İçeriğe Yönlendir

Anahtarı Bagajda Unutsam.

Tayfun Doğan

Recommended Posts

Tayfun Doğan

Arkadaşlar çok düşündüm ama yedek anahtarım yanımda olmadığı için deneyemedim.

Mesela ben aracı kilitledim. Sonra bagajdaki çantamı almak için kumandadan bagaj düğmesine 2 kez bastım ve açtım. Ama sakarlık ya çanta ağır olunca 2 elle kaldırmak için anahtarı bagajın içine bıraktım. Bı güzel kapağı da kapattım. Ne yapıcım şimdi ben??? Arabada unutup kilitleme şansım yok ama ya bagajda???

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yedek anahtarınızla açarsınız...

Yedek anahtarı da bagajda saklıyorsa :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yedek anahtarla açmaktan yada camı kırmaktan başka şansınız yok ..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Demekki yedek anahtar bu gibi nedenlerle kolay ulaşılabilecek bir yerde olmalıymış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sadece kapıyı açacak immobilizerı olmayan yedek anahtar yaptırılır, sap kısmı kırılır, çubuk kısmı cüzdanda taşınır, cüzdan cepteyse sorun yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Sadece kapıyı açacak immobilizerı olmayan yedek anahtar yaptırılır, sap kısmı kırılır, çubuk kısmı cüzdanda taşınır, cüzdan cepteyse sorun yok.

+1 Anahtara pensenin tutabileceği çentikte attırsak iyi olmaz mı Mehmet Abi.? Yuvarlak Focus anahtarları için.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

+1 Anahtara pensenin tutabileceği çentikte attırsak iyi olmaz mı Mehmet Abi.? Yuvarlak Focus anahtarları için.

Olur, elle tutulacak şekilde ince çelik bir parça da eklenebilir.. pense tutacak yer de yapılabilir..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pekii, yedek anahtar yaptırsak, çamurluk davlumbazı içine sabitlesek nasıl olur, sonra bulabilecek miyiz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
pekii, yedek anahtar yaptırsak, çamurluk davlumbazı içine sabitlesek nasıl olur, sonra bulabilecek miyiz?

Bunu ulu orta yazmayalım lütfen.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence paspas altına koyalım :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi patlayan lastiğin içine baktın mı belki oradadır :D:p

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Süper fikir...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bagajı kumandadan açıyorsun. Kapatınca kumandaya basmadan kilitleniyor mu?

Mesela ben aracı kilitledim. Sonra bagajdaki çantamı almak için kumandadan bagaj düğmesine 2 kez bastım ve açtım. Ama sakarlık ya çanta ağır olunca 2 elle kaldırmak için anahtarı bagajın içine bıraktım. Bı güzel kapağı da kapattım. Ne yapıcım şimdi ben??? Arabada unutup kilitleme şansım yok ama ya bagajda???

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

selamlar

aynen dediğini ben yaptım hemde şehir dışında ve yedeksiz

kaldım mı ortada bekliyorum bir focuscu geçsede anahtarıyla denesem belki tutar diye ama ne çare ne gelen var ne giden sabahın erken saatinde neyse küçüçük kontrol kalemi vardı cebimde onunla bagajı anahtar gibi takıp uğraştım.

ileri ittir geri çektir olmadı

şöför kapısınada uğraşmaya başladım uğraşırken tam vazgeçme noktasına gelmiştim ki kilit açıldı ve kurtuldum.

kontrol kalemini deneyebiliriz ama çok az şans var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bagajı kumandadan açıyorsun. Kapatınca kumandaya basmadan kilitleniyor mu?

Aynen öyle...

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Kardeşim unutmuştu bir kere. :D :D :D Allah'dan yedek anahtar yakındaydı. :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Çabuk olunursa kapatır kapatmaz hemen kilitlenmiyor.

Kısa da olsa böyle anlar için fırsat bırakıyor. :D

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

pikniğe, denize, komşuya, alışverişe ve her daim kısa/uzun seyahate çıkarken yedek anahtar yenge hanımın çantasında bulunsun. (örnek ben) henüz bekar olanlar ise Tiz kendilerine zevce bulsun. (örnek Tahir)

arka cam dururken ön camdan ne istiyon? eğer arabada tekseniz ve uzun yolda başınıza böyle bir şey gelmiş ise sakın ha ön camı kIrma hatasına düşmeyin. rüzgarın sizi en az rahatsız edeceği cam hangisi ise öncelikle onu kırın. ;) hele ki arka camlar manuelse kesinlikle arkaları kırın.

evet Turkay bey "tüm kapıların kilitli olduğu hallerde" aynen öyle. ancak kumandadan yanlışlıkla bagaj kapısını açıpta, açık kalmaması için bagaj kapıları ancak Çift basmayla açlıyor. kilitlemek içinse kapıyı kapatmak yeterli, tekrar kumandaya basmaya gerek kalmıyor.

pirpirikli adamım ya... bagaj kumandasıyla açınca bagajı kapatıp bekliyorum, ama ne zaman kapatacağını bilemiyorum, bi yokluyorum, açık, bir daha, açık, bir daha bu sefer kapalı...eeeeh dedim aklımda duracağına cebimde dursun. normal açma kapamayı kullanıyorum. sadece bagajı kapatırken uyarıda vermiyor. gidip gidip geri dönüyorum yoklamak için...evin kapısını 3x2 kilitledikten sonra birde sapından tutup sallayanlardanım :biggrin:(bu arada bagajı araç içinden bir düğmeyle falan açabiliyor muyuz? kumanda hariç)

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Eğer çift kilitleme var ise sakın koskoca ön camı falan kırmaya kalkmayın hiç bir işinize yaramaz.. o kapayı hiç bir şekilde açamazsınız camı boş yere patlattığınızla kalırsınız..

mantıklı olan arka küçük kelebeği kırıp koltuk mandallarını açarak bagajdaki anahtara ulaşmaya çalışmaktır..

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

focusun bagajında Ben bir kere unuttum yedekle halletim.bir kerede unutan arkadaşım olmuşdu onun aracıda focusdu ve yedek anahtarı yokdu çilingir bir usta geldi ön kapının üst tarafından esneterek telle kapının içden açma düğmesiyle telle açmışdı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bunun iiçin mıknatıslı kutular var.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bunun iiçin mıknatıslı kutular var.

Biryerde görmüştüm ; çok kuvvetli mıknatısı vardı ; yağmur çamurda kirlendikten sonra belli olmayacak birşeydi..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Saklayıpta bulamayanmı var ??

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
(düzenlendi)

Arkadaşlar çok düşündüm ama yedek anahtarım yanımda olmadığı için deneyemedim.

Sadece bagajın kilidini açtınız ve çantayı aldınız . Anahtar içeride kapattınız bagajı. Bagaj kilidi zaten açık kalırki

tarihinde Engin Özarı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...