deneme süresini gireceksin zamanlama olarak. Diğer türlü belirlediğin bir tarihte bağlansın gibi bir özelliği var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
(düzenlendi)

FTP programı olarak FileZilla kullanıyorum çokta memnunum (Ama dediğiniz işlemi yaparmı bilmiyorum)

Edit: Parantez içi

tarihinde Mert Üçkaleler tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...