İçeriğe Yönlendir

Yüksek Seste Müzik Dinlemeye... Ceza Mı?

Mehmet Saat

Recommended Posts

Tahir İlter

Öyle düşünme.Allah korusun yarın birgün başına bir şey gelir.Haklıyken haksız durumda kalırsan seni o durumdan çıkarak olan da polis olacak.Ruhan abinin dediği gibi her ayakkabı boyacısından,bürokratına kadar çürük elmalar var.Bizim yapacağımız haklı isek yılmadan ilgili makamlara şikayet etmek hakkımızı aramak.Mesleklere küsmek kin gütmek değil ;)

Yorum bağlantısı
Melikay Çetin
(düzenlendi)

Ayrıca ben İstanbul' da yıl başı gecesi alkollü araba kullanan sürücüden belli bir ücret karşılığında ceza yazmayıp o cihaza üflenen beyaz aparatın sürücüye verilip eyer bugün başka çevirmeye girersen bunu gösterirsen geçersin dediğine şahit oldum :unsure2: Haklısınız tabi fakat sürekli bu tarz olaylar yaşamamdan dolayı sanırım bu düşüncelerim ama henüz o " çürük elma " dışında bir şey göremedim ben :unsure2:

tarihinde Melikay Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Kesinlikle haklısın Ruhan abi. Fakat böyle bir durumla sanırım biraz erken karşılaşmamdan dolayı trafik polislerine bakışım değişti :) tabiki de genelleme yapmak doğru değil fakat o günden sonra elde değil :)

eğer bana abi diyorsan, dediğime de değer ver melikay...dedim ya daha neler göreceksin...sana o denk gelmiş. inan bana o işini kötü yapan insanların yanında, binlerce katı işini iyi yapan insan var içlerinde o mesleklerin...sana denk gelen binde birdir, ikidir...bazen de sistem insanlara hata yaptırır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Melikay Çetin

eğer bana abi diyorsan, dediğime de değer ver melikay...dedim ya daha neler göreceksin...sana o denk gelmiş. inan bana o işini kötü yapan insanların yanında, binlerce katı işini iyi yapan insan var içlerinde o mesleklerin...sana denk gelen binde birdir, ikidir...bazen de sistem insanlara hata yaptırır...

Ruhan abi kesinlikle görüşüne saygı duyuyorum ve yaptığımda doğru olduğuna inanmıyorum fakat işte daha bugüne kadar işini hakkıyla yapan bir polis memuru görmediğim için hepsi öyleymiş gibi geliyor hepsinin öyle olmadığını bildiğim halde şu ön yargılar işte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ruhan abi kesinlikle görüşüne saygı duyuyorum ve yaptığımda doğru olduğuna inanmıyorum fakat işte daha bugüne kadar işini hakkıyla yapan bir polis memuru görmediğim için hepsi öyleymiş gibi geliyor hepsinin öyle olmadığını bildiğim halde şu ön yargılar işte

26 yıldır araç kullanırım, inan bana çok iyilerine de denk geldim, hatta ceza yazmak için değilde ceza yazmamak için çaba gösterenlerine de...hatalı olduğum halde, yazmayanını da gördüm. dedim ya, dur bakalım, önünde inşallah koskoca bir ömür var, zaman insana neler gösterir. ön yargılarını sil, dediklerimi bir kenara yaz, zamanı gelince hatırla...sevgiyle kal... :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Şimdi birşey diyeceğim o tarz ceza yazan tipler için çok ağır kaçacak. Onun için susuyorum. Hadi sıkıysa bana yapsalar ya aynı durumu diyorum sadece...

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Görevini gerçekten yerine getirmeye çalışan memurlara sözüm yok fakat kendi başıma gelen bir olaydan örnek vermek istiyorum;

Geçen sene liseden çıktıktan sonra okul kıyafetlerimle evime giderken polis tarafından durduruldum ve yanıma gelen memur evraklarımı istedi bende ehliyet ve ruhsatı uzattım memur belgeleri incelerken yanına gelen amiri " ehliyeti var mıymış bunun" diye sordu diğer polis "varmış kontrol ediyorum" deyince "neyse uğraşma evrakları tamsa yaz yüksek sesten 72 TL " cevabını duydum.Sırf üzerimde okul kıyafetini gördüğü için ehliyetim yok diye düşündü fakat ehliyetimi görünce de böyle bir ceza yedim.Şimdi bunun neresi hak neresi hukuk neresi görevini yerine getirmek ! illaki her durdurulan araca ceza yazılmak zorunda mı ? polisler ceza kotasını doldurmak için her önüne gelene bu tarz davranmak durumunda mı ?

Savcılıklar ve mahkemeler hak aramak için kurulmuş; haklı olduğunuzu düşünüyorsanız hiç çekinmeden hakkınızı buralarda arayın...Ben yanlış yapanı asla savunmam... :i-ih:

Hadi sıkıysa bana yapsalar ya aynı durumu diyorum sadece...

Mesela ne yaparsınız?

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yapsın görür ne yapacağımı.

Konu farklı bir durumda benzer olayla karşılaştım bırakın ceza yazmayı ağzından çıkan bir cümle için neler yapmadım neler... Bir o bit'i öldürmek için yorganı yakarım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Görevini gerçekten yerine getirmeye çalışan memurlara sözüm yok fakat kendi başıma gelen bir olaydan örnek vermek istiyorum;

Geçen sene liseden çıktıktan sonra okul kıyafetlerimle evime giderken polis tarafından durduruldum ve yanıma gelen memur evraklarımı istedi bende ehliyet ve ruhsatı uzattım memur belgeleri incelerken yanına gelen amiri " ehliyeti var mıymış bunun" diye sordu diğer polis "varmış kontrol ediyorum" deyince "neyse uğraşma evrakları tamsa yaz yüksek sesten 72 TL " cevabını duydum.Sırf üzerimde okul kıyafetini gördüğü için ehliyetim yok diye düşündü fakat ehliyetimi görünce de böyle bir ceza yedim.Şimdi bunun neresi hak neresi hukuk neresi görevini yerine getirmek ! illaki her durdurulan araca ceza yazılmak zorunda mı ? polisler ceza kotasını doldurmak için her önüne gelene bu tarz davranmak durumunda mı ?

Bu tarz ifadeden vazgeçin. Yıllardır araç kullanırım çevremde o kadar kullanan arkadaşlarım var. Dah bugüne kadar gereksiz ceza yiyen olmadı. Lise yıllarında araç kulladığımız günleride hatırlıyorum.

Bende tam tersi. Bugüne kadar bana haksız yere ceza kesen polis denk gelmedi. Hemde kaç defa polis sıkıştırmış onlardan yol istemek için sellektör yapmış biri olarak hiç haksız yere ceza yemedim.

Hatırladığım kadarıyla şu müzik yüzünden ceza yediğiniz gün konu açmıştınız.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Mehmet hocam: v8 corvette araca sende egsoz var diye ceza yazanı gördün mü? :) Ben birebir şahit oldum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam: v8 corvette araca sende egsoz var diye ceza yazanı gördün mü? :) Ben birebir şahit oldum :)

Adam nerden bilsin onun v8 olduğunu nerden bilsin onun böğüreceğini. Normal araçlara göre gürlütülü çalışıyor. Abart egsoz gibi ses çıkaracağını :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Adam nerden bilsin onun v8 olduğunu nerden bilsin onun böğüreceğini. Normal araçlara göre gürlütülü çalışıyor. Abart egsoz gibi ses çıkaracağını :D

Motordan çıkıyor ses Mehmet hocam :))) hani egsoz olsa belki diyeceğim :rofl:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Bende duydum ceza yiyeni. Bende çok severim yüksek sesle müzik dinlemeyi. Evimde arabamda olmazsa olmazımdır. Ama nerde polis görsem anında kapatırım. Ne olur ne olmaz diye. Sonradan cezalar yazılmaya başlandı:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim arkadaşım yemişti yüksek sesten. Araçta fiestaydı. Orjinal teyp vs ekipman ile.

Ses sisteminin orjinal olması camlar açıkken son ses dışarıdakileri ara sokaklarda gezerken evdekileri rahatsız etmeyeceğini anlamına gelmez kardeşim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

O zaman yasal prosedürü koyacaksın sınırlandıracaksın. 4x20 watt rahatsız ediyorsa 4x15 watt koyacaksın şartnameye tip onayına vs.

Bu olaylar çok saçma. Xenon far takmak yasak ama satışı serbest. Mp3 indirmek yasak ama mp3player satmak serbest. Ve bir sürü şey. Yasal boşluktan kaynaklanan keyfi uygulamalar. Neden keyfi dersen desibelmetre ile mi ölçülüyor yok. İnsiyatife kalmış bir şey.

Gece geç saatte bangır bangır müzikten bende hoşlanmıyorum ama bununla ilgili işte bir şey yapılmıyor. Yapılamazda. 70 milyon vatandaşın hangi birini kontrol edebilirsin ki sürekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Yüksek ses için tesisata gerek yok :)

İstanbul da trafik polisi olsam devlete çok para kazandırırdım. Heleki artislik yapabın hiç şansı yoktu aga ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O zaman yasal prosedürü koyacaksın sınırlandıracaksın. 4x20 watt rahatsız ediyorsa 4x15 watt koyacaksın şartnameye tip onayına vs.

Bu olaylar çok saçma. Xenon far takmak yasak ama satışı serbest. Mp3 indirmek yasak ama mp3player satmak serbest. Ve bir sürü şey. Yasal boşluktan kaynaklanan keyfi uygulamalar. Neden keyfi dersen desibelmetre ile mi ölçülüyor yok. İnsiyatife kalmış bir şey.

Gece geç saatte bangır bangır müzikten bende hoşlanmıyorum ama bununla ilgili işte bir şey yapılmıyor. Yapılamazda. 70 milyon vatandaşın hangi birini kontrol edebilirsin ki sürekli.

Mert dediğin doğru. Cam filmi takılmasına izin veriyor. Ama cam filmi takmak yasak falan uzar gider. Hepsinin yasal süreçleri var. MP3 için internetten parasını verip mp3 indirebilirsin ve MP3 playerinde izlersin. Araçlar 240 km hızla gidiyor diye şehir içinde niye o kadar hızlı gitmiyoruz. Ses sistemin kaliteliyse çıkarsın boş yollarda açar dinlersin gecenin bir saatinde son ses müzik dinlemezsin. Bunların çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı ceza kesincede bangır bangır bağırıyoruz. Polise demedik laf bırakmıyoruz.

Mert herkes kendisinin polisi olmalı. Aracımızla şehir içinde ara sokaklarda yavaş gidebiliyorsak arasokakklarda da sesi kısık gezmeliyiz ;) ;) ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

ben kendimin polisiyim ayrıca aracımı düşşünüyorum. O kadar titreşime trim mi dayanır :) 35 üstünden 25i tövbe geçmem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ben kendimin polisiyim ayrıca aracımı düşşünüyorum. O kadar titreşime trim mi dayanır :) 35 üstünden 25i tövbe geçmem

Kesinlikle kardeşim sana katılıyorum.

Ses açıkken ambulans itfaye siren sesini veya korna sesini duyan kaç kişi var ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kesinlikle kardeşim sana katılıyorum.

Ses açıkken ambulans itfaye siren sesini veya korna sesini duyan kaç kişi var ?

Ben teyb kapalıyken bile en fazla 10 metre yakınımdan duyuyorum. Aracın yalıtımı iyi :D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

İstanbul da trafik polisi olsam devlete çok para kazandırırdım. Heleki artislik yapabın hiç şansı yoktu aga ;)

Kavşağa şapkayı koysan millet tırsardı senden :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herkesin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter... Ayrıca devlet devlet diyorsak, devlet olmanın ilk şartının (bayraktan da milli marştan da paradan da önce) kural koyma ve uygulatma olduğu unutulmamalı. En vatansever insan, eline bayrak alıp yollara düşen insan değil, devletinin koyduğu kurallara harfiyen riayet eden insandır.

:good1: :good1: :good1::bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...